Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

1 Ay Monk Mode Denemesi ?

Aphelion

Ay Yolcusu
Selam dostlar. 15 Eylülde kpss sınavım var. Bu dönemde kendimi sıkmak istemedim ve biraz bağımlılıklara bulanmış durumdayım. 16 Eylül pazartesinden itibaren 1 ay monk mode denemesi yapacağım. Bağımlılıklara dair herşeyden uzak kalmak istiyorum. Bu dönem içerisinde bana verebileceğiniz tavsiyeler var mı? Çok önceden 1 haftalık monk mode denemem olmuştu fakat uzun bir süre geçtiğinden hatırlamıyorum. Genel olarak ne yapmam gerektiği ve yapmamam gerektiğini yazarsanız mutlu olurum. Ve tabii bu sürece siz kardeşlerimi veya monk mode u hiç denememiş kardeşlerimi de davet ediyorum.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Sınava hazırlanmak amacıyla giriyorsan kısıtlanmış bir şekilde bir dopamin kaynağı ekleyebilirsin. Mesela her gün kahve içmek olabilir, sadece 10 tane enstrumental müzik seçip onları arada dinlemek gibi bir şey olabilir. Amaç yoksunluk anında biraz da olsa belirtileri atlatmak.

Sınav amaçlı olmasa en iyisi %100 monk mod tabiki. Ama ben sınava hazırlık yılımda bunu deneyimlemiştim.

Aphelion

Ay Yolcusu
Sınava hazırlanmak amacıyla giriyorsan kısıtlanmış bir şekilde bir dopamin kaynağı ekleyebilirsin. Mesela her gün kahve içmek olabilir, sadece 10 tane enstrumental müzik seçip onları arada dinlemek gibi bir şey olabilir. Amaç yoksunluk anında biraz da olsa belirtileri atlatmak.

Sınav amaçlı olmasa en iyisi %100 monk mod tabiki. Ama ben sınava hazırlık yılımda bunu deneyimlemiştim.
Teşekkürler , evet kısıtlı dopamin kaynakları işe yarar. Bu sınavdan sonra 1-2 ay işte çalışıp harçlık çıkaracağım. Sonrasında diğer bir sınav olan yks ye hazırlanacağım. Bu dönemde bana faydası dokunur.

UBERMAN

Semen Retention Alkimisti
başarılar dilerim, yarın ben de bir şansımı deneyeceğim kpss ortaöğretimde...

UBERMAN

Semen Retention Alkimisti
hocam 90 tane işaretledim, iyi geçti sayılır ama bayağı kolay bir sınavdı. Çoğu soruyu zorlanmadan yaptım diyebilirim. Bakalım orman muhafaza memurluğu veya destek personeli (şoför) gibi şeyler gelirse gözüm kapalı giderim. seninki nasıl geçti?

Aphelion

Ay Yolcusu
hocam 90 tane işaretledim, iyi geçti sayılır ama bayağı kolay bir sınavdı. Çoğu soruyu zorlanmadan yaptım diyebilirim. Bakalım orman muhafaza memurluğu veya destek personeli (şoför) gibi şeyler gelirse gözüm kapalı giderim. seninki nasıl geçti?
Hocam gayet iyiydi. İnşallah nasip olur da atanırız.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6