Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

130 Günden Sonra Yeniden

Tempest

Anka
7. Gün:
Uyku düzenim fena bozuldu o yuzden bugün uyumamaya karar verdim yarın akşam erken yatarım ve gece simdiye kadar ders çalıştım çünkü sabah aksama kadar yattım denilebilir.Ama bugün ders çalışmalarıma biraz daha gece ağırlık verdim ve 5-6 saat oldu galiba.uzun suredir bu kadar saati görmemiştim.cunku hep gündüz çalışmaya odaklandım. Ve geç kalkınca olmadı iste. Neyse nofap konusunda emin adımlarla ilerliyorum easypeasy'de birkaç bölüm daha okudum. Yani önceden de hissettiğim oluyordu ama bu sefer gerçekten bıraktım gibi. Güzel günler yakın ... ?⚡✨

Son düzenleme:

Tempest

Anka
8. Gün:
Dün uyumayacağım demiştim ama 4 saat uyudum sabah 6-10 arası ama bugün yine de erken yatıcam erken kalkmak için ... bugünüm: tyt deneme yaptım, meditasyon yaptım .telefonla cok vakit kaybettim (sosyal medyaya takılı kalmamam gerek YouTube'da çok oyalandım)
Birde ayriyeten 3 saat biyoloji çalıştım kötü bir gün değildi ama daha da iyi olmalı. Tetikleyicilere denk geliyorum ama onu tetikleyici olarak algılamıyorum artık. Onun dışında güzel gidiyor yarın erken kalkarsam daha da güzel gidecek o yüzden yatıyorum.Yarın erken uyanabilirim inşallah, iyi geceler .
IMG_20200918_184023.jpg

Son düzenleme:

Tempest

Anka
9. Gün:
Sürecime devam, çevre ve vücut tarafından bir tetikleyici yok şükür .
Dün erken yattım(22.00) ama kalkış saatim 8 çünkü gece 2 saat uyku tutmadı yatakta bekledim. (1 ve 3 arası) nasıl bir gündü sadece 2.30 saat çalıştım 1.30 saat de canli ders toplam 4 saat erken kalkmama rağmen çalışmadım nedeni TELEFON yani bu telefonu acilen bırakmalıyım 8-9 saat telefonda takılmışım ciddi bağımlıyım artık bu telefon kullanımım için bir sınır koymam gerek her şeyi berbat ediyor olarak ama artık bırakmalıyım çok zor değil aslında gün boyu telefonu kapalı tutsam iyi olacak. Bir de plan yapmadım bu hafta onun da etkisi olabilir neyse çok konuştum buraya kadar okuduysanız teşekkürler, iyi geceler.
"Bugünümü değiştiremem ama yarın benim elimde."

Son düzenleme:

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
9. gün:
Sürecime devam, çevre ve vücut tarafından bir tetikleyici yok şükür .
Dün erken yattım(22.00) ama kalkış saatim 8 çünkü gece 2 saat uyku tutmadı yatakta bekledim. (1 ve 3 arası) nasıl bir gündü sadece 2.30 saat çalıştım 1.30 saat de canli ders toplam 4 saat erken kalkmama rağmen çalışmadım nedeni TELEFON yani bu telefonu acilen bırakmalıyım 8-9 saat telefonda takılmışım ciddi bağımlıyım artık bu telefon kullanımım için bir sınır koymam gerek her şeyi berbat ediyor olarak ama artık bırakmalıyım çok zor değil aslında gün boyu telefonu kapalı tutsam iyi olacak. Bir de plan yapmadım bu hafta onun da etkisi olabilir neyse çok konuştum buraya kadar okuduysanız teşekkürler, iyi geceler.
"Bugünümü değiştiremem ama yarın benim elimde."

Telefonda instagram gibi sosyal medyada mı zaman geçiriyorsun, yoksa oyun oynayarak mı ? Sosyal medya ise sınırlama getirmelisin, (direk kaldıramazsın çünkü) her uygulamadan çıkarken hesabından çık, sonrakinde elbet tekrar girmeye üşenmeye başlarsın. Giriş sayını azaltırsın.
Oyun oynamak ise hemen kaldır oyunu, arkadaşların ile oynuyorsan onlara da durumu açıkla ve zaman kaybından kurtul. Bilgisayara oranla telefonda oynamak çok daha ulaşılabilir, kolay oluyor. Aşırı zaman kaybı için bunu engellemek şart.

Tempest

Anka
Telefonda instagram gibi sosyal medyada mı zaman geçiriyorsun, yoksa oyun oynayarak mı ? Sosyal medya ise sınırlama getirmelisin, (direk kaldıramazsın çünkü) her uygulamadan çıkarken hesabından çık, sonrakinde elbet tekrar girmeye üşenmeye başlarsın. Giriş sayını azaltırsın.
Oyun oynamak ise hemen kaldır oyunu, arkadaşların ile oynuyorsan onlara da durumu açıkla ve zaman kaybından kurtul. Bilgisayara oranla telefonda oynamak çok daha ulaşılabilir, kolay oluyor. Aşırı zaman kaybı için bunu engellemek şart.
Oyun da oynuyordum da onu sildim birkaç hafta önce şimdi sadece sosyal medya bugün şuana kadar girmedim sayılır ,telefona kullanımı kısıtlayan uygulamalar yükledim yourhour,noxocean bunlar baya işe yarıyor önceden kullanıyordum da tekrar kullanmaya başladım önerilerin için teşekkürler ??

Tempest

Anka
10. Gün:
Bugün günlüğü erken yazıyorum. Bugün psikolojik ve fiziksel olarak biraz rahatsızdım. Yani kriz yok ama bacak ağrısı var, yaşayanlar bilir.
Yorgun hissediyorum sanırım şuana kadar ki en kötü günüm ama yinede ders çalıştım 3 saat yaklaşık daha fazla olabilirdi de işte dinlendim çok fazla yatakta kaldım.Şu saatten sonra da biraz matematik bakarım sonra da kitap okuyup yatarım. Şu son dediklerimi de yapsam 5 saat çalışmış olcam yaklaşık yine de fena değil ama tabi yaparsam , herkese iyi akşamlar ,iyi süreçler ?

Son düzenleme:

Tempest

Anka
11. Gün:
Sabah iyice hasta kalkmıştım ılık duş aldım ,hap içtim biraz kendime geldim. Sonra gün boyu
telefonda çok takılmadım ama ders de çalışmadım.

Peki gün boyu ne yaptım; Puzzle yaptım , şarkı falan dinledim moralimi yerine getirmeye çalıştım.
Nofap'e devam ediyorum kriz gelmiyor ki önceki nofapi bozmalarımın çoğu nedeni psikolojik, stres .Kendimi mutlu etmek için yapıyordum .sonra daha da mutsuz oluyordum. Bu sefer bu dayandığım mutsuz günler için iyi günlere gidiyorum. İyi geceler ...

coomonster

Venüs Yolcusu
Dostum sabrın acısını çekmeyen, pişmanlığın acısını çeker diye sevdiğim bir söz var. Bir süre mutsuzluğa strese dayanmak zorundayız. Yaptığın zaman en başa döneceğini tekrar aynı seyleri yasayıp, bugüne gelmek için çektiğin sıkıntıları tekrar cekecegini unutma. Sürecin daim olsun, başarılar

Tempest

Anka
Dostum sabrın acısını çekmeyen, pişmanlığın acısını çeker diye sevdiğim bir söz var. Bir süre mutsuzluğa strese dayanmak zorundayız. Yaptığın zaman en başa döneceğini tekrar aynı seyleri yasayıp, bugüne gelmek için çektiğin sıkıntıları tekrar cekecegini unutma. Sürecin daim olsun, başarılar
Teşekkürler inşallah hepimiz ulaşırız o güzel günlere.

Tempest

Anka
12. Gün:
Çok fazla duygu değişimi yaşıyorum .
1)Bir bakmışsın dünyanın en mutsuz ,en sıkıcı ,en depresif insanı.
2)Bir bakmışsın çok mutlu, şarkı açıp oynayacak kıvamda biri .
Ama genel olarak 1.'si...
Neyse yani çok stres oluyorum ama nedeni nofap değil YKS . Üstümde baskı hissediyorum ama baskı ailemden değil.Kendi kendimi bitiriyorum.Neyse ya yapacak bir şey yok bu stresi atlatmam gerekiyor.
Hepinize iyi geceler .

None

Emekli Moderatör
En büyük stres kaynağın yks de olsa ,stresinin fazla olmasının en büyük sebeplerindenn biri de pmo bağımlılığıdır;duygu değişimleri olması son derece normal,taviz vermeden devam et

Eff

Yoda
En büyük stres kaynağın yks de olsa ,stresinin fazla olmasının en büyük sebeplerindenn biri de pmo bağımlılığıdır;duygu değişimleri olması son derece normal,taviz vermeden devam et
BÖB her şeyi söylemiş. Ben de ona katılıyorum. 2. haftada bol bol yaşanıyor. Ergenlikteysen ve önünde büyük bir stres varsa bu son derece normal. Sürece devam.

Tempest

Anka
BÖB her şeyi söylemiş. Ben de ona katılıyorum. 2. haftada bol bol yaşanıyor. Ergenlikteysen ve önünde büyük bir stres varsa bu son derece normal. Sürece devam.
Haklısınız dayanmaya çalışacağım . Cevaplar için teşekkürler ..

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Stresten korkmayın!
Stres sizi iter ama ne tarafa iteceğini siz seçersiniz. İyi tarafa itmesini istiyorsanız stresle boğuşmayın. Stresi yönlendirin.
Meditasyon yapın, hedefinizi kazandığınızı hayal edin. Başarılar Tempest .

Tempest

Anka
Stresten korkmayın!
Stres sizi iter ama ne tarafa iteceğini siz seçersiniz. İyi tarafa itmesini istiyorsanız stresle boğuşmayın. Stresi yönlendirin.
Meditasyon yapın, hedefinizi kazandığınızı hayal edin. Başarılar Tempest .
Teşekkürler . Stressiz insan başarısız ve hedefsizdir ya da bir şeyi yapacağından %100 emindir.Bu yüzden stres aslında güzel bir şey. ⚡✨

Tempest

Anka
13. Gün:
Öncelikle kendime sonra da size güzel bir günlük çıkaramadığım için önce kendimden sonra da sizden özür dilerim.
Hep bundan sonra /yarınım/haftaya iyi geçecek gibi cümleler kuruyorum.
Bugünüm iyi geçti gibi bir cümle kurmuyorum.
Bugün de aynı oldu.. stresi atlattım çünkü sınavı bir günlüğüne kafamdan çıkardım. Ama sınavı düşünmeyince stres olmuyor ama çalışma da olmuyor... Zaten sınava yaklaşık 140 gün kaldı. Artık çalışmalıyım kaybedecek bir saniyem bile yok. Artık full odak sınav = 5 4 3 2 1 SIFIR...

Tempest

Anka
14. Gün:
Buraya o kadar umut dolu şeyler yazıyorum sabah olunca unutuyorum :(
Yani şimdi bugün çalıştım mı çalışmadım mı anlamadım tüm gün masadaydım ama elimde telefon. 2 saat falan çalıştım geri kalan full telefon bu telefondan kurtulmam gerekiyor benim uzaklaşmaya çalıştıkça daha bağımlı oluyorum. Neyse bugün nofap'de 2. haftam tamamlandı .Kolay atlattım şükür . Artık zaten pazartesi 12lerin kursları açılıyor okula gidersem belki eski düzenim gelir. Buraya pişmanlık dolu ne yazarsam yazıyım faydası yok. O pişmanlığı sabah düşünmeliyim.Bugün bari erken yatarsam güzel olacak.
Başarılı olacağıma herkesi ikna ettim kendimi ikna edemedim :(

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Sürecinde başarılar dostum. Günü günğne kaydediyorsun , umarım kurtulursun da okurken eski anılarını okur gibi olursun.

Sana tavsiyem , bazı insanlar kısmen rahat atlatıyor ama dopamin çekilmesi canını çok yakabilir de. Eğer olur da süreç içind çok depresyon vs. Olursa aklın başında olsun , gelip geçeceğini bil. Bağımlılık sana acı çektirerek iradeni zorluyor. Nasıl elinle ağır birşeyi taşırken kolundaki kasa yumruk gelse acıdan taşıman çok zor olacağı gibi , beyninde bu depresif şeyler de süreci zorlayıp relapseye itebilir. Güveniyorum başaracaksın. Ama hemen değişim olmadı veya disiplini sağlayamadım diye üzülme, sabret. İnşaallah bu tünelin sonunda gün ışığı var.

Tempest

Anka
15. Gün:
Ya benim kendimi dövesim var Dün sildigim oyunları tekrar yükledim . Saçma sapan oyunlar.bir kere daha oynayım diye diye akşama oyun oynadım iğrenç bir gündü .nofapte sıkıntı yok da dopamin açlığını telefonla gidermek de baya zararlı :(
(Yani telefon kısıtlama uygulamaları yüklemiştim onları devre dışı bıraktım bi de )
Neyse artık yapacak bir şey yok gerekirse telefon kullanmayacam.
Plan bari yapsam iyi olur aslında bir sonraki hafta için kurslar açılıyor 12lerin inşallah okulla düzenimi sağlarım plan da yaparsam :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6