Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yeni Bir Hayata Nasıl Başlayacağım/Başlayacağız ?

EVLAD-I FATİHAN

Ay Yolcusu
Son dört senemde annemi kaybettim babam beni evlatlıktan reddetti şu anda anneannemde kalıyorum 2 defa intihar girişimim oldu daha sonra gezmediğim psikiyatrist kalmadı içmediğim depresyon ilacı da bu sene sınav senemdi onu da zerre umursamadım günde 12 13 e çıkan masturbasyon ve p***o bağımlılığım var şimdi ben nasıl başlayacağım yeni bir hayata nereden başlamalıyım söyleyin bana nolur nereden başlayayım ha ?

cgang

Uranüs Yolcusu
Son dört senemde annemi kaybettim babam beni evlatlıktan reddetti şu anda anneannemde kalıyorum 2 defa intihar girişimim oldu daha sonra gezmediğim psikiyatrist kalmadı içmediğim depresyon ilacı da bu sene sınav senemdi onu da zerre umursamadım günde 12 13 e çıkan masturbasyon ve p***o bağımlılığım var şimdi ben nasıl başlayacağım yeni bir hayata nereden başlamalıyım söyleyin bana nolur nereden başlayayım ha ?
😢 Bir çıkış yolu vardır
Cidden çok üzüldüm.
Onları kafana takma hepsini yırtıp at kafanda doğru zaman gerekicek.
Başla sorunlarını bulmaya ve çözmeye
Burda ne yazarsam yazayım. Bu hiç bir şeyi değiştirmez. Kendi kendinle savaşmalısın
Bunları bir lütuf olarak gör tüm yaşadığın kötü şeyleri.
Kötü şeyler olmasa iyi şeylerde olmaz
Her gün mutlu olursam yaşamanın ne anlamı var ? - Dostoyevski
Gel özele Elimden geldiğince yardım edeceğim

Tıp Fakültesi

Jüpiter Yolcusu
Gerçekten zor imtihanlardan geçmişsin ve geçiyorsun kardeşim.Allah yardımcın olsun.+İntihar asla çözüm değildir...
Naçizane fikirlerimi söyleyeceğim:Öncelikle 17 gün sonra hayatını etkileyecek bir sınavın var.Adamakıllı çalışmadığını söylüyorsun.Bilmiyorum bir hedefin var mı veya sınavın kötü geçerse mezuna kalıp bir sene daha çalışmayı düşünüyor musun.Eğer bir sene daha bu stresi çekemem diyorsan bence kalan 17 günde varını yoğunu ortaya dök.17 günde ne yapılır deme emin ol çok şey yapılır.Ondan sonra önüne bakacaksın.Eğer bir hedefin var ve kötü geçerse mezuna kalmayı düşünüyorsan öncelikle psikolojini düzeltmen ve mental olarak çalışmaya hazır olman lazım.
Diğer dertlerine gelirsek dediğim gibi zor imtihanlardan geçiyorsun.Seni anlayacak insan azdır burada.Din ile aran nasıl bilmiyorum ama şahsi fikrim,içinde bulunduğun durumdan sağlıklı bir şekilde ancak Din'e yaklaşarak,Yaratıcı'ya yaklaşarak kurtulabilirsin...

Senharikabirisin

Merkür Yolcusu
Sen eski forumdaki evladı fatihan mısın?

Yaşadığın şeyler kolay değil kardeşim. Bence suan bir başlangıç yaptın bile. Buraya anlatıp çözüm arıyorsun aslında acizlik değil kendine yardım etme isteği içindesin. İnsan zaten aciz bir canlı.

Yaşadıklarını unutmayacaksın ama her gün kendine yeni anılar biriktirdikce eskiyi daha az düşünmeye başlayacaksın. Simdi sınavın olduğu için her şey mahvolmuş gibi hissediyorsun. 17 gün elinden geleni yap. Sınavdan sonra yavaş yavaş yenileneceksin. Hayatta istediklerin için çaba harca. Bebek adımlarla ilerleyeceğiz basta bu yüzden sabırlı olmalısın. Depresyon tedavisini bıraktıysan tekrar başlamak da istemiyorsan kendini iyi etmek senin sorumluluğunda. Artık intihar girişimleri yaparak anneanneni de üzme. İntihar etmek asıl acizliktir. Bak bunu fark et yaşamak cesaret ister. Başa gelen zorluklara katlanmak zorundayız. Dünya güllük gülistanlık bir yer değil bunu kabullen. Herkesin türlü türlü derdi var emin ol. Bu forumda sorsan herkes bi dert anlatır. Anne kaybı kolay bir şey değil seni anlayamayız belki ama destek olabiliriz yazılarla.

Cem K.

Mars Yolcusu
şöyle düşün annen yaşasaydı( mekanı cennet olsun ) senin iyi yerlere gelmeni isterdi , geride böyle bir evlat bırakmak istemezdi. o yüzden annen için düzelmeye bak , biz burada ne kadar anlatsak da iş sende bitiyor. kendin için yapmayacaksan bile annen için yap , insan annesinin yüzünü kara çıkarmak istemez , sen de bunu hayat felsefen olarak edinebilirsin. ben öyle yapıyorum . mezuna kalmayı deneyebilirsin.

izleyici1

Mars Yolcusu
maddi bir desteğin yoksa
işe girmeni tavsiye ederim
okul hayatı günümüzde bir çöplük
okuyanlar genelde işsiz ve özgüvensiz oluyor
karşına güzel iyi huylu bir kız çıkar evlenirsin
kendi aileni kurarsın

Yusufz

Ay Yolcusu
Eksiklerin hakkında youtube da çok fazla video vardır emin ol. Burada tavsiye aldığın gibi oradan da kendi eksiklerini tamamlayacak videolar bulabilirsin.

Sesli Okuyan

Ay Yolcusu
Madem bu konuyu dertleşme kanalına açmışsın anneni nasıl kaybettiğini babanın neden evlatlıktan reddettiğini açıklamakla başlayabilirsin.
Anonimiz sonuçta.
Sende sıkıntı uyandıran ve duygusal şeyler çağrıştıran şeylerden kaçman bir şey ifade etmez.
Üzerine gitmen ve yeri geldiğinde mizahını bile yapabilmen gerekir. (kara mizah)
Bunu yapmadığın sürece vücudunda olan bir yaranın üzerinde oturmuş olacaksın.

N

neurosoft

Misafir
Ben herhalde ne desem boş... Bana sorarsan gerçekten ağır bir imtihandasın. Allah senden yardımını esirgemesin. Taşıyamayacağın yükü yüklemesin. Annene de rahmetiyle muamele eylesin...

EVLAD-I FATİHAN

Ay Yolcusu
Madem bu konuyu dertleşme kanalına açmışsın anneni nasıl kaybettiğini babanın neden evlatlıktan reddettiğini açıklamakla başlayabilirsin.
Anonimiz sonuçta.
Sende sıkıntı uyandıran ve duygusal şeyler çağrıştıran şeylerden kaçman bir şey ifade etmez.
Üzerine gitmen ve yeri geldiğinde mizahını bile yapabilmen gerekir. (kara mizah)
Bunu yapmadığın sürece vücudunda olan bir yaranın üzerinde oturmuş olacaksın.
annem kanser hastasıydı babam küçüklükten beri annemle bana hem fiziksel şiddet hem de psikolojik şiddet uyguladı ben de sinirlendim eh yeter be dedim annem senin kölen olmuş olabilir ama ben olmayacağım dedim

Sesli Okuyan

Ay Yolcusu
annem kanser hastasıydı babam küçüklükten beri annemle bana hem fiziksel şiddet hem de psikolojik şiddet uyguladı ben de sinirlendim eh yeter be dedim annem senin kölen olmuş olabilir ama ben olmayacağım dedim
Madem anneannendesin bisikletinle şehirde dolaş, dedenle otur konuş.
Günde 10-13 posta olmaz ki.
Bahçede yardım gerekiyorsa yardıma koş.
Bunlar verebileceğim tavsiyeler.
Arada kitap oku az az ders çalış.
Halledersin zaten.
Meselenin özü devamlılık ve sürenin uzatılması.

selam_lar

Yeni Fapstronot
kardeşim gerçekten zor günler geçirmişsin ama güçlü birisin ki buralardasın.Ben 23 yaşına giricem hala bu illetten kurtulmaya çalışıyom hiç olmadı senin yaşın genç

EVLAD-I FATİHAN

Ay Yolcusu
şimdilik gidiyorum 2023 te buraya mezun yazımı yazmak üzere hoşçakalın :)

izleyici1

Mars Yolcusu
kardeş kusura bakma
ama öyle depresif müzik dinleyerek doğru yola çıkamazsın
müziği kesmeni tavsiye ederim

Veteran

Yeni Üye
Bütün o üzüntü ve sinirini çalışmayla dışarı vurmaya çalış sonuç aldıkça mutlu olacaksın.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6