Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

130 Günden Sonra Yeniden

None

Emekli Moderatör
ikinci haftanın son günleri genelde çok kritik olur özellikle bugünlerde asla taviz verme

Tempest

Anka
16-17-18-19. Günler:
Birkaç gün boşladım günlüğü (üşenmeden dolayı)...
Pazartesi okul açıldı ve baya iyi geldi. Ders çalışmasan da hocayı dinliyorsun sonucta.onun dışında oyun bağımlılığım devam ediyor akşam pişman olup silip sabah kalkınca yükleyip okuldan gelince full oynuyorum Nofap'e gelirsek de pazartesi salı çarşamba kolay geçti. bugün zor bir gündü özellikle son birkaç saat.
O yüzden attım kendimi foruma hem günlüğü yazıyım hem de birkaç yazı okuyum diye.
İyi akşamlar.

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Dostum oyunu belli bir görev karşılığı ödül olarak kullan. Görevini tamamla akşam 1,1.30 saat oyna.(abartma)

None

Emekli Moderatör
Sınav senendeysen oyunlara vakit ayırmamanı tavsiye ederim,sadece günün sonunda beyninin yorgunluktan durduğunu hissettiğinde fazla zaman ayırmamak şartıyla oyna

A

AdAstra

Misafir
Bu gun butun gunlukleri okudum ve gordum ki her kesde hemen hemen benzer sorunlar var. Daha 1 ay onceki surecimde senin gibiydi. Bu zamanlar asiri telefon oynuyordum.tavsiyem kendine ilkeler belirle, karakterini olustur ve tanit, ozsaygini artirmak ucun bunlara sadik kal. Bunlarin hepse blogda var. Sadece diyimki boyle devam etme. Telefon sorununu hemen duzelt. Kriz cok ahmak bir dusmandir. Hic beklemediyin bir anda gelir. Ve seni devirir. Bunu bilmen imkansiz. Ben her seyi hazirladim ve dedimki plan da hazir uyuyum ve baslayalim. Baya motivasyonlu bir sekilde irelledi. Amma yatarken aniden kriz yakaladi ve bitdi. Boyle bakinca sebeb farkindaliksizlik ve iradesizlik gibi gozukuyor ama asil sebeb ilkelerimi 10gundur etmememdi. Hemen duzelt kriz seni aniden yakaliycak. Kabul ediyorum cok negative konustim ama sonu bu hemen kendini yeniden insa et. Blogda ve burda mumkun oldugunca bilgi al.

Tempest

Anka
Bu gun butun gunlukleri okudum ve gordum ki her kesde hemen hemen benzer sorunlar var. Daha 1 ay onceki surecimde senin gibiydi. Bu zamanlar asiri telefon oynuyordum.tavsiyem kendine ilkeler belirle, karakterini olustur ve tanit, ozsaygini artirmak ucun bunlara sadik kal. Bunlarin hepse blogda var. Sadece diyimki boyle devam etme. Telefon sorununu hemen duzelt. Kriz cok ahmak bir dusmandir. Hic beklemediyin bir anda gelir. Ve seni devirir. Bunu bilmen imkansiz. Ben her seyi hazirladim ve dedimki plan da hazir uyuyum ve baslayalim. Baya motivasyonlu bir sekilde irelledi. Amma yatarken aniden kriz yakaladi ve bitdi. Boyle bakinca sebeb farkindaliksizlik ve iradesizlik gibi gozukuyor ama asil sebeb ilkelerimi 10gundur etmememdi. Hemen duzelt kriz seni aniden yakaliycak. Kabul ediyorum cok negative konustim ama sonu bu hemen kendini yeniden insa et. Blogda ve burda mumkun oldugunca bilgi al.
Öncelikle teşekkürler benim şuan asıl sorunum nofap değil dersler çünkü pmoyu artık yapmayacağımı düşünüyorum baya basitleştirildim zihnimde yaparsam da senin dediğin gibi beklemediğim bir anda olabilir.Ertelemeyi düzeltmek için benim plan yapmam lazım ama ben:
Plan yapmayı bile erteliyorum ?
Ben iç motivasyonumu sağlayamadığımı
anladım. Yani dıştan motivasyonum var yani vücudum her şeyin farkında ama zihnim değil.
Telefon bağımlılığını duzeltmek icin kendime geçici engeller koyuyorum ama zihnim bu engeli atladiktan sonra ödül olarak algılıyor.Daha da artıyor.Onun için telefon oynamayı da kafada bitirmem lazım.

Tempest

Anka
20-21-22-23. Günler:
Evet okul güzel gidiyor nofapte fena değil ama bu seferde uyku düzenim daha da bozuldu okul olduğu günler erken okul olmadığı günler gec kalkıyorum .Onun dışında telefonu kullanarak kullanmamayı erteliyorum şöyle işte şunu da oynayım sonra oynamam diyorum yani o sonra hiç şimdi olmuyor böyle böyle günler geçiyor . Sınav yaklaşıyor artık PLAN YAPMALIYIM en azından. Plan olunca her şey olmuyor tabi ama harita elinde oluyor sen yolu bulamasan bile.
Ha tabi full telefonda oynamadım kendimi santrançta geliştirdim yani bunun gibi aktivitelere de yer verdim ama dersleri yine erteledim.
NOT:Günleri 4er 4er yazmaya gelirsek nedeni şu ilk gün diyorum ki zaten bugün kötü geçti yarın düzeltiyim 2. Gün diyorum ki amaan artık yarın biraz daha toparlar yazarım 3. Günde duşa giriyorum genelde akşam ondan sonra da yazmıyorum 4. Gün de artık yazıyım da yeni günleri toparlarım diyerek yazıyorum iste hep bir sonra yaparım psikolojisi üstümde . ?

Son düzenleme:

Tempest

Anka
Bu arada günlükte önceki günlerime tekrar göz attım da vay be günler gözümün önünden geçti 3 4 ayı geçip tekrar okurum inşallah ??? ?

Son düzenleme:
A

AdAstra

Misafir
Öncelikle teşekkürler benim şuan asıl sorunum nofap değil dersler çünkü pmoyu artık yapmayacağımı düşünüyorum baya basitleştirildim zihnimde yaparsam da senin dediğin gibi beklemediğim bir anda olabilir.Ertelemeyi düzeltmek için benim plan yapmam lazım ama ben:
Plan yapmayı bile erteliyorum ?
Ben iç motivasyonumu sağlayamadığımı
anladım. Yani dıştan motivasyonum var yani vücudum her şeyin farkında ama zihnim değil.
Telefon bağımlılığını duzeltmek icin kendime geçici engeller koyuyorum ama zihnim bu engeli atladiktan sonra ödül olarak algılıyor.Daha da artıyor.Onun için telefon oynamayı da kafada bitirmem lazım.
Bendede oluyordu bu. Dur ve dusun. Neden calisasinki be. Sinavi verdin he sonra. Bir is mi? He sonra? Partnermi? Sonra ve bu sonranin sonu anlamsizs hep boyle kalirsin. Bu artik dersden falan cikti, nofapdan da cikti. Hayat amacina dondu. Yani bunu kimdense tavsiye ve ya planla duzenleyemessin. Yani bunuda ciddiye almiycaksin. Amma arada durup bir sorgula amacini belkide amacin yoktur o yuzden motivasyonda yoktur. Dedigim gibi bu is buranin konusunu baya bir asar. Cunki bu senin butun hayatini belirler.

Tempest

Anka
Bendede oluyordu bu. Dur ve dusun. Neden calisasinki be. Sinavi verdin he sonra. Bir is mi? He sonra? Partnermi? Sonra ve bu sonranin sonu anlamsizs hep boyle kalirsin. Bu artik dersden falan cikti, nofapdan da cikti. Hayat amacina dondu. Yani bunu kimdense tavsiye ve ya planla duzenleyemessin. Yani bunuda ciddiye almiycaksin. Amma arada durup bir sorgula amacini belkide amacin yoktur o yuzden motivasyonda yoktur. Dedigim gibi bu is buranin konusunu baya bir asar. Cunki bu senin butun hayatini belirler.
Haklısın kanka tekrar teşekkürler ⭐

Tempest

Anka
24-25-26-27-28. Günler:
Bu günlük bu gidişle haftalık olacak xhdhdjsnksk

Şaka bir yana nofap krizlerini artık daha kolay atlatıyorum çok şükür bağımlılık beni bırakıyor.
Ancak hala telefon bağımlığım devam ediyor. Güzel başlayan günler kötü bitiyor .Ders çalışmaya çalışıyorum ama yine de denemelerim çok değişiyor en fazla 95i gördüm bugünde 90dı mesela 2 gün önce de 60tı ama yine de bir düzen olursa daha iyi olacak psikolojik sorunlarım olarak da daha relaxım okul olması çok iyi oluyor.

Tempest

Anka
29-30. Günler:
Gerçekten bir ayı iyisiyle kötüsüyle bitirdim zorlandığım anlar oldu üstesinden gelmeyi başardım .
Son günler de artık derslere karşı istek ve odaklanmamda da artış var ve yatağa girdiğinde hala nofap yapıyor olmanın da gururu var . Kendime karşı özgüvenim yerine geldi . Artık kendimi sevmeye başladım. Kızlar konusuna gelince tabi arkadaş olarak arkadaşlarım var ama sevgili vs. işlerini şuan erteliyorum. O yüzden o anlamda bi değişiklik yok. Bugüne gelince okuldan geldim yemek yiyorum. Dersler artık daha eğlenceli geliyor . Ders çalışmayı özlediğimi fark ettim...

Tempest

Anka
31-32-33-34. Günler:
Zaman o kadar hızlı geçmeye başladı ki günler saatlere, haftalar günlere döndü sınav yaklaştıkça da daha hızlı geçecek öncelikle denemedeki odaklanma sorunumu %80 aştım . Ama bilgi kısmında birçok eksiğim var .
Hala ertelemeyi çözemedim ya şu 5 dk sonra diyip gelmeyen 5 dk var ya .
..
Örneğin bugün tekrar yaşadığım bir şey sabah 10da deneme vardı 9da kalktım 9.10'a alarm kurup tekrar yattım yani ertelemeyi siz düşünün. Denemeye yarım yamalak kahvaltı yapmadan uyku sersemiyle girdim. Ve hiç çözesim gelmedi.
Neyse öyle böyle günler geçiyor .
Haftaya yazılı haftası sözel derslerin soruları verildi. Sayısalda kolay sorulacakmış 12yiz diye zorlamayacaklar. Ama yine de kolay da olsa konuyu bilmeden yapamazsın ,eksik konuları tamamlayacam yazılılar bir bakıma iyi oldu not karşılığı olduğu için ister istemez çalışıyorsun konuları da hızlandırmış oluyorsun
. Nofap konusunda da yorum yapıyım ;
Bazı videolara denk geliyorum . Ama istekli değil. Gelince de önlemimi alıyorum "hadi gördüm hadi yapıyım" kafasıyla hareket etmeyecegimin kararını ilk gunlerde almıştım.

Tempest

Anka
35-36-37-38. Günler:
Günler çok hızlı geçiyor, hayatın akışına yetişemiyorum.
Tamam nofapi bir şekilde yolunda götürmeye çalışıyorum ama ders konusunda ertelemeye devam ediyorum . Ders çalışmak istiyorum ama diğer isteklerim ders çalışmanın önüne geçiyor (arkadaşlarla takılmak,dizi-film izlemek,youtube'dan bilgilendirici de olsa videolar izlemek,..)
Öyle böyle günler geçiyor. 4 ay var ve son tyt netim 91
son ayt(sadece 11 konuları ve 12nin ilk konuları var) netim 54,kötü değil ama hedefim için çok yetersiz hele 2020 gibi bir sınav olursa bu netler beni ancak 70.000 yapar. Ya ben kendimi geçtim o bir şey değil de anne babamın 12 sene üstümdeki emeğini 1 sene de çöpe atmaya başladım anne ve babamın yüzüne bakamaz oldum .Sofrada boğazımdan lokma geçmiyor.Ama sofradan kalkınca yine aynı bozuk düzene devam ...
Neyse bu yazı biraz uzun oldu . İnşallah düzelirim.
Üstümden bir belayı azalttım/bitirdim(pmo) artık iyi şeylerin olma vakti geldi... İyi geceleer dostlarım ?

Tempest

Anka
5 SANİYE KURALI yazımı sana okumanı öneriyorum. Bende sınava hazırlanıyorum ve bu tekniği uygulayarak 10 saat çalıştığımı hatırlıyorum. O zaman 5,4,3,2,1,0...
Biliyorum o tekniği yorum da yazmıştım hatta ama uygulayamıyordum uzun süredir tekrar denemeye başlayacağım , teşekkürler ?
edit=tekrar okudum ve her okuduğumda yeni şeyler öğrendiğimi fark ettim.

Tempest

Anka
39-40. Günler:
40'lara geldik 40-50 gün arası kritik benim için çünkü 2 tane uzun sürecimde bu arada bozmuştum. O yüzden minumum kriz, maksimum sabırla bu günleri atlatırsam çok daha kolay geçecek gerisi. Günlerimden bahsedeyim öncelikle oyun oynama isteği geliyor ama oynamıyorum hani nofap'in ilk günleri istek gelmesine rağmen yapmamak gibi . Dersler olarak da çok iyi değil ama toparladım yine de . Bugün en zor günlerden biriydi ama hafif atlatıyorum ,birazdan duşa gircem sonra çalışmaya devam .Plan yapmadığımı fark ettim uzun süredir o yüzden gün içinde ne yapacağıma da karar veremeyip boş şeylere yönelebiliyorum. Duştan sonra bu haftanın ve bugünün planını yapıp 18.00'da başlarım derse .
5,4,3,2,1,0... :D

Tempest

Anka
41-42-43-44-45. Günler:
Yine indirdim saçma sapan oyunu. Beynim beni kandırıyor . Sanki o oyunu oynamayınca çok mutsuz olacakmışım sanki tek dopamin kaynağım o ama aslında tam tersi PMO gibi yaparken bir şey yok yaptıktan sonra etkilerini hissediyorsun. Bu da öyle işte . Nofap ile toparladığım odaklanmamı , telefon ile iyice bozdum. Şu oldu mesela pazar günü plan yapıyım diye Youtube'a girdim plan videosuna tıkladım. Sonra videodan çıkıp amaan akşam yaparım planı, şimdi birazcık oyun oynayım dedim ,o günden beri oynuyorum .Neyse ağlamanın sızlamanin bir faydası yok, bu arada bu hafta sınav haftamdı 5 sınav oldum, sinavlar iyi geçti ama hepsinde kopya çektim onceden herkese ben kopya verirdim herkesten kopya çeker oldum yere düşmek diyorlar ya ben sanırım yere çakıldım ama Neyse bugün 45. Gün yani rekorum'a geldim . Şimdi bunu ikiye , beşe, ona,... katlama zamanı ama tabi boş işlerle değil....

Tempest

Anka
Kendime NOT = OĞLUM SEN NE YAPIYORSUN YA ŞURDA YKS'ye 110 gün kalmış sen hala telefonla yok oyun indirdim, yok 1 saat çalıştım.
Şimdiye kadar toparlayamadın ama bir şansın daha var ; hala hayattasın .

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6