Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

200.Günüme Geldim Ama Semptomlar Geçmedi

jerulalimbaw

Yeni Fapstronot
200.gündeyim ama şuan gerçekten motivasyon eksikliği, özgüven düşüşü , stres artışı , baş ağrılarım başladı baş ağrısı çok oluyo gün içinde ne zaman iyileşirim bilemiyorum sigara alkol kullanmıyorum şeker tüketmemeye özen gösteriyorum sosyal medya çok az zaten ama hala büyük bir faydayı göremedim libidom var bu arada

Lazkopat

Emektar Üye
200.gündeyim ama şuan gerçekten motivasyon eksikliği, özgüven düşüşü , stres artışı , baş ağrılarım başladı baş ağrısı çok oluyo gün içinde ne zaman iyileşirim bilemiyorum sigara alkol kullanmıyorum şeker tüketmemeye özen gösteriyorum sosyal medya çok az zaten ama hala büyük bir faydayı göremedim libidom var bu arada
Benim bildiğim böyle yüksek günlerde olan insanlar 'Bu Şey Hakkında' Birtakım Gerçekler gibi yazılar yazmak için bir uğrayıp gider. Senin gibi bir dertle geri dönenler çok nadir. Bence iyileştin. Ancak farkında değilsin. 200 güne gelmişsin ve semptomlar geçmedi mi? Lütfen kendini biraz gözlemle. Kendini etrafındaki insanlarla ve eski halinle kıyasla. Bir şeyler mutlaka değişmiştir.

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
200.gunde kendine neler kattın?
Nasıl alışkanlıklar edindin?
Hayatından çıkardığın büyük haz kaynağının yerine neler koydun?

GoldenLight

Gitar çalıyorum genelde kitap okuyorum satranç oynuyorum pek bir şey koymadım başka
Spor yapmak sexual enerjinin vücuduna akmasına yardımcı olur. Spor yapmanı öneririm testesteron açısından yararları saymakla bitmez.

Sürecinde tetikleyici filan bakmak etkileri görememeni sağlar bunlardan her ne olursa olsun uzak dur.

Konfor alanının dışına çık son olarak.

jerulalimbaw

Yeni Fapstronot
Spor yapmak sexual enerjinin vücuduna akmasına yardımcı olur. Spor yapmanı öneririm testesteron açısından yararları saymakla bitmez.

Sürecinde tetikleyici filan bakmak etkileri görememeni sağlar bunlardan her ne olursa olsun uzak dur.

Konfor alanının dışına çık son olarak.
Tetikleyici olarak hani kendi isteğimle bakmıyorum çok nadir gün içinde instaya giriyorum yada youtube ama hemen kapatıyorum zaten spor düzenli yapıyorum konfor alanımın dışına çıkmadım onu yapmam gerek

GoldenLight

Tetikleyici olarak hani kendi isteğimle bakmıyorum çok nadir gün içinde instaya giriyorum yada youtube ama hemen kapatıyorum zaten spor düzenli yapıyorum konfor alanımın dışına çıkmadım onu yapmam gerek
Kendine yapılacaklar listesi yap mesela. Meditasyon ekle seni geliştirecek şeyler ekle. Bunları yaptıktan sonra kendine zaman tanı.

Nofapci Vezir

Jüpiter Yolcusu
Çook teşekkürler yapılacaklar listesi oluşturayım o zaman
Bence Nofap'i unut, çünkü onu düşündükçe mutsuz olduğun bir zamanda "Ama şu anda uzun zamandır nofap yapıyorum, neden mutsuzum?" Gibi soruları kendimize soracağız ve bu Nofap'i gözümüzde küçültecek. Ben de 90. güne geldiğimde hâlâ mutsuz ve stresli olduğumu görünce neden düzelmediğini kendime soruyordum ama bunların hepsi hayat içinde olan şeyler, bazen çok mutlu oluruz bazen çok dertli oluruz... Bu böyle gider

B

Brock

Misafir
200.günlere gelinip gelişme yerine hala semptomlardan bahsediliyorsa ortada düşük dopamin seviyesi olduğu aşikardır.Bu durumda da 2 şey olmuş olabilir ; ya kişi hiç çabalayıp çalışmamıştır ve reseptörleri gelişmemiştir böylece gelişim görülmez ya da anormal bir durum olmalıdır bkz:dehb
çabalayıp çalışmaktan kastınız kendini ifade etmek sanırım. dehb hastalığının sonucu da aynı kendini ifade edememek. ben mantıklı buldum dediginizi o yüzden sordum

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Kisiden kişiye göre ne kadar bağımlı olduğuna bağlı değişiyor semptonların geçmesi kimisi 1 senede kimisi 2 senede düzeliyor beyninin düzelmesi senin durumda aynı tam iyileşememişsindir

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
120 günü yeni geçtim, şafak sayar gibi saymıyorum. Ancak sıkıntılı zamanlar yaşamaya devam ediyorum. Siz de son durum nedir?

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Beyler bayanlar kendi üzerimde deneyimlediğim kadarı ile nofap vs. süreçlerim oldu fakat şöyle bir durumvar bazı süreçlerimde verim alabilirken bazılarında alamadım neden diye düşündüm ve uygulamalı devam ettim ve size şunu öneriyorum: Ketojenik diyet KARBONHİDRATlar ve tüm şeker barındıran ürünlerin tamamını kesip doynuş yağ ve protein ile beslenin ilk 10 gün çok zor geçiyor sonra alışıyorsunuz etkilerini ise ben hemen 2. Günümde deneyimledim şimdi biz kaebonhidratlı ürünler veya şekerki gıdalar tükettiğimizde "Kan şekerimiz" yükseliyor bu kan şekerinin yüksek olması "Kaygı ve depresyonda" bana göre başrolde deneyimlerime göre sadece 10 gün meyve şekeri dahi doğal şekerler dahi almayıp ketojenik beslenmenizi öneririm aradaki fark bende devasa oldı ve çok kısa zamanda etkilerini gördüm nofapa oranla etkileri 10 kat daha güçlü ve hızlı gerçekleşti bende bu da sizin için bir seçenek.

jerulalimbaw

Yeni Fapstronot
Bu yasadiklarimin paws sendromu olma ihtimali varmidir redditte cok okudum benzer semptomlar var ?

übermensch1

Yeni Fapstronot
Beyler bayanlar kendi üzerimde deneyimlediğim kadarı ile nofap vs. süreçlerim oldu fakat şöyle bir durumvar bazı süreçlerimde verim alabilirken bazılarında alamadım neden diye düşündüm ve uygulamalı devam ettim ve size şunu öneriyorum: Ketojenik diyet KARBONHİDRATlar ve tüm şeker barındıran ürünlerin tamamını kesip doynuş yağ ve protein ile beslenin ilk 10 gün çok zor geçiyor sonra alışıyorsunuz etkilerini ise ben hemen 2. Günümde deneyimledim şimdi biz kaebonhidratlı ürünler veya şekerki gıdalar tükettiğimizde "Kan şekerimiz" yükseliyor bu kan şekerinin yüksek olması "Kaygı ve depresyonda" bana göre başrolde deneyimlerime göre sadece 10 gün meyve şekeri dahi doğal şekerler dahi almayıp ketojenik beslenmenizi öneririm aradaki fark bende devasa oldı ve çok kısa zamanda etkilerini gördüm nofapa oranla etkileri 10 kat daha güçlü ve hızlı gerçekleşti bende bu da sizin için bir seçenek.
Bahsettiğin olumlu etkiler ne?

Ruh Adam

Ay Yolcusu
118. Günüme gelen birisi olarak fikirlerini paylaşmak istiyorum. Öncelikle PMO dan kurtulmak temelde bizi bir bağımlılıktan kurtarıyor onun yarattığı sorunlardan kurtuluyoruz. Teşbih de hata olmaz demişler PMO bağımlılığını bir kişinin kendisine bir tane yumruk artırmasına benzetirsek kişi PMO bağımlılığından kurtulduğunda artık bu yumruğu yemediği anlamına gelir ve her gün bu yumruğu yemediği için yumruğun onda yarattığı sorunları artık yasamamaya başlar. Lakin buradaki asıl mesele insanın çok katmanlı bir varlık olmasından dolayı herşeyi tek bir meselenin parçası olarak görerek hareket edersek bu bizi hayatımızı önemli ölçüde kısıtlar bundan dolayı bakış açımızı değiştirmek zorundayız eğer bu değişikliği yapmazsak tekrardan relapse kaçınılmaz olur ve kazanılan savaşı kaybetmiş olursun. Sürecinde 200. Güne gelen bir insan olarak artık şafak sayar gibi gün sayısına bakıp hangi etkileri gördüğünden zaman ziyade bundan sonra ne yapacağınla ilgili. PBKY kitabında yazdığı gibi artık bir bağımlı değilsin yolun bundan sonrasında ayaklarında bağımlılık prangası yok evet bu pranganın olmaması yolun geri kalanının çok kolay olacağı anlamına gelmiyor. Hepimizi insanız hayatımızda ters giden çözmekte sorun yaşayacağımız sorunlar olabilir ama bize düşen mücadele edebilmek.

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Bahsettiğin olumlu etkiler ne?
Son derece sakinlik(soğuk kanlılık) bu insanı her alana hakimmiş hissayatı veriyor, enerji artışı, yogunlukda azalma, daha berrak beyin(beyin sisi çok kısa zamanda yok oluyor), güç artılı hissettim cesaret de aynı şekilde bu da testesteron artışını gösteriyordu, çok rahat bi tavırla gezdirdi beni neredeyse hiç bir şey için kaygılanmıyordum(psikolojik olarak 4 yıl anksiyete tedavisi ve ilaçlı tedavide bile bu kadar sakin olduğum bi dönem olmamıştı), depresyon(şeker de bir bağımlılık türü olduğu için bazen farkında olmadan şeker krizinde oluyoruz ama şekeri bıraktığımızda bir boşluk oluşuyor yani özgür hissettiriyor bu özgürlükde krizdeki anların olmadığı için eskiye oranla mutluluk seviyen daha yüksek oluyor)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6