Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yeni Süreç: Bilgi Çağı (10. Gün)

SniperTR

Mars Yolcusu
Katılım
11 Eyl 2021
Mesajlar
69
Tepki puanı
148
Puanları
43
72 Gündür boşalmadım lakin p***o ve mastürbasyonla sürecimi defalarca bozmuştum şuan 7. Gündeyim instagramı, oyunu, pornoyu ve tetikleyicilerin her türlüsünü bir anda kestim. Açık olsun kapalı olsun gönlüme hoş gelen ekrandaki her kadından uzak durdum. 7 gündür günde 20 sayfa kitap okuyorum vizelerim çok kötü geçti. Beynim acı içinde kıvranıyor. Çok şiddetli baş ağrıları çekiyorum .Başarmaya hayvan gibi açım bu sürece bilgi çağı dememin sebebi kendimi yazılım alanında, kültürel anlamda A-Z ye donatcam. Para nasıl kazanılır bunların yolunu arıcam. Üniversitemin bu dönemi baya bir sakata geldi. Ama bunu zerre önemsemiyorum. Çünkü yazılımsal ve kültürel anlamda kendimi yeteri kadar donatmadığım sürece üniversitem bitmiş bitmemiş hiç bir anlamı yok piyasa işsiz bilgisayar mühendisliği mezunu kaynıyor. Bu sefer sadece yazılım abanmamamın sebebi gireceğim iş ortamlarında güçlü şekilde söz sahibi olabilmek için. Kültürel anlamda yetişmeyen bir insan girdiği ortamlarda ezilebiliyor, kendini savunamadığı için başkalarının kontrolüne giriyor. Fırsatlar her zaman gelir asıl mevzu o fırsat geldiğinde ceplerinin ne kadar dolu olduğu. Beynim gerçekten fiziksel ve manevi anlamda çırpınıyor. Ve beynimin neye ihtiyaç olduğunu çok iyi biliyorum. "Başarı".
Yeter kendi dünyama çekilip yaşadıklarımdan dolayı oturup boş boş düşündüğüm, p***o ile kendimi avuttuğum. Ne yaşadıysam yaşadım. Dersleri bu kadar salmakta hata ettim ama dersleri salmasaydım da tatmin olamayacaktım. Dersleri salmamın en büyük sebebi boşa zamanımın gittiğini düşündüğüm içindi. Bizim bölümden mezun olup da iş sahibi olan hiçbir tanıdığım derslerde ne işlediğini bile hatırlamıyor. Toparlayacağım dersleri bir şekilde er yada geç lakin şuan en büyük savaşım kendi bilgi, birikim anlamında her açıdan donatmak olacak. Şuan aşırı şiddetli baş ağrısı çeksem de fiziksel acı bir şekilde geçecek ben 7 gündür başlattım bilgi savaşına devam edeceğim.
 
Son düzenleme:

SniperTR

Mars Yolcusu
Katılım
11 Eyl 2021
Mesajlar
69
Tepki puanı
148
Puanları
43
Gece güncellemesi :
Baş ağrılarım gece sonunda dinince yerine tatlı bir mutluluk ve hoş bir uyuma hissi geldi.
Yakın arkadaşımla çok derin muhabbetler yapabildiğimi farkettim.
Gözlerine çok rahatça bakabiliyordum.

Fayda için yapmıyorum bu kez çünkü beklenti içinde olursam beklenti gerçekleşmeyince,salak gibi nofapi sorgulamaya başlıyorum. Lakin ara ara gelen güzel etkiler iyi geliyor :)

Sevgili NoFap,tekrar hayatıma hoş geldin...Senden hiçbir beklentim yok.İstediğin kadar canımı yakabilirsin. Pmo yüzünden pısırıklaşıp insanların acımasızlığına teslim olmaktansa senin içimde oluşturduğun duygusal açlığa,baş ağrılara,krizlere katlanırım daha iyi. PMO beni olmadığım bir kimliğe büründürdü,sonra kabullendirdi,sonra ondan başka mutluluk kaynağı olmadığına ikna edip kendine bağladı.Ve bunu içime ince ince gizli gizli işledi.Ve ben de içimdeki bu canavarı bütün zararlarını bile bile besledim. Başta ben onu kontrol ediyordum,sonra çok büyüyünce o beni kontrol etmeye başladı. Pençelerinin arasına alıp sıkıştırdı. O pençelerden ötesi yok sanıp ,çaresizliğe büründüm.Vizyonumu,bakış açımı daralttım. Bakış açımı değiştirmeye cesaret bile edemez oldum. Beynimde bakış açımı daraltan onlarca set oluşturdum. Şuan kan kaybettiğimi düşünüyorum lakin aslında içimdeki canavar kan kaybediyor. Yeteri kadar kan kaybettiğinde canavar ,artık o benim kontrolüme gircek.Ben onun enerjisini kullancam o benim değil. Lakin şimdi sadece sabır zamanı.

Yüz binlerce taktik denesekte NoFapte Sabırdan başka en iyi taktik yok. İçinde sabır olmayan her süreç relapse olmaya mahkum.
 

SniperTR

Mars Yolcusu
Katılım
11 Eyl 2021
Mesajlar
69
Tepki puanı
148
Puanları
43
9. Gün - Ardarda Gelen Kötü Haberler

1-) Yakın arkadaşımın yanlış yönlendirmesi yüzünden üniversitemin verdiği 4. Sınıfın son dönemini yapmamak için verilen hakkı kaçırmam,başvurmadığım için.Üniversiteyi salak gibi 1 dönem okucam millet o hakkı kullanırken :)

2-) Ben şehir dışına bile çıkmak için param yokken bazı arkadaşlarımın yurt dışı yarışmalarına katılıp amerikaya gidecek olacaklarını öğrenmem :)

3-) Uyku problemim yüzünden giremediğim gibi vize sınavlarım :)

4-) Vizelere çalışamadığım için sınavların kötü geçmesi,üstelik aşırı kolay sınavların bile kötü geçmesi.

5-) Parasızlık

6-) Yaşıtlarım çoktan meslek sahibiyken,benden küçükler bile meslek sahibi olmaya başladı koyuyor bana çok.

Diğer insanlarla aynı şeyleri yaptığım halde benim işlerimde süŕekli problemler çıkması ,benden daha az emek verenlerin benden daha şanslı olmalarını artık yediremiyorum zoruma gidiyor.Nasipleri Allah dağıtır eyvallah ama gurban olduğum bizi de güldür.Ve bugün NoFapte yaptığım hatalardan birini farkettim bugün ardarda gelen kötü haberlerden sonra artık motivesiz ve çok mutsuz olunca defalarca pmoya yönelmeye çalıştım.Her seferinde kendimi engelledim.Şu kafadaydım,şuan pmodan başka hiçbir şey acımı dindiremez.Ve aynı zamanda da beni en çok bitiren şey.Ne kadar kötü haber gelirse gelsin,artık çekcez.Çünkü iyi biliyorum ki pmo şuanki seviyemden daha aşağı çekebilecek bir bela.Allahım sen bana sabır ver,kararsızlıktan,artık hatalar yapmaktan ve parasızlıktan kurtar beni.PMO dan başka hayatta beni gerçek manada mutlu eden şeyler göster yada yönlendir beni.
Günlük zincir şeklinde yapılanlar:
> Günde 20 sayfa kitap okuma (8. Gün)
>5 vakit namaz full (8. Gün)
Normalde kılıyodum da ama fire veriyordum bazı vakitleri
> Sabahları aç karna su (8. Gün)

Yapmam gerekenler:
Motivem ne kadar dibi görürse görsün zincirleri kırmamam gerekiyor.Defalarca elim pmoya gitse de direnmeliyim.Asosyallikten sosyalliğe geçiş sürecinde başarılı bulduğum çevremdekileri taklit etmiitim,evet geliştirdi beni ama bir o kdr pskolojik olarak yıprandım.Ve artık bu taktiğin süresi doldu.Asosyalliği çoktan toprağa gömdüm.Çevremdekiler ve yaşıtlarım her ne kadar benden cok daha imkana sahip olsa da ,bundan sonra yapmam gereken kendi yoluma bakmak.Üzüntüyü çok takmadan yeni kurduğum disiplini bozmamak günlük yaptığım zincirleri çeşitlendirmek.Fırsatlar bana da doğar birgün lakin önemli olan fırsat geldiğinde cebimin dolu olması.Bu sürece boşuna bilgi çağı demedim tek amacım bilgi birikimimi artırmak olcak,kim ne yaparsa yapsın gelişmeyi bırakmıcam.Herkesin kendi yolunu çizer
 
Son düzenleme:

SniperTR

Mars Yolcusu
Katılım
11 Eyl 2021
Mesajlar
69
Tepki puanı
148
Puanları
43
Gün 10 - Erteleme Hastalığım Yok Oluyor

NeverFap ile birlikte devam ettirdiğim
>20 sayfa kitap oku
>Gün içindeki tüm namazları tamamla
Zincirleri kaybettiğim düzenimi tekrar sağlamam için bana çok büyük motive oluyor.Bu iki zincirler hayatımdaki eksik olan iki büyük yapboz parçalarından ikisiydi.Şimdi ise iki farklı zincir daha eklemek için çok heyecanlıyım.Çünkü bu iki zincire baktıkça başlatacağım günlük alışkanlıkların kırılmayacağını bilmek büyük özgüven kendimi disiplene etmek açısından.Özsevgim ve özsaygımın tekrar artmasına vesile oldu.Önceden özsevgi ve özsaygımın artıp artmadığını gözlemleyebilmek için sürekli kendimi çevremle ,zamanla,kişilerle kıyaslardım.Meğer hiçbirine ihtiyacım yokmuş kendi sevip kendimi saymak için.Bir kaç günlük faydalı alışkanlıklarla kendime yatırım yapmam yeterliymiş.Bu güzel alışkanlıkların şöyle bir güzelliği var,bir zincir başka zincirin başlamasına sebep oluyor.Tek yapman gereken "hangi alanda gelişmek istiyorum ?" sorusunu sorup cevabını bulup,zinciri başlatıp hayatımda ne olursa olsun o zinciri kırmamak.NoFapin burda çok önemli rolü şu ki,olakı o alışkanlığı yapmamda tembellik gösterirsem içimdeki kırbaçı tetikliyor.Kırbaçta canımı yakarak beni o eyleme yönlendiriyor.O eylemi yapınca da muazzam bir haz geliyor.NoFapi ortadan kaldırıp yerine pmo koyduğum zaman ise o kırbaç köreliyor,yapmam gerekeni yapmak için içimde bir istek olmuyor.Ve sürekli erteleyerek hayatımı b*k ediyorum.

Ve güzel haber gece yaşadığım panik ataklar %50 azaldı son 10 gündür
 
Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst