Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Tükenmişlik ve iç döküş

BuSeneZinciriKırma

Yeni Fapstronot
Ben bir şeyleri becerememkten başaramamaktan babam tarafından asagilanmaktan bıktım sürekli intihar dusuncelerimi bastirmaktan biktim bu hayatta yenilmekten aptal olmaktan biktim

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
1. Kendine hakaret etme.
2. Sadece sen zor zamanlardan geçmiyorsun bunu idrak et.
3. Bir şeyleri başarıp babanın görmesini sağla o zaman. Emek ver ki karşılığını al. Bir işi tamamen başarmak istiyorsan yüzde yüz yirmi efor harcamalısın.
4. Kendine gel çık şu kötü bulutlu duygu durumundan.

Bozbey

Mars Yolcusu
Bizim sanki intihar düşüncelerimiz yok mu bataklıkta değil miyiz arada bir bizde oluyor abicim, aptal filan değilsin tamam mı APTAL DEĞİLSİN! Bu hayatta bir işi başkaları için yapma KENDİN İÇİN YAP! 15.5 Yaşındayım 4 saat boyunca tavana bakıp düşünmekten yorulduğumu yaşamıştım lütfen kendine haksızlık etme

Bakenga

Münzevi
Üretken Üye
Sanırım bu tarz açtığın ilk başlık değil bu. Daha önce de başka bazı sorunlarından bahsetmiştin belli ki çözemiyorsun. Burada yazılanları boşver, en iyisi bir uzmandan (psikolog,psikiyatr) yardım al. Bunda utanılacak bir şey yok.

Eff

Jüpiter Yolcusu
Ben bir şeyleri becerememkten başaramamaktan babam tarafından asagilanmaktan bıktım sürekli intihar dusuncelerimi bastirmaktan biktim bu hayatta yenilmekten aptal olmaktan biktim
O zaman aptal olma bu kadar basit. Kendini melankolik hale sokmayı bırak. Ağlamak hiç bir şeyi çözmüyor.
Babanla aynı ortamda bulunmamaya çalış. Hayallerini kendine sakla. Benim babam da yeri geliyor aşağılıyor. İçimden aynen öyle diyip geçiyorum. Baban bile olsa bazen takmamak gerekir.
Kalk kendine bir rota oluştur. Sırayla hedeflerini gerçekleştirmek için az çok demeden çalışmaya başla.
Yaşamak ölmekten daha zordur.

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
Dostum senin yaşadıklarını bende yaşadım, bende boşluğa düştüm, bende elalem çatır çatır ders çalışırken sadece günlük 1 2 saat çalışıp haftalarımı aylarımı heba ettim. Evet o zaman bir daha gelmeyecek, bir daha öyle bir fırsat bulamayacağım. Fakat bu durumu değiştirmek için çaba göstermeseydim, eminim ki şuan daha rezil bir haldeydim. Bunlar gelip geçici yeri gelecek mutluluktan yere göğe sığmayacağız, yeri gelecek pişmanlıktan saçlarımızı yolacağız ama şu bir gerçek ki ders çıkarıp ilerlemezsek bir b.. olamayız.
Sende nerede hata yaptığını, niçin hata yaptığını keşfet ve sürecine başla. Dünyanın bizim gibi bilinçli, bazı şeylerin farkında insanlara ihtiyacı var

nefsterbiyecisi3

Yeni Üye
Bro baba olayı emin ol bu coğrafyada ki hemen hemen çoğu erkek çocuğun yaşadığı bir olay durumdur babalarımızla aramızda anlamsız bir ilişki var onlar bizi hep aşağıda eksik bir halta yarayamaz görürler. Seninle aynı durumdayım lakin emin ol intiharı bir kez bile düşünmedim hep düştüm ama hepte kalktım neden biliyor musun bir gün gelecek beni aşşağılayan herkesin önümde ceket iliklemesini istediğimden dolayı bunun için yaşıyorum bunun için uyanıyorum

mirliva1444

Ay Yolcusu
Çoğu baba böyle maalesef. Yapabileceğin tek şey ya babanı kafaya takma ya da ona gerçekte bir şeyler yapabileceğini göster. Gerçi büyük ihtimalle bir iş başarsan bile seni tebrik etmeyecektir benim babam da öyle. Bence gerçekten sevdiğin işlere odaklan, çok fazla hayat intihar düşünürsen kafayı bozarsın.

Targetlock

Satürn Yolcusu
Yahu beyler. Genç arkadaşlar.
Bu intihar düşünceleri falan ağır ( ergen dünyanızın çektiği yetişkinliğinizde kıçınızla güleceğiniz acılar değil) bir travma sahibi değilsen ( Elit psikologlarla uzun süreçlerden sonra tavsiyelerine uyarak aşılabilir durumlar olabiliyor) bu düşünceler acizce ve komik.
Baban temel ahlaki değerlerden yoksun birisi değilse bildiğin ciddi mental hastalıklı birisi değilse "Babamla takıştım intihar edeceğim. Artık onun br daha yüzüne bakmayacağım. Beni kaybedince değerimi anlarlar" gibi pasif agresif saldırılar, eciş bücüş tavırlar içine girmeyiniz. Evet düşüncelerinizi davranışlarınızı seçebilirsiniz. Güçlü bireyler olabilirsiniz.

Babanız karşısında aklını düzgünce kullanan, mantıklı riskler alan, sorumluluk sahibi birisini gördüğünde artık çocuğunun yetişkin bir erkek olduğunu anlayacaktır.
Ayrıca bunu kendiniz için yapmanız gerekir.
Acı ama hayat bir gün en sevdiğimiz kişileri elimizden alabilir.
Bazı şeylerin değerini bilmek gerekir.
Uyum sahibi fakat prensiplerinden ödün vermeyen kişiler olmak gerekiyor.

Yani bilmiyorum. Gittikçe bocalayan ve kırılgan bir nesil geliyor. Kalkıp savaşmayı bilmeyenlerin çoğunlukta olduğu nesiller yetişiyor.
Bu şartlar altında ilk adımı atmak zor olabilir ama sonrası her zamankinden de kolay olacaktır.

Piyasada erkek gibi erkek, kadın gibi kadın az arkadaşlar.
Yaşı genç olan kardeşlerimi içinde bulundukları saçma davranışlardan, boş düşüncelerden, bazen aciz saldırılar peşinde koşturmaktan kurtarmak gerekiyor. Gerçi kendileri de eksiklik hissediyor. Bu kısmen iyi bir şey tabi ki.
Artık yaşamın sorumluluğunu alıp talebi karşılayın ki Dünya da sizi fırsatlarıyla ödüllendirsin.
Yapmasanız ne olur diye soracak olursanız hemen söyleyeyim.
Elbet biri gelir o talebi karşılar yani.
Bir istatistik olman kimseyi ilgilendirmez. Dünya aktif bir sahadır.

Yasadisigenc

Yeni Üye
Seni çok iyi anlıyorum dostum. Sen de benim gibi sırtında çok yük taşıyorsun. Başarmak istiyor başlıyor ama devamını getiremiyorsun. Zaten en büyük sorunumuz da bu istikrar! Bir şeyi düşüneceksen, sırtına yük edeceksen bunu düşün neden istikrarı sağlayamıyorum?
Aptal değilsin ama aynı zamanda aptalsın çünkü aynaya baktığında aptal birini görmeye alıştırmışsın kendini. Aynalardan kurtul ve içindeki
cevheri, seni yeniden hayata bağlayacak olan değerlerini görmeye çalış ve dua et...
Selametle

saopga42

Ay Yolcusu
bu toprakların babaları babalarından sevgi görmedikleri için hep aşagılandıkları için, babaları tarafından başaramazsın, edemezsin dedikleri için seninde başaramayacagını düşünüyor. git onlara kanıtla kendini. intihar bir çözüm yolu değil. diğer insanlara bak, evi,yemeği, çocuklarını savaşta kaybeden insanlara bak haline şükret. selametle

UmutHamalı

Ay Yolcusu
evet hoşçakalın ben gidiyorum yarın 4 ay sonra ne mi oldu annemi babamı ve kafdeşlerimi de kaybettim bu dunya da artik nefes almam cok zorlasti buyuk ihtimalle yarin son gunum hepiniz hakkinizi helal edin bana cok yardimda bulundunuz

tovbekar

Yeni Fapstronot
Arkadaşlar!!Tükenmişlik,hiçbir şeyden tat alamama,durduk yere ağlama hissinin gelmesi,gülmeyi unutmak,insanların bu dünyada nasıl mutlu olabildiklerini anlamamak gibi şeyleri ben de yaşadım.Bunları yaşamayan bilmez.Majör depresyon denen bu hastalık insanın,düşmanının başına bile gelmesini istemeyeceği kadar kötü bir şey.Eğer böyle şeyler yaşıyorsanız Acizlik vs diyenleri takmayın gidin bir psikiyatristten yardım alın.Gerek SSRI içeren ilaçlardan veya terapilerden yardım alın .Dr unuz hangisini öneriyorsa...Genetik,çevresel faktörler,yaşanan travmalar,kişilik ve karakter sizlerin bu hale gelmesini tetikleyen şeyler.Bir süre sonra bu sebeplerden dolayı beynin kimyasal yapısı bozuluyor ve serotonin salgılayamıyosunuz.Dışardan destek almanız lazım.Nasıl dışardan vitamin,supplement alıyosanız bu hastalığın geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurmaması için bir Dr a görünün ve gerekli desteği alın.İlaç almaktan korkmayın.Bu durumu yaşayan,intiharın eşiğine gelmiş,hatta teşebbüste bulunmuş bir abiniz veya kardeşiniz olarak sizi çok iyi anlıyorum.Anlayamayan insanları da anlıyorum.Çünkü o durumu yaşamadılar ve bilmiyorlar.Ama onlardan da ricam,lütfen acizlik vs gibi şeyler yazmasınlar.Her insanın yaşadıkları,hayatı,aile yapısı,kişiliği ve karakteri aynı değil.Neyse...Evet başlığı açan ve diğer bu durumda olan arkadaşlarım,bu durumu yaşayan bir insanın sağlıklı düşünmesi imkansıza yakın.Lütfen telafisi olmayan şeyler yapmadan bu arkadaşınızı dinleyin ve bir dr a görünün.İlaç alsanız da hemen etki etmesini beklemeyin ,umutsuzluğa düşmeyin.İki ay kadar vücutta depolandıktan sonra etkisini görmeye başlarsınız.Evet kötü bir dünyada yaşıyoruz,kötü şeyler yaşadık,yaşıyoruz,umudumuz kalmadı,başarısızlıklarımızdan usandık ama pes etmeyin ve profesyonel destek alın.İyileştikçe ve güçlendikçe bu dünyadan ve insanlardan başarılı olarak intikamını al.İlk yarıyı geride tamamlamış olabilirsin ama maç hala bitmedi bundan sonrasını ikinci yarı olarak kabul et ve bu maçta galip gel.

tovbekar

Yeni Fapstronot
Bu siteye gelip üye olduysan ,bir şeyleri değiştirmek istemişsin ama işler istediğin gibi gitmemiş.Bağımlılıklar vs zararlı biliyoruz.Kendimizi tedavi etmek için nofap vs yapıyoruz.Faydalı mı?Evet faydalı ama bu tür yöntemler uzun sürede etkisini gösteren şeyler ve çeşitli risk faktörlerini de 0 a indirdiğin zaman (Nofap yaparken başka bağımlılıklara yüklenmemek vs.) etkisini gösteren şeyler.Ama intiharın eşiğine gelmiş birisi için acil müdahale lazım.
Dizlerim ağrıyor,ses geliyor diyen ile kalp krizi geçiren birisinin arasındaki fark neyse bu durum da ona benziyor.
Birisi istediği zaman,hazır olduğunu düşününce Ya kendisi çözümler üretir Ya da bir ortopedistten yardım alır ama kalp krizi geçiren birine acilen müdahale edilmesi lazımdır .

tovbekar

Yeni Fapstronot
Yardım almaktan utanmayın,çekinmeyin,insanların ne diyeceğini umursamayın.Dünyada herkes bı sorunlarla kendisi başa çıkabilseydi psikiyatri ve psikoloji diye bir bilim ortaya çıkmazdı.İnsan şeker hastası olabildiği ve tedavi görebildiği gibi psikolojik,psikiyatrik hastalıklar da yaşayabilir ve tedavi görebilir.Görmelidir de

SalvadoorS

Ay Yolcusu
Arkadaşlar!!Tükenmişlik,hiçbir şeyden tat alamama,durduk yere ağlama hissinin gelmesi,gülmeyi unutmak,insanların bu dünyada nasıl mutlu olabildiklerini anlamamak gibi şeyleri ben de yaşadım.Bunları yaşamayan bilmez.Majör depresyon denen bu hastalık insanın,düşmanının başına bile gelmesini istemeyeceği kadar kötü bir şey.Eğer böyle şeyler yaşıyorsanız Acizlik vs diyenleri takmayın gidin bir psikiyatristten yardım alın.Gerek SSRI içeren ilaçlardan veya terapilerden yardım alın .Dr unuz hangisini öneriyorsa...Genetik,çevresel faktörler,yaşanan travmalar,kişilik ve karakter sizlerin bu hale gelmesini tetikleyen şeyler.Bir süre sonra bu sebeplerden dolayı beynin kimyasal yapısı bozuluyor ve serotonin salgılayamıyosunuz.Dışardan destek almanız lazım.Nasıl dışardan vitamin,supplement alıyosanız bu hastalığın geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurmaması için bir Dr a görünün ve gerekli desteği alın.İlaç almaktan korkmayın.Bu durumu yaşayan,intiharın eşiğine gelmiş,hatta teşebbüste bulunmuş bir abiniz veya kardeşiniz olarak sizi çok iyi anlıyorum.Anlayamayan insanları da anlıyorum.Çünkü o durumu yaşamadılar ve bilmiyorlar.Ama onlardan da ricam,lütfen acizlik vs gibi şeyler yazmasınlar.Her insanın yaşadıkları,hayatı,aile yapısı,kişiliği ve karakteri aynı değil.Neyse...Evet başlığı açan ve diğer bu durumda olan arkadaşlarım,bu durumu yaşayan bir insanın sağlıklı düşünmesi imkansıza yakın.Lütfen telafisi olmayan şeyler yapmadan bu arkadaşınızı dinleyin ve bir dr a görünün.İlaç alsanız da hemen etki etmesini beklemeyin ,umutsuzluğa düşmeyin.İki ay kadar vücutta depolandıktan sonra etkisini görmeye başlarsınız.Evet kötü bir dünyada yaşıyoruz,kötü şeyler yaşadık,yaşıyoruz,umudumuz kalmadı,başarısızlıklarımızdan usandık ama pes etmeyin ve profesyonel destek alın.İyileştikçe ve güçlendikçe bu dünyadan ve insanlardan başarılı olarak intikamını al.İlk yarıyı geride tamamlamış olabilirsin ama maç hala bitmedi bundan sonrasını ikinci yarı olarak kabul et ve bu maçta galip gel.
Hocam eski sevgilimden ayrıldıktan sonra 1.5 sene majör depresyondayım. Üni sinavina girdim 15 dk sonra ağlayarak çıktım(halime üzüldüm) bunun tek çözümü bir işin olacak. Dayımın yanında çalışmaya başladım ve müşterilere yardımcı olmaktan kendimi düşünecek vaktim olmayinca depresyonum hafifledi

SalvadoorS

Ay Yolcusu
Ama bu illet o kadar kötüdür ki siz ne kadar mutlu olursanız olur köşede "ben hala buradayım" diye kendini hatırlatır. Bununla yaşamayı öğrenirseniz nimettir çünkü diğer insanlardan daha güçlüsünüzdür ve kimse sizi yıkamaz. Her şey lehinize çevirmeye çalışın

SalvadoorS

Ay Yolcusu
Bro git kendini saçma sapan ufakta olsa bı uğraşa ver. Ama bu oyun 31 içki sigara değil farklı bir şey olsun. Ben her gün kendimi öldürmek için bunları abarta abarta yaptım belki acım hafifler diye. Sonucunda ya ciğer kalmadı ya gözlerimi bozdum ya halsiz halsiz ölü gibi konuştum. Dibin dibi yok be bro.

SalvadoorS

Ay Yolcusu
Şuanda ben de depresyondan tam olarak çıkamadım ama eğer üstte dediğim gibi üzülmeye devam etseydim (ki 1.5 sene içinde toplasan 3 4 defa yüzüm gülmüştür) bu kronikleşirdi ve bir daha istesemde kendime gelemezdim. Evdekiler bana da fazlalık gibi baktı ama ben takmadım hatta yeri gelince onları gün boyu görmedim odama girip dersimi calistim. İçten içe bir şeyler basarayimda şimdi bana kötü davransınlar ilerdide değişir diye söyledim kendime

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6