Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Uyku Düzenini Kurmanın Kesin Yolları Nelerdir?

bekodsi

Ay Yolcusu
Selamlar
Sağlam ve düzgün bir uyku düzeninin (gece erken yatıp sabah erken kalkmak min7-8 saat uyumak) insanın psikolojisine,sağlığına çok ciddi etkileri olduğunu hatta bu düzene geçmenin tıpkı pmo'yu bırakmak ve pmo'suz yaşamak gibi insan hayatını bile değiştirebilecek güçte bir şey olduğuna inanıyorum.110 günü geride bıraktım ve pmo'nun hayatıma yaşattığı olumlu etkileri düşünürsek,bunun hayali bile çok heyecan verici.Lâkin yıllardır ne zaman bunu yapmaya koyulsam bir yerden sonra tekrar bozuyorum,bazende bozmak zorunda kalıyorum iş,güç vs.Sizden dileğim bu konuda başarılı olmuş,zorunluluktan değilde(iş,güç,eğitim vs) kendisi bu yolu seçmiş ve erken kalkmaya erken yatmaya az önce örneklerini verdiğim sebepler gibi bir sebebi olmamasına rağmen rahatlıkla başarabilmiş kişilerin sağlam fikir,düşünce,method ve motivasyonlarına ihtiyacım var.Bu sürecin nofap'ide ciddi anlamda olumlu etkileyeceğini düşünüyorum

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör

Son düzenleme:

izleyici1

Yoda
uyku sorunu pmo-nun yan ürünü
benim nofapte 30. günden sonra uyku düzenim yerine oturuyor
tabi diğer bağımlılıklarında olmayacak
ilk haftalar aşırı yorgunluktan dolayı fazla uyku olabilir

Lazkopat

Emektar Üye
Selamlar
Sağlam ve düzgün bir uyku düzeninin (gece erken yatıp sabah erken kalkmak min7-8 saat uyumak) insanın psikolojisine,sağlığına çok ciddi etkileri olduğunu hatta bu düzene geçmenin tıpkı pmo'yu bırakmak ve pmo'suz yaşamak gibi insan hayatını bile değiştirebilecek güçte bir şey olduğuna inanıyorum.110 günü geride bıraktım ve pmo'nun hayatıma yaşattığı olumlu etkileri düşünürsek,bunun hayali bile çok heyecan verici.Lâkin yıllardır ne zaman bunu yapmaya koyulsam bir yerden sonra tekrar bozuyorum,bazende bozmak zorunda kalıyorum iş,güç vs.Sizden dileğim bu konuda başarılı olmuş,zorunluluktan değilde(iş,güç,eğitim vs) kendisi bu yolu seçmiş ve erken kalkmaya erken yatmaya az önce örneklerini verdiğim sebepler gibi bir sebebi olmamasına rağmen rahatlıkla başarabilmiş kişilerin sağlam fikir,düşünce,method ve motivasyonlarına ihtiyacım var.Bu sürecin nofap'ide ciddi anlamda olumlu etkileyeceğini düşünüyorum
110.gündesin ve uyku düzenin yok mu? Garip oysa testosteron artışı ile gelen enerji ile daha az uyuyor ve düzenli uykuya sahip olman lazım. Nasıl düzeltirim diyorsan. Yatmadan 1 saat önce teknolojiden uzaklaş ve başka bir ley yap ve de erken yat derim. Saat 10'da uykuda olmak istiyorsan 9.30 gibi yat derim.

bekodsi

Ay Yolcusu
110.gündesin ve uyku düzenin yok mu? Garip oysa testosteron artışı ile gelen enerji ile daha az uyuyor ve düzenli uykuya sahip olman lazım. Nasıl düzeltirim diyorsan. Yatmadan 1 saat önce teknolojiden uzaklaş ve başka bir ley yap ve de erken yat derim. Saat 10'da uykuda olmak istiyorsan 9.30 gibi yat derim.
Daha az uyuyorum zaten fakat kendimi erken yatmaya alıştıradamadım henüz maalesef.

bekodsi

Ay Yolcusu
Benim yöntemim şu eğer çok geç uyuduysam 1-gun çok erken kalkıyorum onun verdiği yorgunlukla erken uyuyorum
Evet bunu bende yapıyorum tabiki.Ama bu seferde çok erken kalktığım gün kafan çalışmıyo,sürekli esneyip duruyosun,yorgunluktan hiçbirşey yapasın gelmiyo

cgang

Yoda
Evet bunu bende yapıyorum tabiki.Ama bu seferde çok erken kalktığım gün kafan çalışmıyo,sürekli esneyip duruyosun,yorgunluktan hiçbirşey yapasın gelmiyo
Ama Düzen oturuyor ? Çok Erken değil insana 5 saat yeter
Soğuk ortamda çalış + kahve hiç Öğlene kadar (1-2 bardak)
Soğuk duş al

The King

Deneyimli Üye
Nofap 30 günlük sürecimi sürdürürken uykum geldiği gibi uyuyordum (saat 23:00- 01:00 arası) sabah 8 civarı otomatik olarak uyanıyordum. Gayet güzel de oluyordu. Ne zaman ki süreç bozuldu, şimdi ne kadar uyursam uyuyayım hâlâ uykusuz hissediyorum.

İlk önemli madde uykun nerede geldiyse her şeyi bırakıp uyumaya gitmen. Ben de garip şekilde uykuyu erteleme huyu vardı.

N

neurosoft

Misafir
Ben imkanı yok 00.00 dan önce uyumuyorum. Bana diğer türlü hep itici gelmiştir. Tabii birde uyuduğum odada da dizi izleyen bir ailem olunca bu şekilde oluyor. Sizden 21.30 gibi yat tavsiyelerini duyunca baya bir şaşırdım :) . Ama doğru olan bu da olabilir. Ailemle de konuşup bunu denemem lazım...

N

neurosoft

Misafir
Nofap 30 günlük sürecimi sürdürürken uykum geldiği gibi uyuyordum (saat 23:00- 01:00 arası) sabah 8 civarı otomatik olarak uyanıyordum. Gayet güzel de oluyordu. Ne zaman ki süreç bozuldu, şimdi ne kadar uyursam uyuyayım hâlâ uykusuz hissediyorum.

İlk önemli madde uykun nerede geldiyse her şeyi bırakıp uyumaya gitmen. Ben de garip şekilde uykuyu erteleme huyu vardı.
bende de telefonda bir video daha bir şarkı daha derken uykuyu erteleme vardı. Aslında doğru bir şey değil saati geçirmek. Ama bazen yapıyorum işte...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6