Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

30. Gün

King Elessar

Mars Yolcusu
Merhabalar, sürecimde şu ana kadar yaşadığım birkaç şeyden bahsetmek istiyorum: Geçen yıl da yaklaşık 35-40 günlük sürecim olmuştu ama bu kadar gözle görülür fark görememiştim. Çünkü tam olarak beynimi, beni kötü etkileyen şeylerden arındırmış değildim. Hâlâ sosyal medyada boş boş geziyor, edging yapıyor ve hayal kuruyordum. Yani kısacası kafamda bir şeyleri başardığımı düşünüyor lâkin yerimde sayıyordum. Süreci bozduğumdaysa kendimi çok kötü ve suçlu hissediyordum.

Eskisinden farklı olarak şu an kesinlikle beni etkileyecek şeylerden kaçınıyorum. Derslerime daha odaklı çalışıyor ve ciddi anlamda çoğu şeyi daha rahat kavrayabiliyorum. Uyumak dışında yatağa yatmıyorum, edging ya da hayal kurmaya başladığımı düşündüğüm anda meditasyon yapıyorum. Çok daha temiz besleniyorum ve sporumu da hiç aksatmıyorum. Şu son zamanlarda o kadar enerjiğim ki, normalde haftada 4-5 gün yaptığım sporu 7 gün yapabilir üstüne çift antrenman bile atabilirim. Tükenişe daha iyi gidiyor ve antrenmanlarımı çok daha sert ve verimli geçirebiliyorum. Kondisyonum da genel olarak arttı diyebilirim. Şu ana kadar ilginç bir şekilde hiç rüyalanmadım. Bunun sebebi, odağımı ve enerjimi doğru şeylere yönlendirmek olduğunu düşünüyorum.

İnsanlar bana çok daha güler yüzlü yaklaşıyor keza ben de. Göz teması kurmaya zaten çok özen gösteren biriyim fakat şu son zamanlarda özellikle karşı taraftan çok fazla kaçamak bakış alıyorum.
Zaten bu göz temasını süreci deneyimleyen birçok kişinin yaşadığını düşünüyorum fakat bunu yanlış ele alan da çok fazla kişi var. Örneğin sokakta yürürken bile gözünü etraftan kaçırmayan, acaba bana bakıyorlar mı, beni çekici buluyorlar mı diye düşünenler var. Bunu Reddit'deki semenretention grubunda da çok fazla gördüm. Böyle yapmanın çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Karşı tarafın bakışlarını yakalayan taraf genelde ben oluyorum. Göz temasını sürdürüyor ve gülümsüyorum, karşı taraftan da geri dönüş aldığımda selam verip sohbet ediyorum.

Hatta karşı tarafın daha çok ilgi göstermesi hakkında biraz ön yargılı düşüncem de vardı: ''Şahsi düşüncem feromon konusunun aşırı abartıldığını düşünüyorum. En küçük şeyi bile buna bağlayanları görüyorum, aşırı garibime gidiyor. Kötü alışkanlıklardan uzak durunca ister istemez enerjik oluyorsun, bu durum da karşı taraftaki kişinin ilgisini çeker.
Sizinle sohbet etmek için gelen birinin biraz soğuk, enerjik olmayan birini düşünün bir de tam tersini düşünün. Nasıl tepki vereceğiniz buna göre şekillenir, durum da bundan ibaret bunu nofape bağlamak ilginç
.'' Bu yorumu Anahtar Kelime Feromon bu posta yaptım, kontrol edebilirsiniz. Bizzat kendim yaşadığım durumlardan sonra bu düşüncemde ön yargılı olduğumu, gerçekten olumlu etkisinin olduğunu fark ettim. İlerleyen günler ne gösterir bilemiyorum, belki fikrim değişebilir.

Bunlara ister plasebo, ister nofap, isterseniz de değişim isteğiyle gelen olumlu etkiler deyin fark etmez. Beni şu an mutlu ediyor, hayattan daha çok keyif almamı sağlıyor.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6