Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

3 Yıllık Tecrübe (Okunması Lazım)

Ahmed-

Jüpiter Yolcusu
Buna başarısızlık demek istemem çünkü bu bağımlılık bana çok şey öğretti ve bende epeyce geliştim ama yinede daha yakın zamanda , sadece bir kıza açılma düşüncesiyle 9 gün yapmadım(en uzun gün). Çok saçmaydı. Neyseki , öğrendiğim, yüzlerce video izleyip , 10'dan fazla bu konular hakkında kitap okumuş, easy peasy kitabını 4 kere okumuş biri olarak yazıyorum. Kendi tecrübelerime dayanarak kapsamlı bir harita oluşturacağım ve yazı da uzun olacak.

1. Savaş kafada kazanılır

En önemli şeylerden biri de budur. Bir daha yapmak isteyen kişi bırakamaz, peki neden çünkü herkesin bildiği gibi bir "anlık dertlerden, sorunlardan" ulaştırır ve peki nasıl ciddi olunabilir veya davamıza bağlı kalabilirsiniz. Mastürbasyon sonuçtur. neden değil. Nedenleri bulun ve yok edin . Dert , stress , kaybetme , reddedilme , en basitinden kötü hissetme anahtar kelimeler ve bunu kullanarak , "neden ben kötü hissediyorum", "ne olunca kötü hissediyorum", deyin.

2. Atomic habit Principle

Burada ana dört madde mevcuttur

1. Cue: Make it invisible
2. Cravings: Make it unattractive
3. Respond: Make it difficult
4. Reward: Make it unsatisfied

Ben birincisine değindim. Eğer tetiklenmesseniz , yapmazsanız. Ben 20 tane madde yazmışım , nelerden tetikleniyorum , ne olunca tetikleniyorum . Mesela sıcak suyla banyo ederken veya annemle tartıştıktan sonra veya sıkıldığım zaman . Bunları bir yere yazın. Benimde bazı tavsiyelerim var. Yabancı film - dizi izlemeyi bırakın. Ne olursa olsun. Bazı çizgi filmleri de dahildir ve mesela Simpsons. Durmadan cinsel şakalar veya cinsel benzetmeler. SpongeBob, samurai Jack benim favorilerimdir veya Doraemon. Ve anime izliyorsanız , onu da bırakın. Kızları başka bir varlık gibi gösteren , saçma sapan sizin kesin tetikleyecek şeylerden bazılarıdır.

Cravings: Make it unattractive

Ben şunları kendime not almışım. "Neden ben bırakıyorum listesi" yap ve o listeye negative sonuçları da ekle . Bence yetersiz ama bu kadar bilgi toplamışım

Respond: Make it difficult

Hayal et, nerede , ne zaman yapıyordun ve öyle bir şey yap ki , bir daha o yerde ve o zamanda yeniden yapamama . Yatağının yerini değiştirme , şampuanları başka yerlere koyma . Bazı uygulamalar indirip , siteleri , kelimeleri banlama ve benim önerim "blockerhero" uygulamasıdır. Kapatmaya çalışana kadar deli olmuştum ve kapatılması gerçekten imkansız gibidir. 1 gün boyunca hiçbir şekilde, uygulamayı silmenize izin vermez ve herşeyi, kelimeleri ve uygulamaları banlar. Ama kafada bitirirseniz bunu yapmanıza gerek kalmaz. Yapan insan yine yapar. Kendimden biliyorum demek istemem ama...

Reward: Make it unsatisfy

Burada da şunları not almışım. Bir tane video çekin orada anlatın, ne hissediyorsunuz, ve bunu büyük bir duygu ve şevkle yapın . Ağlayın, sinirlenin, video'yu izlediğiniz zaman ne kadar ciddi olduğunuzu görün. Geleceğe kendinize mektup yazın. Use sensory anchors, bunu direk böyle not almışım ve bunu tam olarak bende bilmiyorum. İnternette bakıp bulabilirsiniz.

3. O anda başka bir şeyi deli gibi düşünün

Mesela bir an tetiklendiniz ve durmadan düşünceler, fotoğraflar aklınıza geliyor, bir şey belirleyin ve onu düşünün. Mesela Elon musk'ı , Ferrari'yi veya Godfather müziğini açıp onu Godfather'ı düşünebilirsiz. Önemli olan o düşünceye fazlaca maruz kalmadan kaçıp gitmektir. Oyun oynamak olabilir ama en basitinden başka bir şeye büyük bir dikkatle odaklanmaktır

4. Sözlerine dikkat edin

Mesela, 1 hafta dayandım. "Dayanmak"? . Siz böyle dediğiniz zaman gerçekten beyniniz bunu dayanmak olarak görüyor ve öyle davranmaya başlıyorsunuz. "1 bir hafta çok zor kanka ama sonra azalıyor" gibi bir şeyde derseniz , yine alnı şekilde zorluk , bir şeyden mahrum kalma , fedakarlık yapmışsınız gibi zannedersiniz ve bilinç altınız asla özgür kalamaz. Ve sakın gün saymayın

5. Zaman yönetimi

Zamanınızı dolu dolu kullanın. Spor , dil öğrenme , kitap okuma , düzgün kişilerle vakit geçirme. Tipik bir tavsiyedir ama çok önemlidir. Bütün gününüz, saatleriniz programlı olsun. Google calendar kullanılıyorum ve her ne yapacaksam , saatinde , dakikasında oradadır ve yaparım.

Buraya gelme amacım olan soruyu sormak istiyorum.

Ne zaman bilmiyorum 1 veya 2 yıl önceydi, burada forumda bir arkadaş beni bir siteye yani şöyle alfa mı , sporcu kulüpleri gibi bir yerdi. Bir tane adamın yazısını okuyordum veya hala hatırladığım da hala sinirleniyorum. Adam kendisi karısından boşanmış ve karısı onu s*x'te tatmin edemediği için suçlamış. Kendisi bildiğim kadarıyla 35 yaşındaydı ve karısı öyle bir olayda suçladığı için kendinden 15 yaş küçük 20 yaşında ve hatırladığım kadarıyla 25 ve kendi yaşına yakın kadınlarla yatmış ki sözde yatakta bir şeyler becerebildiğini karısına kanıtlamak için. Beni sinirlendiren sadece onlarla , karısı için yatması ve kendini öve öve bak ben böyle kişilerle yattım demesi. Yemin bile edebilirim ki karşılarındaki ve kendisi de mutlu olmamış, bir daha hayatlarında birbirlerini görmemiş ve büyük ihtimal adamın kendisi rezil bir hayat yaşadığıdır. Kaç yıl oldu hala unutamıyorum bu iğrenç şeyi ve empati yapıyorum da olmuyor. Tamamen iğrenç. Kadını sadece eşya, oyuncak gibi gören pislik biri. Kadın da erkekte aynıdır.

Ve bir tane kanalın videosunda Podcast gibi birşeydi , "tabak çevirmek". Tamamen iğrenç, zaman kaybı ve kızlarla kafayı bozmuş aptal insanın teoremi gibi birşey ve yine buradan birisi beni oraya yöneltmişti ve o playlist'in hepsini de izlemiştim. Mantık şu, sevgilin varken , bir gün sevgilin gittiği zaman hemen ardından yeni sevgili yapmak için kızlara durumdan mavi bocuk dağıtmak gibi birşeydir ki anlattan da şöyle diyordu , "eğer, o giderse , öbürkileri var , tabak çevirmeye devam et.

İnsan bu ya , insan. Bu ihtiyaç değil, olmasın, boşver. Sadece kendin ol. İğrenç bir bakış açısı beni sinirlendiriyor böyle

Ve son olarak Mahatma Gandhi'nin sözünü bırakmam istiyorum.

İnançların düşüncelerin olur,
Düşüncelerin sözlerin olur,
Sözlerin davranışların olur,
Davranışların alışkanlıkların olur,
Alışkanlıkların değerlerin olur,
Değerlerin kaderin olur.

Kendimlebaşbaşa

Yeni Fapstronot
Mastürbasyon sonuçtur. neden değil. Nedenleri bulun ve yok edin . Dert , stress , kaybetme , reddedilme , en basitinden kötü hissetme anahtar kelimeler ve bunu kullanarak , "neden ben kötü hissediyorum", "ne olunca kötü hissediyorum", deyin.
Katılıyorum. Sebepleri bulmak çok önemli. Yıllarca relapse olma sebeplerimi bilmediğim için yerimde saydım, hiç bir relapseden ilerleme kaydedemedim. Sonralar farkettim ki, relapse olmama açık kapı bırakan şey psikolojik sorunlarımın nüksetmesi. Bunlar nüksettikce hemen relapse olmaya karar veriyordum. Şimdi nüksetmiyorlar mı? Ediyorlar ama farkında olduğum için beni relapse'e götürmelerine izin vermiyorum. Bu, susayınca su yerine alkol içmek gibi.
Hayal et, nerede , ne zaman yapıyordun ve öyle bir şey yap ki , bir daha o yerde ve o zamanda yeniden yapamama . Yatağının yerini değiştirme , şampuanları başka yerlere koyma . Bazı uygulamalar indirip , siteleri , kelimeleri banlama ve benim önerim "blockerhero" uygulamasıdır. Kapatmaya çalışana kadar deli olmuştum ve kapatılması gerçekten imkansız gibidir. 1 gün boyunca hiçbir şekilde, uygulamayı silmenize izin vermez ve herşeyi, kelimeleri ve uygulamaları banlar. Ama kafada bitirirseniz bunu yapmanıza gerek kalmaz. Yapan insan yine yapar. Kendimden biliyorum demek istemem ama...
Bende de durum aynı. Yaşadığım ortam bağımlılığımla iç içe geçmiş durumda. Bu bana Vyetnam savaşından dönen bağımlı Amerikalı askerlerin, döndükleri an bağımlılıklarını bırakmalarını hatırlatıyor. Bence beni yaşadığım yerden bir anda alıp dünyanın bir ucuna bıraksalar pmo'yu bir daha hatırlamam. Gerekli mentaliteyi (easypeasy) edindiğim için bu çok daha kolay olur.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6