Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Zihnimden Gelen Her Düşünceyi Dinliyorum

Bendeüniversitemezunuyum

Venüs Yolcusu
Başlıkta gördüğünüz gibi arkadaşlar, zihnime sürekli düşünceler geliyor ve ben durup onları dinliyorum. Örneğin bir yazı okurken gelen ufak bir çağrışıma bile cevap verme ihtiyacı duruyorum. Paragraf çözüyorum diyelim ki bir düşünce geldi (ki çok fazla geliyor ve her birine kulak veriyorum saçma olduğundan emin olsam da o düşünce ile konuşuyorum) sürem geçip gidiyor ama ben resmen durup uzun uzun düşünüyorum. Bu şey bana, suyun altında koşmaya çalışıyormuşum gibi bir his veriyor.Benzer durumu yaşayanlar muhakkak vardır, çözüm önerileri olmasa bile onların varlığını bilmek isterim.

Benim yaşadığım durumun şiddetini anlamanız için somut bir örnek veriyorum
Okuduğum metinde bir toplantıdan bahsediyordu ve bir eleştiri vardı. Yarısına gelmeden zihnim hemen şöyle söyledi
Fuat hoca yurtdışında katıldığı toplantıda yapılan bazı sunumların çok saçma olduğunu ve bizim de kendimizi geliştirmezsek insanlara rezil olabileceğimizi söyledi. Arkadaşlar kendinizi geliştirmezseniz sosyeteye rezil olursunuz (hocanın sözü bu) ve bunları düşünürken de bir yandan hocanın bize söyleme anını, yaşadığı deneyimi zihnimden canlandırmaya çalışıyorum. Yani ufak bir düşünce geliyo ve ben onu çekip sündürmek mecburiyetinde hissediyorum resmen.

Priv@te_reflection

Venüs Yolcusu
Düşünce izlemeyi ben de yapıyorum ama düşünce izleme Olayında onunla konuşmak yok sadece izlemek var.Hayata uyan YouTube kanalını takip edebilirsin bu konuda.

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
Düşünceler otomatik olarak ortaya çıkar. Dikkatiniz olmadan düşüncelerin kalma gücü yoktur, bu yüzden sadece dağılırlar. Düşündüğünüz anlamına gelmez (düşünmek istemediğiniz şeyleri). Bu, dikkatinizi çekmediğiniz içindir. Dikkatinizi kontrol etmeyi öğrenin. Düşüncelerin nasıl ortaya çıktığını ve dikkatinizi nasıl çektiklerini tanımayı öğrenin. Ve geri al! Gün boyunca en azından bazı zamanlarda dikkatinizi düşüncelere vermeyi bırakın ve nefesinize verin ya da bunun yerine sessizliğin sesine verin. Bunu yapmayı öğrenin ve sadece yaşamı değiştiren faydaları hissedin.

novrain

Yeni Fapstronot
Ben de bazen benzer durumu yaşıyorum. Genellikle aklıma o an çalışırken ilgilendiğim şeyden tamamen alakasız bir şey geliyor. Bu gibi durumlarda aklıma takılan konuyu bir yere kısa bir şekilde not alıyorum. Bu genelde gereksiz bir kağıt parçası oluyor. Çalışmam bittikten sonra veya kısa molalar esnasında eğer hâlâ o şeyi merak ediyorsam araştırıyorum.

B

Brock

Misafir
Başlıkta gördüğünüz gibi arkadaşlar, zihnime sürekli düşünceler geliyor ve ben durup onları dinliyorum. Örneğin bir yazı okurken gelen ufak bir çağrışıma bile cevap verme ihtiyacı duruyorum. Paragraf çözüyorum diyelim ki bir düşünce geldi (ki çok fazla geliyor ve her birine kulak veriyorum saçma olduğundan emin olsam da o düşünce ile konuşuyorum) sürem geçip gidiyor ama ben resmen durup uzun uzun düşünüyorum. Bu şey bana, suyun altında koşmaya çalışıyormuşum gibi bir his veriyor.Benzer durumu yaşayanlar muhakkak vardır, çözüm önerileri olmasa bile onların varlığını bilmek isterim.

Benim yaşadığım durumun şiddetini anlamanız için somut bir örnek veriyorum
Okuduğum metinde bir toplantıdan bahsediyordu ve bir eleştiri vardı. Yarısına gelmeden zihnim hemen şöyle söyledi
Fuat hoca yurtdışında katıldığı toplantıda yapılan bazı sunumların çok saçma olduğunu ve bizim de kendimizi geliştirmezsek insanlara rezil olabileceğimizi söyledi. Arkadaşlar kendinizi geliştirmezseniz sosyeteye rezil olursunuz (hocanın sözü bu) ve bunları düşünürken de bir yandan hocanın bize söyleme anını, yaşadığı deneyimi zihnimden canlandırmaya çalışıyorum. Yani ufak bir düşünce geliyo ve ben onu çekip sündürmek mecburiyetinde hissediyorum resmen.
Dinlemek ama kulak vermemek lazım sanırım. Yani sanki televizyondan akan kanalları izler gibi nazikçe izlemek yargılamadan

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6