Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Aşırı Stres Sebebiyle Cinsel Isteksizlik

Beyonder

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhaba. Kendimden kısaca bahsetmem gerekirse 22 yaşında sağlıklı biriyim fakat anksiyete ve okb sebebi ile psikolojik olarak sorun çekmekteyim. Bundan bir kaç ay önce sol testisimde şişlik ve ağrı olması sebebiyle doktora gittim (varikosel ya da benzeri bir durum olabilir sebebiyle) gittiğim doktora bu şişlik ve ağrının aniden ortaya çıktığını ve çıktığı zamandan beridir cinsel olarak kendimi eskisi kadar istekli hissetmediğimi ve sertleşsem bile eskisi gibi sertleşemediğimden bahsettim. Kendisi testesteron düşüklüğü olabileceğini düşündüğü için kan tahlili yaptı ve total testesteronum normal seviyelerde çıktı. Doktor bir şey olmadığını söylemesine rağmen içim rahat etmediği için başka bir üroloji doktoruna göründüm ve o da beni muayene etti, elle muayene ve testislere çekilen ultrasonlarda her şey temiz çıktı ve doktor ağrıyla şişliği fazla kafaya takmamam gerektiğini söyledi. İkinci doktora da cinsel isteksizlik ve sertleşme sıkıntımdan bahsettiğim zaman tekrardan fiziksel olarak hiç bir sıkıntım olmadığını, bunu çok düşünmem ve kafaya takmam sebebiyle psikolojik olarak kaynaklandığını söyledi ve bir psikiyatriste görünmemi önerdi. Sonuç olarak fiziksel olarak hiç bir sıkıntım yok, testesteron seviyelerim normal fakat bu ağrı ve şişlik sebebiyle kafamda kurduğum senaryolar sebebiyle eskisi kadar cinsel isteğim yok ve sertleşsem bile eskisi gibi sertleşemiyorum gibi hissediyorum. Bir kaç hafta önce şehir dışına arkadaşlarımın yanına gittim ve eğlenceli geçen bir hafta sonunda otobüsle geri dönerken uyuyup uyandığımda sertleşmiş olduğumu ve bu sertleşmenin eskisi gibi tam anlamıyla sertleşmelerden biri olduğunu gördüm ve bununla birlikte bu ağrı ortaya çıkmadan önce neredeyse her gün sertleştiğim ve mastürbayon yaptığımı düşününce yaşadığım sorunun psikolojik olduğuna yönelik düşüncem kuvvetlendi. Yaşadığım bu cinsel isteksizlik ve sertleşme sıkıntısı gibi durumlar işin içine anksiyete ve okb girince ileride evlensem bile fiziksel olarak eşimi tatmin edemeyeceğim ya da kızlarla yakınlaşamayacağım gibi şeyleri düşünmeme neden olmama başladı.

Fiziksel olarak bir sıkıntım yokken psikolojik sebeplerle böyle şeyler yaşamak canımı sıkıyor. Bu sorunumu buraya yazmamın sebebi belki benzeri şeyler yaşayan kişilerden tavsiye almak ayrıca nofap yapmamın bu durumda düzelme sağlayıp sağlamayacağını sormak. 20 günlük kısa bir sürecim oldu ve bu süreç içinde eskisi gibi kuvvetli olmasa bile sabah ereksiyonlarım vardı ve bir kere rüyalandım. Bunlar doğru yolda olduğumun göstergesi midir ? Şimdiden teşekkür ederim.

soprano

Yeni Üye
Dost cinsel okbyi yaşamış biri olarak söyleyeyim bu takıntının yerini başka bir takıntın aldığında sorunun ortadan kalkacak inşallah. Sana şuan garip geliyor ama öyle. Kafaya takma şuan sürekli kendini deniyorsun saat başı acaba sertleşecekmiyim diye. Ayrıca zaten nofap sürecinde ilerledikçe dediklerimi doğrulayacaksın emin ol kasma kendini

Beyonder

Yeni Üye
Dost cinsel okbyi yaşamış biri olarak söyleyeyim bu takıntının yerini başka bir takıntın aldığında sorunun ortadan kalkacak inşallah. Sana şuan garip geliyor ama öyle. Kafaya takma şuan sürekli kendini deniyorsun saat başı acaba sertleşecekmiyim diye. Ayrıca zaten nofap sürecinde ilerledikçe dediklerimi doğrulayacaksın emin ol kasma kendini
Cevabın için teşekkür ederim. Şu zamana kadar kafama taktigim bir sorunu hep başka bir seyleri kafaya takarak atlattım yüksek ihtimalle bu konu içinde boyle olacak. Ayrıca cinsel okb yasadigini belirtmissin bu konu hakkında bir kaç sorum olacak.
1- Sen bu süreç içinde kafaya takmamak icin neler yaptın ? Bana neler önerebilirsin ?
2- Bu süreç içinde aktardan işime yarayacak belki libidomu etkileyecek bitki ya da macun şeyler gibi denemeli miyim yoksa akışına mı bırakmalıyım ? Belki bu şekilde psikolojik olarak plasebo etkisi yaşamam bana fayda sağlayabilir.
3-Son olarak ise bu durumu kafaya takmaya başladığımdan beri sabah ereksiyonlarım olmuyor, bahsettiğn gibi akışına bırakır ve kafaya takmazsam bu problem de çözülür mü ?

soprano

Yeni Üye
İlk olarak şunu söyleyebilirim cinsel okb direkt beyninin seni nereden vuracağını bilmesi ile alakalı yoksa o istenilen kaygı seviyesine ulaşamazsın. Şimdi bir daha düşün kendini ereksiyonlarının azaldığına inandırırsan bir süreliğine gerçekten ereksiyonların azalır. Kendimden örnek vereyim ben bir ara çok basit bir olay yüzünden kendi cinsel arzularımı kaybettiğime inanmıştım böyle düşünüyorum düşünüyorum erekte olamıyorum felan kafayı yiyordum. Sonra dedim ki dünyanın sonu değil ee noldu kafaya takmayı bıraktıktan 2 hafta sonra felan kendime geri geldim. O yüzden macun felan boşver kullanma kanka dünyanın sonu değil her dakika her gün tam anlamıyla cinsellik için hazır olamayabilirsin neticesinde insansın yani akışına bırak kendimi 1.5 sene yıprattım farklı konularda bu okb yüzünden değmezmiş.

augustus_rev

Ay Yolcusu
Kısaca ne yapabileceğini anlatmaya çalışayim:

Öncelikle bu takıntılı düşüncelerinin farkına varman güzel bir şey , bu farkındalığını zihninin kontrolünü eline almanda kullanacaksın.
Her takıntılı düşünce kafana geldiğinde kendini rahatlatmaya çalışma isteğini durduracaksın ve sadece derin bir nefes alacaksın.
Eğer ki her saniye kontrol etmek istiyorsan bu isteğine karşı koy ve ereksiyon olup olmayacağını kontrol etme.
Kendi benliğine olan saygını arttır , özgüvenini de arttır mutlaka.

Buna benzer takıntıların çok fazla oluyorsa bu takıntılarının altında yatan asıl korkunu bulup onunla yüzleşmeye çalış.

OKB illetinin her türünü çektim zamanında ve altındaki sebebi bulup yüzleştiğimde takıntılı düşünceler gözüme daha az korkutucu gelmeye başlamıştı. Şu sıralar ise hiç yaşamıyorum.

Beyonder

Yeni Üye
Kısaca ne yapabileceğini anlatmaya çalışayim:

Öncelikle bu takıntılı düşüncelerinin farkına varman güzel bir şey , bu farkındalığını zihninin kontrolünü eline almanda kullanacaksın.
Her takıntılı düşünce kafana geldiğinde kendini rahatlatmaya çalışma isteğini durduracaksın ve sadece derin bir nefes alacaksın.
Eğer ki her saniye kontrol etmek istiyorsan bu isteğine karşı koy ve ereksiyon olup olmayacağını kontrol etme.
Kendi benliğine olan saygını arttır , özgüvenini de arttır mutlaka.

Buna benzer takıntıların çok fazla oluyorsa bu takıntılarının altında yatan asıl korkunu bulup onunla yüzleşmeye çalış.

OKB illetinin her türünü çektim zamanında ve altındaki sebebi bulup yüzleştiğimde takıntılı düşünceler gözüme daha az korkutucu gelmeye başlamıştı. Şu sı
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Yukarıda bahsettiğim gibi arkadaslarimla gecirdigim 1 hafta sonunda düzgün bir ereksiyon yaşayabilmiştim çünkü hiç yalnız değildim sürekli farkı konularda güldük eğlendik ve bu problemi hiç kafaya takmadım ama kendimle başbasa kalınca yine en kötü senaryoları kurmaya başlıyorum. Yapmam gereken akışına bırakıp bu düşüncenin beni kontrol altına almasına izin vermemek. Belki zor olacak ama bununla da başa çıkmayı basaracagım umarım. Cevaplarınız için tekrardan teşekkür ederim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6