Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Moti̇vasyon Kaybı

nefsterbiyecisi3

Yeni Fapstronot
Herkese selamlar. Çok uzun bir süreden sonra tekrar buradayım. Kaybolduğum süreçte 12 ay askerliği bitirdim. Şimdi evimdeyim. Üniversite bitti. Askerlik bitti ve herkesin söylediği asıl askerlik şimdi başladı dediği yerdeyim yalnız şöyle bir sorunum var yaşam enerjim ve motivasyonum kaybolmuş şekilde hayattan hiç zevk almıyorum. Sanki grip olursun yemek yersin ya hiç tat koku alamazsın tıpkı o haldeyim. Önceden nofap oruçları beni çok motive ediyordu şimdi o da yok oldu ne yapacağımı bilmiyorum. Fap olayını çok abarttım. Neredeyse her gün en az iki defa yapıyorum. Nasıl normale döneceğim ben?Kıymetli tavsiyelerinizi bekliyorum.👊

defiantwarrior

Merkür Yolcusu
Öğüt tarzı ifadeleri hiç sevmem. Bazen tavsiyelerde de emir kipiyle kurulan cümleler hoşuma gitmez. O yüzden yaşadığınız durum için kendi adıma şunu söylemek isterim. Hayatınıza önce sevdiğiniz aktiviteleri katın geleceğe dair bir amacınız varsa ona dair bir şeyler yapmaya çalışın. Ben takıntılı düşüncelerle ve ağır depresyonlarla karşı karşıya gelmiş biriyim. Bana iyi gelen ilaçlar, psikiyatrlar ya da psikologlar olmuştur doğru fakat şunu rahatlıkla söyleyebilirim hayat tarzımı değiştirdiğimde, bağımlılıklardan kurtulduğumda, sahte dopaminden uzak kaldığımda ve beslenmemi değiştirdiğimde en fazla 2 haftanın içinde değişiyor. Sürdürdüğünüzde ise gerçek anlamda güçleniyorsunuz. Meditasyon, ibadet, okuma terapisi, spor hangisi veya hangileri sizin için uygunsa dinlenme vakitlerinizi de böyle geçirdiğinizde her şey farklılaşıyor. Benim en başta yaptığım kendime bir yazı ve geleceğe dair bir plandır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6