Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Üniversiteyi bırakıyorum

Noneverrrr+impasıbıl

Uranüs Yolcusu
Olmuyor beyler olmuyor bölümde çok fazla konuşturuyorlar kalbim yerinden fırlıyor heycandan bırakıyorum ama babadan bir şey yok ne halt yiyecem onu biliyorum ama artık gücüm yok bırakıyorum

surec

Venüs Yolcusu
hocam hangi bölüm ? ben mesala dün mahkemeye çıktım ilk kez heycanlandım ama kaybedeceğim şeyler aklıma gelince bundan eser kalmadı

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Dostum gerçekten bu mu bahane?
Herkes her çıktığında özgüvenli mi sanıyorsun?
Herkesin orada kalbi yerinden çıkacak gibi oluyor herkes korkuyor. Kendine özel bir şey olarak algılama. Bunu tecrübe ede ede gelişeceksin.

Noneverrrr+impasıbıl

Uranüs Yolcusu
Dostum gerçekten bu mu bahane?
Herkes her çıktığında özgüvenli mi sanıyorsun?
Herkesin orada kalbi yerinden çıkacak gibi oluyor herkes korkuyor. Kendine özel bir şey olarak algılama. Bunu tecrübe ede ede gelişeceksin.
Yok bilader yok bu öyle bir şey değil sanırsın azraili gördüm

Bakenga

Münzevi
Üretken Üye
Sosyal fobim vardı ve eğitim fakültesinde okudum. Canlandırma,dans dersi, uygulamalı staj... Çok sıkıntılı geçmişti ama nasıl olduysa bir şekilde bitti. Dişini sık biraz kardeşim, neler hissettiğini biliyorum. Allah yardımcın olsun.

isxo

Merkür Yolcusu
Bence psikiyatriste gitmelisin. Sonuçta anksiyete bozukluğu tedavisi olan bir hastalık. Bunun için o kadar emeğini heba etmeye gerek var mı?

isxo

Merkür Yolcusu
İlacı veriyor yolluyor ilgi yok bir şey yok bırakıyon ilacı başa dönüyon
Sende haklısın ama o ilgilenmiyor diye emeklerine yazık değil mi ? Kacinci siniftasin bilmiyorum ama üniversiteyi kazanıp şuan senin konumunda olmak isteyen o kadar kişi var ki. Bende bunlardan biriyim mesela.

Noneverrrr+impasıbıl

Uranüs Yolcusu
Sende haklısın ama o ilgilenmiyor diye emeklerine yazık değil mi ? Kacinci siniftasin bilmiyorum ama üniversiteyi kazanıp şuan senin konumunda olmak isteyen o kadar kişi var ki. Bende bunlardan biriyim mesela.
1. Sınıfım. Doğru diyon mutluyum bölümü seviyom okumak istiyorum ama çok engel oluyor bu bana resmen dersi açtım hoca sesleniyor cevap veremiyorum

isxo

Merkür Yolcusu
1. Sınıfım. Doğru diyon mutluyum bölümü seviyom okumak istiyorum ama çok engel oluyor bu bana resmen dersi açtım hoca sesleniyor cevap veremiyorum
O zaman dişini sık bence. Kimi bulamaz kimi bilemez durumundayiz. Bilmiyorum diğer arkadaşlar bana katılır mi ama ? Hayal ettiğim bölümü kazansam bülbül gibi şakırım. Olmadı mı yapamadım mı? Olsun başka yollar ararim yinede hayalini kurduğum bölümü bırakmam. Ben bu sene mezuna kaldım sırf hayal ettiğim bölüm için.

The White Rider

Gandalf
En son intihar ediyordun. Sürekli yeni sorunlar üretebiliyorsun, sadece senle sınırlı da değil hepimiz üretiyoruz.

Yani kendi kendimizi bitiriyoruz, hem de ortada hiçbir şey yok iken. Hepimiz de bu tarz sorunlar yaşıyoruz ve de yaşayabiliyoruz. Çünkü hayatın kendisi bu.

Bu konuyu halletmek için 2 yolun var. Ki bence ilkini uygulamazsın. Ama ikincisi senin elinde.

- İlgili alandan destek almak.
- Korkularının ve de sorunlarının üstüne gitmek.

Sorunlarının üzerine gitmediğin sürece onlar senin için sadece hayal ile sınırlı kalır. Yine diyorum bak, üzerine gitmekten başka yolun yok. Varsa söyle hepimiz de üstesinden gelelim. Ha kolay değil ama üzerine gitmek bu yüzden de insan için zorlayıcı ve de usandırıcı olabiliyor. Ama dediğim gibi başka yolu da yok. Sürekli üzerine git, o, bu, şu yapabiliyorsa sen niye yapamayasın? Hiçbir farkınız yok. Bazı insanlar oluyor bilgili, âhlaklı ama özgüvensiz. Bazı insanlar da oluyor özgüvenli ama bilgisiz ve de âhlaksız. Bu yüzden kimseyi gözünde büyütme, onun bunun yaptığını sen de yapabilirsin, ki yapmalısın da.

Son olarakta bu konu altına ben değil, 1000 kişi de yazsa ve bu yazı çeşit çeşit de olsa yine sorunu çözecek olan sensin. İnsan ondan bundan fikir alır ama yine kendi bildiğini yapar. Bu yüzden mantıklı, akıllıca davran ve de en iyi şekilde nasıl yenebileceksen öyle yen.

Noneverrrr+impasıbıl

Uranüs Yolcusu
En son intihar ediyordun. Sürekli yeni sorunlar üretebiliyorsun, sadece senle sınırlı da değil hepimiz üretiyoruz.

Yani kendi kendimizi bitiriyoruz, hem de ortada hiçbir şey yok iken. Hepimiz de bu tarz sorunlar yaşıyoruz ve de yaşayabiliyoruz. Çünkü hayatın kendisi bu.

Bu konuyu halletmek için 2 yolun var. Ki bence ilkini uygulamazsın. Ama ikincisi senin elinde.

- İlgili alandan destek almak.
- Korkularının ve de sorunlarının üstüne gitmek.

Sorunlarının üzerine gitmediğin sürece onlar senin için sadece hayal ile sınırlı kalır. Yine diyorum bak, üzerine gitmekten başka yolun yok. Varsa söyle hepimiz de üstesinden gelelim. Ha kolay değil ama üzerine gitmek bu yüzden de insan için zorlayıcı ve de usandırıcı olabiliyor. Ama dediğim gibi başka yolu da yok. Sürekli üzerine git, o, bu, şu yapabiliyorsa sen niye yapamayasın? Hiçbir farkınız yok. Bazı insanlar oluyor bilgili, âhlaklı ama özgüvensiz. Bazı insanlar da oluyor özgüvenli ama bilgisiz ve de âhlaksız. Bu yüzden kimseyi gözünde büyütme, onun bunun yaptığını sen de yapabilirsin, ki yapmalısın da.

Son olarakta bu konu altına ben değil, 1000 kişi de yazsa ve bu yazı çeşit çeşit de olsa yine sorunu çözecek olan sensin. İnsan ondan bundan fikir alır ama yine kendi bildiğini yapar. Bu yüzden mantıklı, akıllıca davran ve de en iyi şekilde nasıl yenebileceksen öyle yen.
İntiharda edemiyorum ki panik atağa evrildi sanki ölmekten korkuyorum

benfurki

Yeni Fapstronot
ben de 2 sene bu sebepten dolayı üniversiteye gidemedim neyseki bu sene tekrar yazıldım nofape başla ben kimseyle konuşamaz, göz teması kuramazdım nofapte yaklaşık 45 günlük bir sürecim oldu tüm dopamin kaynaklarını kestim (sosyal medya vs.) anksiyete azaldı yoldan geçen herkeze selam verecek duruma geldim. derslerimde başarım arttı.

surec

Venüs Yolcusu
"çok özgüvenli olmak gerek herkes öyle benim ise anksiyete rahtsızlığım var" hocam bu yanlış bir düşünce özgüven den önce öz saygı ve öz sevgi kavramlarına bakın siz de bunların çok düştüğü bir hal seziyorum onların senden ne farkı var bunu bir düşün buraya da yazabilirsin.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Noneverrrr+impasıbıl

Uranüs Yolcusu
ben de 2 sene bu sebepten dolayı üniversiteye gidemedim neyseki bu sene tekrar yazıldım nofape başla ben kimseyle konuşamaz, göz teması kuramazdım nofapte yaklaşık 45 günlük bir sürecim oldu tüm dopamin kaynaklarını kestim (sosyal medya vs.) anksiyete azaldı yoldan geçen herkeze selam verecek duruma geldim. derslerimde başarım arttı.
Bağımlılık nedeniyle oluşmuş bir şey seninki diye düşünüyorum

Noneverrrr+impasıbıl

Uranüs Yolcusu
"çok özgüvenli olmak gerek herkes öyle benim ise anksiyete rahtsızlığım var" hocam bu yanlış bir düşünce özgüven den önce öz saygı ve öz sevgi kavramlarına bakın siz de bunların çok düştüğü bir hal seziyorum onların senden ne farkı var bunu bir düşün buraya da yazabilirsin
ek :eek:larak geçen cumhur başkanın konuşmasında adam 2 kere küfür etti mikrafonda onu bille geçiştirdiler "dik dur eğilme" diye bu kadar abartmaya gerek yok ne kadar uç bir örnek verdiğimi gördün daha veririm fakat siyaset olur girmek istemiyorum
Evet öyle ama sonuçta pskolojik bir rahatsızlık yanlış düşünceler kestirip atılamıyor hemen

Zarp

Yeni Fapstronot
knkam üzerine git kaybedicek hiçbirşeyin olmadığını hayal ederek konuş çok rahatlarsın Bir tiyatro klübüne yazılmanı tavsiye ediyorum orada kendini yenebilirsin ben bunu yapamam söyleyemem fln dediğin şeyleri yeri geldiğinde yapmaya başlarsın ve bu kadar dert etmezsin
unutma ki bi nebze de olsun hayat bazı konularda senin etrafında döner

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6