Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

225 Günlük Sürecim Ve Bana Kattıkları

King Elessar

Satürn Yolcusu
Selamlar, 225 günlük sürecimde deneyimlediklerimi elimden geldiğince size aktarmaya çalışacağım. Sürecin bana kattıklarını, neleri doğru yapıp neleri yanlış yaptığımı size bir nebze faydalı olabilmesi için bu yazıyı yazıyorum.

Sürecin bana kattıkları:
  • İnanılmaz enerji artışı. Haftada 4-5 gün yaptığım antrenmanı 6 güne çıkardım, hâlâ çift antrenman atabilecek enerjim oluyor.
  • Çalışmalara çok daha iyi odaklanma.
  • Rekabet etmekten bir an bile kaçınmamak.
  • Uyku kalitesinde artış.
  • Stresli anlarda çok daha sakin kalabilme. Anksiyete, kaygı tamamen yok oldu.
  • Herhangi bir toplulukta çok daha rahat öne çıkma. Bunun için ayrı çaba kesinlikle sarf etmiyorum. (Beden diliniz ve davranışlarınız zaten otomatik olarak bunu sağlıyor.)
  • İnsanlardan çok daha fazla saygı görme. Saygı görebildiğiniz gibi, hiçbir şey yapmadığınız hâlde özellikle diğer erkeklerden saygısızlık da görebiliyorsunuz. Belki sizle rekabet edemeyeceğini düşünüyor ve sizi alta çekmeye çalışıyor...
  • Berrak zihin, konuşurken kelimeler ağzımdan akıp gidiyor.
  • Göz temasını çok rahat sürdürebilmek.
  • Karşı cinsin bana karşı artan ilgisi ve benim de artan ilgim 😁. Bazı dönemler 10 üzerinden 5'lik (küçümsemek için böyle demiyorum, anlaşılması için) bir kız bile 10 üzerinden 10 gibi geliyordu.
  • Doğru yerde doğru zamanda olabilme, doğru kararlar verme. Bunu nasıl açıklayabilirim bilmiyorum :)
  • Her gün sabah ereksiyonu yaşama. Gün içinde de artan ereksiyon.
  • Vücut kıllanmasında artış.
  • Duygusal olarak daha stabil olma.
  • Kas kütlesini daha rahat arttırabilme.
  • Antrenmanda kaldırdığın ağırlıklarda bariz bir şekilde artış.
  • Neredeyse her gün rüya görme.
Daha aklıma gelmeyen birçok şey olduğuna eminim ama sanırım en önemlileri bunlar.

Genel olarak gün içinde neler yapıyorum, rutinim ne?
Sabah uyandıktan sonra meditasyonumu yapıp, soğuk duş alarak güne başlıyorum. Ardından kahvemi hazırlayıp balkonda yaklaşık 10-15 dakika gün ışığı almak için oturuyorum. Akşama kadar ders çalışıp, yapmam gerekenleri yapıp spora gidiyorum. Spordan gelince de gün içinde yaptıklarımı analiz edip gece yatmadan önce kitap okuyorum. Pazar günleri hariç bu rutini 6 gün boyunca uyguluyorum. Sürecimde bu kadar uzun sürelere gelebilmem -en azından benim için- böyle bir rutine bağlı kalabilmekten geçti. Pazar günlerini de genelde kendime ayırıp biraz daha rahat takılıyorum, sevdiğim şeylerle ilgileniyorum.

Kısacası, boş durmamaya çalışıyorum. Zaten ne zaman boş dursam -relapse olmamın en büyük sebebi- sürecim zora girdi.

Neden relapse oldum?

Çok net bir şekilde söylemek gerekirse, taviz verdiğim için. Başlarda edging ile başladı, sonra gece daha geç saatlerde uyumaya başladım ve bu da relapse olmaya itti. Tabii ki süreci bozduğum için pişmanım fakat geçmişte kalmaya gerek yok. Relapse analizimi yaptım ve yepyeni bir sürece başladım.

• Karşı cinsin bana karşı artan ilgisi ve benim de artan ilgim 😁. Bazı dönemler 10 üzerinden 5'lik (küçümsemek için böyle demiyorum, anlaşılması için) bir kız bile 10 üzerinden 10 gibi geliyordu.

İnsanlar olarak ister istemez fiziksel görünüşü önemsiyoruz. Bu süreçte kendimde fark ettiğim en önemli şeylerden biri, karşı cinsten beklentimi değiştirmek oldu. Bakarken gözleri gülen, zombi gibi dolaşmayan, göz temasını kesmeyen kızlar daha çok çekici gelmeye başladı. 10 üzerinden 5'lik kızın bile güzel gelme sebebi bu sanırım.

Artan total testosteron
Screenshot_3.png

Kullandığım takviyeler:

Çinko, Magnezyum, Omega 3, B12 vitamini, D vitamini, C vitamini, Biotin, L-Carnitine, Protein Tozu ve Kreatin.

Sormak istediğiniz soru olursa seve seve cevaplamaya hazırım.

Son düzenleme:
Elessar bunun yenisini bekliyorum bu sefer +365 ler olmalı hedef olarak o klasik nofap anlatıcılarının etkilerini yaşamalıyız açık söyleyeyim resmen ikinci sürecimde güç kattı yazdıkların ben daha farklı yönde etkilerde gördüm sosyalliğim azdı lakin bir çekim hep oluyor bu gerçek karşı cinsle. Neverfapte şöyle bir handikap var ,195 de ben bozdum sen 225 de, şu durum netleşti benim gözümde 6 aylık bir süre sonrası edging ve bozma davranışları özgüvene bağlı çıkıyor eğer stres ve boş zamanda geldiyse işin içine bu oranı çok artan bir risk oluyor bir daha buralara tırmanırsak bunu unutmamak zorundayız bence. Şunu gördüm Everest tepesine ne kadar yaklaşırsan o kadar büyük bir başarı hissi yaşıyorsun. Yani olayı daha da metafor haline getirirsek aya çıkmak, uzay boşluğunda olmak gibi bir his bu. Ben ilk relapsimde bu yüzden vazgeçmedim o hisler çok güzeldi ve bir hafta bile ara vermeden tekrar başladım. Bu sürecin için seni tebrik ederim. İlk relapsim sonrası günler geçmeyecek hissi oldu tamamen beyin yanılsaması. Beyin her zaman seni basit hazza yöneltecek fakat direndiğin her an daha fazla güçleneceksin.

King Elessar

Satürn Yolcusu
şu durum netleşti benim gözümde 6 aylık bir süre sonrası edging ve bozma davranışları özgüvene bağlı çıkıyor eğer stres ve boş zamanda geldiyse işin içine bu oranı çok artan bir risk oluyor bir daha buralara tırmanırsak bunu unutmamak zorundayız bence.
Kesinlikle haklısınız. Relapse analizimi yaparken bunu çok dikkate aldım. Duyguları en uçta yaşamamak gerekiyor, her zaman belli bir dinginlikte olmak süreci zora sokmamak için çok önemli.

pïras

Merkür Yolcusu
Reis,günlüğünü takip ediyordum.sana büyük bir saygı duyuyorum.bilmeni isterim.çok daha güçlü dönemlere güç seninle olsun.💪

King Elessar

Satürn Yolcusu
Kriz anlarında neler yaptın dostum? Ve her gün neverfap içeriği tükettin mi?
Kriz anlarını, bulunduğum ortamı değiştirerek atlattım. Yatakta uzanıyorsam kalkıp yürüyordum, soğuk duş alıyordum vs.

Bu forumda tüketebileceğim çok fazla içerik kalmadığından, Reddit'deki Semenretention topluluğunda paylaşılan içerikleri tüketiyordum. Bunu her gün yapmıyordum, haftalarca hiçbir şekilde içerik tüketmediğim de oldu. Hiç içerik tüketmemek ya da günde yüzlerce içerik tüketmektense bunun bi' dengesini bulmak gerektiğini düşünüyorum.

nevergiveupp

Ay Yolcusu
Kriz anlarını, bulunduğum ortamı değiştirerek atlattım. Yatakta uzanıyorsam kalkıp yürüyordum, soğuk duş alıyordum vs.

Bu forumda tüketebileceğim çok fazla içerik kalmadığından, Reddit'deki Semenretention topluluğunda paylaşılan içerikleri tüketiyordum. Bunu her gün yapmıyordum, haftalarca hiçbir şekilde içerik tüketmediğim de oldu. Hiç içerik tüketmemek ya da günde yüzlerce içerik tüketmektense bunun bi' dengesini bulmak gerektiğini düşünüyorum.
Teşekkürler dostum.

paulspai

Yeni Fapstronot
Süreç boyunca hangi modlardaydın ve cinsel birliktelik yaşadınmı?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6