Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Zamanın Önemi

Bugün oturdum ve kendim için, kariyerim için ne yaptığımı düşündüm. Ortada pek bir şey yok şu anda. Bunun için basit ama sizi çok aydınlatacak bir yöntem var. Elinize kağıt kalem alın ve bir haftada sürekli ve rutin olarak yaptığınız şeyleri bir haftada kaç saat ayırıyorsanız yazın. Mesela kendimden örnek vereyim ki somut bir örnek olsun:

Bir haftada 168 saat var.

* 45.5 Saat Uyku
* 21 Saat Temel İhtiyaçlar
* 6 Saat Antrenman
* 10 Saat Dersler
* 2 Saat Meditasyon
* 3.5 Saat Günlük Yazma

Toplamda 88 Saat'e denk geliyor. Bunun sonucunda ise geriye bana bir haftada 80 saat kalıyor. 80 Saat demek 3 Gün 8 Saat'e denk geliyor. Neredeyse 4 günüm boş bir haftada. Bu boşluğu verimli kullanırsanız ortaya harika şeyler çıkabilir. Mesela, haftada 40 saat kodlama çalışırsanız yaklaşık 4-5 ay içerisinde kodlama konusunda iyi bir kavrayışa sahip olabilirsiniz.

Hebun

Yeni Fapstronot
Zamanı doldurmak çok büyük bir mesele 17:30da paydos edip 18 de eve yetişiyorum 23 te uyuyorum 4-5 saat zamanım kalıyor o 4-5 saati doldurduğum gün sayısı son 1 yılda 20 gün felandır ama bunu her gün yapabilseydim şimdiye en azından bir dil öğrenir temel fıkıh kurallarını ezbere bilirdim ama bunu yapabileceğime inancımı hiç bir zaman yitirmedim bir gün bu düzeni oluşturucam

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6