Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Tyt Saçmalığı

Maraz Ali

Benim adım Ali, Maraz Ali bayılırım bela olmaya
Arkadaşlar bugün tyt denemesinden 22 net yaptım, hep 30 civarlardayım , zaten netlerim çok düşük geliyor insanlar 60-70-80... yapar ben daha buralardayım. Kendimi çok kötü hissediyorum, bu sınav yüzünden ben de hep insanlardan geri kalmışlık hissi oluşuyor, sanki hiçbir şey bilmiyormuş gibi oluyorum , her şeyi buna bağlıyorum. Hiçbir işe yaramayacağım hissine kapılıyorum ,bunu da bir türlü atlatamıyorum ,bana yardımcı olun. (geçen gün 53 günlük süreci bozdum belki onun da etkisi olabilir)

Moderatörün son düzenlenenleri:

Muhammet20

Venüs Yolcusu
Arkadaşlar bugün tyt denemesinden 22 net yaptım, hep 30 civarlardayım , zaten netlerim çok düşük geliyor insanlar 60-70-80... yapar ben daha buralardayım. Kendimi çok kötü hissediyorum, bu sınav yüzünden ben de hep insanlardan geri kalmışlık hissi oluşuyor, sanki hiçbir şey bilmiyormuş gibi oluyorum , her şeyi buna bağlıyorum. Hiçbir işe yaramayacağım hissine kapılıyorum ,bunu da bir türlü atlatamıyorum ,bana yardımcı olun. (geçen gün 53 günlük süreci bozdum belki onun da etkisi olabilir)
bende de aynı durum var :/

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Buna garip bir motivasyon kaynağım vardı. Kimya sınavımdan çok düşük almıştım ve bir anlığına yıllarca sonraki halimi düşündüm, bu sınavı umursamıyordum bile. Sonrasında bu düşünceyi geliştirdim. Büyük adamların hayatlarını anlatırken bahsettikleri eğitim hayatlarına göz gezdirdim. ortaokulda bilmem ne okulundayken liseyi şurada bitirdim ve şu üniversiteden mezun oldum. BİR CÜMLE! Senin şu an yaşadığın kısmı bir cümle ile anlatmıştı. O kadar önemsizdi işte. Bunu görünce bunun gerekli olduğunu ama hayatımın genel çatısını asla belirlemediğine emin oldum. TYT'yi yapan kişiler belki de üniversitede tökezleyecekler. Emin ol bunlar olabilecek şeyler. Kendinden şüphe etme!

Dostum gayet normal.senin odaklanman gereken hataların.eksik olduğun konulara bak.
Ayrıca sıkıntı çok etme ama önemse bunu derslerin için kullan.

Son düzenleme:

XOLAIR

Yeni Üye
Tyt nankördür çok bocalamaya değmez.Öncelikli hedefin Ayt olmalı kazandıran da kaybettiren de o.

zerotohero

Yeni Fapstronot
Tyt nankördür çok bocalamaya değmez.Öncelikli hedefin Ayt olmalı kazandıran da kaybettiren de o.
hocam belirli bir seviyeye gelmedigi sürece AYT'ye başlamamalı. Konuyu acan arkadas büyük ihtimalle daha konuları bitirmemis ondan böyle konuları düzgünce bitiren adam zaten minimum 50-55 lerle başlar.

Maraz Ali

hocam belirli bir seviyeye gelmedigi sürece AYT'ye başlamamalı. Konuyu acan arkadas büyük ihtimalle daha konuları bitirmemis ondan böyle konuları düzgünce bitiren adam zaten minimum 50-55 lerle başlar.
Evet konular daha bitmedi , dershanem çok yavaş ilerliyor tyt konular ocak ortası gibi bitecekmiş

zerotohero

Yeni Fapstronot
Evet konular daha bitmedi , dershanem çok yavaş ilerliyor tyt konular ocak ortası gibi bitecekmiş
Yani hocam bu durumun normal zaten kimse anasının karnından 80 li netlerle çıkmıyor. Sen konularını bitirmene bak ama ocak ortası gibi sıkıntı fakat dershanen zaten ikisini birlikte götürüyordur bence , öyle değil mi ?

XOLAIR

Yeni Üye
Yani hocam bu durumun normal zaten kimse anasının karnından 80 li netlerle çıkmıyor. Sen konularını bitirmene bak ama ocak ortası gibi sıkıntı fakat dershanen zaten ikisini birlikte götürüyordur bence , öyle değil mi ?
ocak ortasına kadar tyt anlatmaları gereksiz ve saçma bence fakat konuları yetiştirme açısından sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum sonuçta sürat felakettir kılcalına kadar çalış konuları gerisini rutin tekrarlarla halledersin

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
YKS’yi disiplin kazanmak ve üniversitede yaşayacağın disiplinli hayata bir hazırlık olarak görmen ve sınavı benimsemen gerek. Böyle bir sınav ancak bu şekilde bir avantaja dönüştürülebilir. Askere gitmişsin gibi düşün.

zerotohero

Yeni Fapstronot
ocak ortasına kadar tyt anlatmaları gereksiz ve saçma bence fakat konuları yetiştirme açısından sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum sonuçta sürat felakettir kılcalına kadar çalış konuları gerisini rutin tekrarlarla halledersin
haklısın konular her türlü yetişir ama tyt için ocak ortası geç bence ayt ye pek vakit kalmıyor. Bana kalırsa AYT'ye en geç ocak başında başlanmalı.

Maraz Ali

Arkadaşlar dershaneyle beraber aynı zamanda evde de çalışıyorum ayt Matta trigoya yaklaştım fen kısmina da yakın zamanda başlayacağım önden götürecem , dershanede de tekrar etmiş olurum

DisiplinUstası

Ay Yolcusu
Arkadaşlar dershaneyle beraber aynı zamanda evde de çalışıyorum ayt Matta trigoya yaklaştım fen kısmina da yakın zamanda başlayacağım önden götürecem , dershanede de tekrar etmiş olurum
Dostum bak herhangi bir seyde basarili olmanin anahtari o seyde ne kadar emek harcadiginla ilgilidir. Bu universite sinavi ilkokuldan tut da ortaokul ve devaminda da liseyle birlikte ogrendigin tum seyleri kapsar. Yani sen 1. siniftan beri kac saat calismissin buna bakar. Bu kar topu etkisiyle bugune kadar gelir. 60 70 net yapan adamlar bugune kadar 10.000 saat ders calismissa sen muhtemelen 5000 saat calismissindir. O yuzden moralini bozacak bir durumun yok. Tamamen calisma suresi ve ne kadar verimli,akilli calistigin. Zaten tum konularini bitirince, yeterince denemeye girince netlerin iyilesecek ama bu gercekten ciddi bir emek istiyor. Yuksek net yapan adamlar 9. siniftan beri gunu gunune calisan adamlar. O adam 10k saat calistiysa her konuyu 2. 3. turu donmustur ve bu sayede neti yuksektir. Yani sadede gelelim: Uni sinavi sabretmen gereken bir surec ve gercekten cok konu var. Netlerini arttirman icin kisacasi essek gibi calisman gerekiyor baska bir yolu yok. Ne kadar calisirsan o kadar siralama yapiyorsun zaten bir esprisi yok. Kolay gelsin insallah basarili olursun. Benim sana tavsiyem youtubedan ac defterini adam gibi yazarak calis. Her konudan sonra testini coz. Bunu tum konulari icin yaptiginda zaten otomatikman tyt de en az 70 80 yapar hale geleceksin. Ayrica TYT nin olayi 165 dakika pur dikkat odaklanabilme yetenegidir. Bu yetenegi gelistirmen gerekiyor bunun yoluda bol bol deneme cozmek. Sinav sisteminden nefret eden biriyim bu arada ama maalesef kaliteli insanlarla beraber sevdigin bir bolumu okuman icin bu engeli asman gerekiyor.

Babilli Dabasir

Yeni Fapstronot
Bekir Avşar youtube kanalına bakmanı öneririm dostum. Kendisi yks için rehberlik yapıyor. Bence kendisi bu konuda youtubeda açık ara en iyisi.

Maraz Ali

Ne kadar alıngansınız ya laf attığım falan yok şakalaştım sadece ama gerçekten 40 soru var Türkçe'den şuan bildiğim kadarıyla olmadı 1 yıl daha çalışır bende öyle yapmıştım hayırlısı olsun
Dostum deneme zordu, ek olarak mat yapmamıştım ayrıca 22 netlerde değilim 35 küsür yapıyorum , benim için 22 de 35 de aynı demek istediğim insalar 80-90 net yapıyor , ben bu seviyelerde olmadığım için hayatta her şeyi buna bağlıyorum, mesela 80 net yapan biri her konuda benden üstündür sadece ders için demiyorum hayat için diyorum bu olay benim psikolojimi dağıtıyor
Ek olarak Türkçe netlerimde ciddi düşüş var , 30-33 küsür yapıyordum şuan da 15-20 lere düştü

Nirvana

Mars Yolcusu
Dostum deneme zordu, ek olarak mat yapmamıştım ayrıca 22 netlerde değilim 35 küsür yapıyorum , benim için 22 de 35 de aynı demek istediğim insalar 80-90 net yapıyor , ben bu seviyelerde olmadığım için hayatta her şeyi buna bağlıyorum, mesela 80 net yapan biri her konuda benden üstündür sadece ders için demiyorum hayat için diyorum bu olay benim psikolojimi dağıtıyor
Ek olarak Türkçe netlerimde ciddi düşüş var , 30-33 küsür yapıyordum şuan da 15-20 lere düştü
Eğer memur olmak istiyorsan amaç olarak yüksek puandan çok kpss puanı ve bölümün alımına da dikkat et derim üniversite mezunu olunca mezun olduğun bölüm alımı az yapan bir bölümse kpss 90 alman gerekecek o yüzden mesela polis olmak için belli bir puan alırsan parkuru geçince 2 yıl okuyosun direk polis oluyorsun veya mesela tıbbi sekreterlik bu sene 32 bin alım yapıyor onun dışında ormancılık itfaiye falan arff alımları çok iyi mantıklı okumaya çalış ben mesela kpss bu sene 81 aldımsçok şükür atanırsam çok iyi olacak 10 aylık emeğim var. Yani mantıklı bölüm yazarsan 2 yıllık okuyupta atanabilirsin aklında bulunsun 50 net yapsan iyi olur aslında devlete girersin Büyük ihtimalle bende 40 net yapıyordum o zamanlar keşke eczacı olsaydım çok iyi olurdu ama olmadı işte

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6