Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

3:30 'Da Uyanmak Sağlıklı Mı?

Erogluzim

Mars Yolcusu
Youtube de dolanırken bu saatte kalkmanın hayata daha faydalı olduğunu anlatan içerikleri izledim saat 10:30 civarı yatıp 3.30 da uyanmak mantıklı mı?

Naperva01

Yeni Fapstronot
Gerçekten cevabını merak ettiğim bir soru , ama zannımca hocam insandan insana değişebilecek bir olay bu . Kimine 6 saat yeter , kimine 8 kimine 3 .

Winston Smith

Venüs Yolcusu
Çevirmen Üye
Komando
DEC2 genindeki "oldukça nadir bulunan" bir mutasyona sahip değilseniz bu kadar az uyumanız açıkçası çok sağlıksız olacaktır. Bu gene sahip insanlar az uyumak için çabalamıyorlar zaten doğal halleri o. Uyku aralığını ise işlerinizi ve kendi sirkadiyen ritminizi göz önüne alarak belirlemeniz gerekiyor

Yeterli miktarda uyku almama durumunda bilişsel fonksiyonlarda ne gibi düşüşler olabileceği evrim ağacının linkini bırakacağım videosunda geçiyor(4.07-8.20).

Yukarıda belirttiğim genle ilgili ise şu yazı var:

mete

Venüs Yolcusu
Youtube de dolanırken bu saatte kalkmanın hayata daha faydalı olduğunu anlatan içerikleri izledim saat 10:30 civarı yatıp 3.30 da uyanmak mantıklı mı?
Bi profesör hocam 5-6 saatin altında uyunulan her saat ömrümüzden eksilttiğiniz hayatınızı kısaltan zamandır demişti 😱

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
İdeal uyku süresi en az 6 saat. ( bu uykuyu her gün tekrarlarsan 2-3 haftanın sonunda oldukça bitkin olursun kendimce denendi ve onaylandı .d ) Yaş grubuna göre ideal uyku süresini bulman en mantıklısı.

Piyanist

Yeni Üye
uzun bir süre saat 10 da yatıp güneş doğmadan 40 dk önce uyanıyordum. Çok memnundum malesef şuan devam edemiyorum.

Güneş

Göklerde Parıldayan
Değil boşuna karanlıkta uyumuyoruz. Melotonin denen yüce hormon sadece kör karanlıkta salgılanıyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6