Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Zengin Misin ? (Hikaye)

cgang

Yoda
Merhabalar.

Bugün sizlere 3. sınıfta okuduğum çok güzel bir hikâyeyi anlatacağım.

Bir gün bir genç kendi kendine söylenerek yoldan geçerken bunu gören yaşlı bir adam (Yaşlı Adam sıcak bir havada amelelik yapmaktadır)
Ne oldu delikanlı? diye sorar gence.

(Genç: G Yaşlı Adam: Y)

G- Ne olacak biz fakiriz Padişahlar, Tacirler zengin günlerini gün ediyorlar ama biz yemek için ekmek bulamıyoruz. Bak sana sen bu halinle bir parça ekmek için bu sıcak havada çalışıyorsun.
Y- Haline şükür etmeyi bilmelisin bu arada ben yaşlıyım bana 1 parça ekmek yetiyor.
G- Nasıl yani? (sinirlenerek)
Y- Tamam gel şimdi senin bir elini keseyim ama karşılığında 5 altın vereyim olur mu?
G- Hayır tabi ki!
Y- O zaman Bacağını keseyim karşılığında 10 altın vereyim?
G- Hayır.
Y- Ama sana vereceğim altınlarla gününü gün edebilirsin sen bunu istemiyor muydun genç adam?
G- İstiyordum da ellerimin ve ayaklarımın olmasını tercih ederim.
Y- Bak görüyor musun? Elinin ve ayaklarının varlığını altından fazla istiyorsun bu durumda onları zengin olmaktan üstün tutuyorsun. Elinin ve ayaklarının varlığı asıl zenginliktir evlat.

Bu yüzden haline şükür et ve onları kıskanmak yerine çok çalış.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Eff

Yoda
Saçma geldi. Kralların elleri ayakları var. Kral sağlığından ödün vererek bir yerlere gelmemiş. Bir anda sağlık ile para kıyaslamasına girilmiş. Sağlık en önemli şeydir fakat kral gününü gün ederken senin orada verdiğin emeğin karşılığını (karşılığı da nasıl ölçeceğimi bilmiyorum) alamaman sinir bozucu.

cgang

Yoda
Saçma geldi. Kralların elleri ayakları var. Kral sağlığından ödün vererek bir yerlere gelmemiş. Bir anda sağlık ile para kıyaslamasına girilmiş. Sağlık en önemli şeydir fakat kral gününü gün ederken senin orada verdiğin emeğin karşılığını (karşılığı da nasıl ölçeceğimi bilmiyorum) alamaman sinir bozucu.
Hikayeyi Unutdum fakat
Hiç bir kral O gününe öfleyip pöfleyip
Gelmiyor
Ayrıca Tek Çalışmak la olmuyor iş kafa yormamız ve diğerlerinden farklı olmamız lazım ki
Sadece işten eve evden işe giden birisi olmayalım
Bu aradan yazdığım yerde dediğin gibi hata bende asıl hikaye öyle değil
Bakmak istersen
Kərpiç kəsən qocanın hekayəti yaz çıkar

N

neurosoft

Misafir
Sevgili Eff, bu konularda yazılıp çizilen hikayeler aslında bana da saçma gelir. Neden diye soracaksınız: Sanki zenginlerin elitlerin refahı bozulmasın diye ele kola şükrettiren ve hayatı böyle sonladırıp atmayı öneren bir afyon sistemi kurgulanır gibi gelir bana hep. Ama cgang hocamın burda vermek istediği mesajı anladım. Yani elimiz bacağımız varsa gene de bir umudumuz ve hayatımız var demek istiyor...

Eff

Yoda
Sevgili Eff, bu konularda yazılıp çizilen hikayeler aslında bana da saçma gelir. Neden diye soracaksınız: Sanki zenginlerin elitlerin refahı bozulmasın diye ele kola şükrettiren ve hayatı böyle sonladırıp atmayı öneren bir afyon sistemi kurgulanır gibi gelir bana hep. Ama cgang hocamın burda vermek istediği mesajı anladım. Yani elimiz bacağımız varsa gene de bir umudumuz ve hayatımız var demek istiyor...
Haklısın. Sağlık hayattaki en önemli şey.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6