Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yılların Bağımlılığı Ardına(7. Yıl)

TheNewUser

Ay Yolcusu
PMO'ya üniversite 2'de başladım. Daha öncesinde sürekli ders ile vakit harcadığım için hiç ilgim olmamıştı ve o zamanlar zehir gibi kafam vardı. Ama üniversitede bi defa tekrara kalınca ders sayısı da az olduğu için başka şehirde de olmamın neticesinde ve evde odada tek kalmam yüzünden başlamıştım bu illete. Lisede falan hem ulaşım zordu öyle içeriklere ve o yüzden nadiren n*ked fotolara falan bakardım, sadece o. O da ayda yılda birkaç defadır.

Neyse üniversitede başladım. İlk başlarda güzel oluyor falan ama sınıf tekrarı psikolojisi ile birleşince sosyallikten tamamen uzaklaşıyordum. Farkında bile değildim. Bazen bi süre izlemiyordum. Fakat vakit çok boş olunca ve ortam tamamen müsait olunca ve o tadı bi defa alınca insan bırakamıyor, tabi bağımlılık olduğundan falan hiç haberim yok. Aradan 2-3 yıl geçti. Bazen birkaç hafta falan bakmadığım, yapmadığım oluyor fakat sonrasında bi şekilde kendimi PMO içinde buluyorum. Birkaç yıl önce araştırdım artık bunu, internette mi denk geldi neyse, nofap akımını duydum. Zararlarını falan okumaya başladım. Bazen haftalar, 1 ayı bulan süreler oldu bırakalı ama yine de tutamıyordum bir yerden patlıyordu :(

Artık bu yıl 2 defa 1'er aylık sürede bıraktım. İkisinde de bozuldu. Şu anda 3. defa deniyorum ve bu defa hem başka meşguller edindim, hem de spora başladım yıllar sonra. İnsallah bu defa bırakacağım. Buraya da kendimi motive etmek için yazmam gerekli. Haftada birkaç defa girip eklemeler yapabilirim. Bu 3-4 haftaları bulan süreler sonunda kendimi gerçekten daha çok sosyalleşmiş ve vücudumun daha sağlıklı olduğunu hissediyordum. Artık bu defa hem buradan sağlıklı olup hem de spor ile güzel bir vücuda kavuşarak yoluma devam etmek istiyorum.

Bunlara ek olarak inançlı biriyim. Namaz kılmak ve bazen islamiyet ile ilgili videolar seyretmek de motive ediyor. Bir de YouTube'da Op. DR. Berk Karataş gibi doktorları da izlemenizi tavsiye edebilirim zararları yönünden ve diğer durumlar/bilgilendirmeler için.

13 Ağustos -- 9. Gün
--------------------------------

Bugün bi ara -- kriz mi diyorsunuz ne diyorsunuz bilmiyorum tam -- hevesim kırılacak gibi oldu. Ama kendimi başka işlerle motive ederek yoluma devam ediyorum inşallah.

Moderatörün son düzenlenenleri:

TheNewUser

Ay Yolcusu
15 Ağustos. -- 11. Gün
---------------------------------
Buradan devam.
Bazen dürtü gelse de kendime -- Napiyorsun bak hedeflerin var ve 10-11 gün oldu -- diyorum ve direnci bi tık daha arttırıyorum. İnşallah birkaç işyeri ile de görüştüm ve birine başlarım. O zaman biraz daha rahat olabilirim belki.

TheNewUser

Ay Yolcusu
17 Ağustos. -- 13. Gün

Bugün yola devam bakalım. Yarın 2 hafta olacak. Yarım ay diyelim hatta. Durmak yok yola devam :)

17 Ağustos. -- 13. Gün
Ekleme:

Bugün ruhsal bir çöküntü var anlam veremediğim. Hayattan zevk alma/yaşama sevincim kalmamış şekildeyim. Anlam veremiyorum. Sabah normaldim ama akşam üstü bu haldeyim.

Son düzenleme:

TheNewUser

Ay Yolcusu
Yoksunluk belirtileri. Biraz sabredersen geçecek.
İnşallah geçer.

18 Ağustos. -- 14. Gün
Akşamı edersem 2 hafta olacak. Yoksunluk da ara ara gidip geliyor gibi. Güzel bir motivasyon filmi izlersem ve spora da gidince geçer inşallah.

TheNewUser

Ay Yolcusu
20 Ağustos. -- 16. Gün

Bugün daha bir iyiyim. Yaşama sevicim de 2-3 gün önceye göre güzel ve hayattan daha güzel zevkler alıyorum. 2 hafta önce şu anki durumda olsam direkt p*rn açar izlerdim. Şimdi içimden izlemek gelmiyor. 16 gün oldu. Durmak yok düzelmeye devam 👊

TheNewUser

Ay Yolcusu
21 Ağustos. -- 17. Gün

Bugünü de atlattık kazasız belasız çok şükür :) Yarın 18. gün ile devam insallah

TheNewUser

Ay Yolcusu
23 Ağustos. -- 19. Gün

NOFAP sürecinde bugün bir çalışma isteği var içimde. Bir süredir öğrenmek istediğim şeye bakınıyordum ama artık odaklanmam daha da arttı. 19. güne böyle başladım. Bazı günler malum görüntüleri izleme isteği gelse de eskisi kadar istemiyorum sürekli. Ama yine de her gün olmasa da 2-3 günde bir bazen 4-5 günde bir 5-10 dakika izleyebiliyorum. Eskiden olsa her fırsatta izlemek isterdim, çok çok daha fazla izlemek isterdim. Günlük hayada odaklandıkça, yapacak işler/hobiler vs buldukça onlar da git gide azalıyor. İnşallah komple izlemeyi de bırakırım 3-5 dakika bile değil, hiç açıp izlemem.

Not; buraya böyle günlük gibi not almak da motive ediyor aslında beni. Bir çeşit kontrolcü benim için. Daha doğrusu zinciri kırma etkinliği gibi oldu. Üstüne faydalarını da yavaşça gördükçe daha da iyi hissediyorum.

TheNewUser

Ay Yolcusu
25 Ağustos. -- 21. Gün

Bugün 21. güne girdim. 21 gündür bu illetten uzağım. Artık bayağı bir aklımdan sildim ama nedense bayağı bir hayattan soğudum. Bu durum nofap ile ilgili mi değil mi bilmiyorum ama hiç yaşam sevincim falan kalmadı. Bitkisel hayatta gibi yaşıyorum şu anda. Onun dışında daha erken kalkıyorum ve yorgunluğum falan da yok aslında.

Belki kimse okumuyor ama buraya yazmak motive ediyor aslında beni. Kendime verdiğim sözleri/ yaşadığım durumları buraya yazarak/not alarak daha motive oluyorum uzak durmak için.

TheNewUser

Ay Yolcusu
29 Ağustos. -- 25. Gün

Ha gayret diyerek, arada bir gün 3-5 dakika nefsime yenik düşüp sadece izleyerek buraya kadar geldim. 5 gün sonra inşallah nofap rekorumu tazeleyeceğim. En fazla 29 gün yapmamıştım sanırım. O zaman tam süre tutmamıştım. Öyle odaklanmıştım. Ama bi şekilde maalesef relapse olmuştum. Bu 5 günü atlatırsam daha da odaklanabilirim sanırım.

Son düzenleme:

TheNewUser

Ay Yolcusu
30 Ağustos. -- 26. Gün

Bugün fena oldum valla. Dün ve bugün üzerimde bir fazlalık var gibi. Kriz mi diyorsunuz neyse işte valla 26 gün oldu dur dedim kendime. Sakinleşmem lazım. Umarım şu 3-5 günü atlatırım da geçen haftaki günlerim gibi olurum. O zamanlar güzel gidiyordu. Sakindim en azından. Neyse 26. günden devam şimdilik sıkıntı yok. Relapse yok.

TheNewUser

Ay Yolcusu
31 Ağustos. -- 27. Gün

Düne göre daha sakinim. 3 gün sonra sanırım rekorumu kıracağım. Bunun da motivasyonu var. Bu yıl 3. defa nofap denemem olacak. 2 defa 1 er aya yakın sürmüştü. Geçen sonbaharda 29 veya 30 gün falan olmuştu sanırım. Ha gayret diyerek yolda devam inşallah. Ruhsal olarak V For Vendetta filminde Natalie Portman'ın tutuklu kalıp ilk yağmura çıkması gibi hissetmek istiyorum. Bazen öyle hissediyor gibiyim ama tam değil daha.

TheNewUser

Ay Yolcusu
1 Eylül. -- 28. Gün

Sonbaharın ilk günü nofap serüvenine 28. gün ile devam ediyorum. Umarım bir daha o durumun içine düşmem. Tek sıkıntım izleme isteği geliyor ve ilk başta hemen izlemesem de 3-5 dakika da olsa izliyorum bazen. Ama iyi tarafı eskisi gibi PMO olmuyorum ve eskisine göre çok daha dirayetliyim izlememek için. Eskiden olsa amaann der hemen PMO yapardım sonra duş ve keşkeler takip ederdi birbirini... Artık bayağı bayağı bu yolda gidiyorum bakalım. Odaklanmam da eskisine göre daha iyi şu anda. Fark edebiliyorum hatta bunu.

Hayalsizkarakter

Ay Yolcusu
1 Eylül. -- 28. Gün

Sonbaharın ilk günü nofap serüvenine 28. gün ile devam ediyorum. Umarım bir daha o durumun içine düşmem. Tek sıkıntım izleme isteği geliyor ve ilk başta hemen izlemesem de 3-5 dakika da olsa izliyorum bazen. Ama iyi tarafı eskisi gibi PMO olmuyorum ve eskisine göre çok daha dirayetliyim izlememek için. Eskiden olsa amaann der hemen PMO yapardım sonra duş ve keşkeler takip ederdi birbirini... Artık bayağı bayağı bu yolda gidiyorum bakalım. Odaklanmam da eskisine göre daha iyi şu anda. Fark edebiliyorum hatta bunu.
3-5 dk'yı küçümsene çok iyi gidiyorsun küçük bir zayıflık seni bitirebilir

TheNewUser

Ay Yolcusu
3-5 dk'yı küçümsene çok iyi gidiyorsun küçük bir zayıflık seni bitirebilir
Tabi ki. Doğru diyorsunuz. Onu da bırakıyorum artık. Önceden çok daha uzundu şimdi ciddi kısaldı süre. Bugünden itibaren (yani en son dün izlemiştim) artık izlemeyi de bırakmak için çabalarıma başladım. Aman 3-5 dakikadan da ne olacak demiyorum artık. 29 gün oldu sonuçta nofap'a başlayalı. Umarım dünden itibaren başladığım izlememe zincirini de devam ettirebilirim nofap gibi. O zayıflık hakikaten bitiriyor. Daha önceki başladığım süreçlerde öyle bitmişti.

TheNewUser

Ay Yolcusu
3 Eylül. -- 30. Gün

Yarın rekorumu kıracağım artık. 30 gün oldu. 31. gün olacak yarın inşallah. Kafamda ciddi ciddi sildim bu olayı. Aslında çok boş olunca ve ortam çok müsait olunca insan ister istemez PMO'ya kayıyor. Ben hem spor hem başka işlerle meşgul ettim kendimi. Bu sürede bir süredir yapmam gereken bir şeyi/ypamak istediğim bir şeyi yapıyorum/ öğreniyorum aslında. Umarım sonunda iyi bir de beklentilerimi karşılarım şu sıralar öğrendiğim şey hakkında. Artık izlemeye de dirayet gösteriyorum, 3-5 dakika olan izlemeye yani. Sürece devam :)

TheNewUser

Ay Yolcusu
Nice 30.Günlere hocam DEVAMMM
Teşekkürler hocam. İnşallah herkes bu yolda hedeflerine ulaşır ve devam eder.

4 Eylül. -- 31. Gün

Bugün rekorumu kırdım bu yıllardır bağımlı olduğum illetten uzak kalarak. Bir film izledim, ne zamandır tek çırpıda odaklanarak film izlemiyordum. Odaklanmam arttı diyebilirim açıkcası. Ülkenin ve dünyanın kötü durumlarını ele almazsak hayattan, yaşamaktan ve müzik dinlemekten daha fazla zevk alıyorum sanırım. PMO yaptığımda yüzümde sivilce çıkıyordu kaç yaşında olsam da. Artık onlar da yok. Daha güzel bir yüze sahibim. Rekoru kırdık. Artık bir sonraki hedef 90 gün benim için. 21/90 kuralı aslında benim için 31/ 90 oldu. Belki 90'dan fazla sürecek bu alışkanlığı hayat felsefesi haline getirmek. Ergenlik zamanında NOFAP yapmadığım zamanlardaki gibi olmak istiyorum. Çok daha akıllı/çalışkan - zeki ve dinç.

Neyse herkese hedeflerinde başarıya ulaşması dileğiyle.

TheNewUser

Ay Yolcusu
6 Eylül. -- 33. Gün

Şaka maka hadi falan filan diyerek zorlanarak bazen aşırı izleme ve PMO istekleri olmasına rağmen 33. güne geldim. 90 hedefine birkaç adım daha yaklaştım. 57 gün kaldı 90 hedefine. Sonrası 180 gün (6ay) ve 1 yıl hedefim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6