Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap 29 Gün Mücadele Ve Panik Bozukluk

Herkese merhaba arkadaşlar.
Bugün Neverfap'ta 29. Günüm ve sürecim hiç olmadığından iyi gidiyor. Fakat şu sıralar çeşitli piskolojik hastalıklarımın artmış durumda olduğunu hissediyorum. Ben önceden kötü bir olay yaşamıştım bu bir otobüste gerçekleşmişti baya kötü olmuştum midem bulanmıştı ellerim buz kesmiş hale gelmişti bayılma hissi olmuştu. Gel zaman git zaman bu bende bir takıntıya bir korkuya dönüştü. Artık kendimi başıma uzak yerlere özellikle otobüs gibi şeylere gitmeye korkar olmuştum. "Acaba yine öyle olur muyum?" Diye hep kendi kendime düşünüyordum. Sürecimin başlarında korkularımı yendiğimi düşünmüştüm sonra araya karantina süreci girince beni daha zora soktu. Sonra araştırma yapınca bunun Panik Bozukluk olduğunu öğrendim ve ne ile savaştığımı öğrendiğim zaman biraz güven gelmişti çünkü önceden daha stres yaşıyordum acaba bu ne diye. Piskoloğa gitmeyi düşünmüyorum çünkü askeri mülakatlarım var yakında bilenler bilir sağlıkta engel olduğunu. Bu hastalığın kendi kendinede yenilebilecek şey olduğunuda görmüştüm. Size iki sorum olacak:

1-) Sürecin verdiği olumlu etkiler bu hastalıkla mücadele etme konusunda bana yardımcı olur mu?

2-) Bu durumu yaşamış veya bu konuya vakıf arkadaşlar tavsiyeleriniz var mıdır?

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Youtubeye İzzet Güllü yaz bu konularla alakalı videolari var izlemeni tavsiye ederim
Ne İzzet Güllüymus be! ?Şaka maka kaliteli biri galiba , forumda birkaç kişi ısrarla öneriyor. Benim tam psikolojik sorunum yok ama (fiziksel olarak etki eden yok) gene de bir göz atacağım.

Son düzenleme:

Patron.

Mars Yolcusu
İzzet güllü izle kardeşim benim algımı tamamen değiştirdi
Bende bir zamanlar panik vs takardım
Öncelikle sana 3 tavsiyem var
1. panik atak hastalık değildir bunu kabul et korku duygusudur her duygu normaldir ve farklı tepkiler gösterir hastalık dedikçe gözünde büyütüp kendini hasta edersin
2.duyguları kategorize etme olumlu olumsuz duygu algısına bürünme duyguları senin bakış açın belirler
3.İzzet güllü izle

İzzet güllü izle kardeşim benim algımı tamamen değiştirdi
Bende bir zamanlar panik vs takardım
Öncelikle sana 3 tavsiyem var
1. panik atak hastalık değildir bunu kabul et korku duygusudur her duygu normaldir ve farklı tepkiler gösterir hastalık dedikçe gözünde büyütüp kendini hasta edersin
2.duyguları kategorize etme olumlu olumsuz duygu algısına bürünme duyguları senin bakış açın belirler
3.İzzet güllü izle
Atlattın mı?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6