Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

3'Te 1'I Bitti

puV

Yeni Üye
Herkese merhaba,bu benim ilk forum yazım ve bu zorlu macerada 30 günü bitirmiş bulunmaktayım.

Açıkçası NeverFap le tanışmam çok çok önceydi ve bir türlü bağımlılığın üstesinden gelip fap yapmayı kesemiyordum.Ancak bu sene lise son sınıf olmamla birlikte artan sorumluluklarım ve yks maratonundaki yerim ile nofap yapmaya karar verdim.

Bu 30 günlük süreçte yeri geldi krizler atlattım,yeri geldi kafamdaki olumsuz düşüncelerle savaştım.Ama bırakmadım ve bırakmayı da düşünmüyorum.Kendimi geliştirmek açısından pek birşey yapamadım ve bu genelde sosyal medya bağımlılığından kaynaklıydı.Yani demek istediğim bu ilk 30 gün biraz boş geçti ve bunun yüzünden anlık depresyonlara da girdim.

Evet gel gelelim Flatline...
ilk 3 hafta çok enerjiktim ve kendimi çok motive hissediyordum,kendimi yenilmez sanıyordum fakat son 1 hafta....
Hayattan sıkılmalar,derslere karşı isteksizlik hani kafama silah dayıyorlar zorla ders çalışıyormuş gibiyim.Hatta bazen çalışmıyorum bile ders anlamında kopukluklar yaşıyorum.
Dışarda arkadaşlarımlayken mutlu eve gelince yalnızken mutsuz ve düşüceliyim.Hiçbir şey yapasım gelmiyor mental anlamda çok yoruldum ve bunun sebebi lanet olası flatline..

Bu 30 günde bana kazandırdıklarına gelirsek;

Açıkçası pek bir şey kazanamadım.Zaten derslerle mücadele flatline falan derken kendimi geliştirmeye vakit bulamadım.
Özgüven açısından bakarsakta az da olsa artmaya başladı.Bu hayata bir kez geliyoruz umursama moodundayım.
Kızlarla olan ilişkilerim ben hiç çaba göstermeden artmaya başladı,onların daha fazla ilgisini çekmeye başladım.
Fakat gene de çok büyük birşey değiştiğini söylemem olanaksız.Bu süreçte ki asıl amacım zaten beyin sisini azaltmak ve bu da
3 ayları-6 ayları devirmekle iyileşmenin başlayacağını düşünüyorum.

Bu süreçte bana önerebileceğiniz tavsiyeleriniz?

Nofap sürecinde sizlerin fikirleri,düşünceleri ve yaşadığı hatalardan alınan derslerin bana aktarılabilmesi benim için büyük bir önem taşımakta.
İçinizde bağımlılıktan kurtulmuş ,bağımlılıkla savaşan,yeni başlamış olan(ben de dahil) bu yolda birçok fedaii var ve bunlar hayatlarındaki çöpleri temizlemek
için mücadele veren insanlar.O yüzdendir ki vereceğiniz tavsiyeler aynı zamanda diğer kardeşlerimiz için de çok önemlidir.
Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

"Geri dönüp başladığın noktayı değiştiremezsin ama olduğun yerden başlayıp sonu değiştirebilirsin."

İyi forumlar.

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Sosyal medya ve tetikleyici her türlü görsel içerikten uzak durmalısın. Başlangıç sürecindeki birisi için en önemlisi bu. Süreç ilerledikçe kafein, şeker ve fast food tarzı yiyecek ve içecekleri sınırlayarak bir süre sonra tamamen uzaklaşmak faydalı olacaktır. Kişisel gelişim ve hobi yada farklı bir uğraşta önemli! Nice 30’lara diyelim. 90 gün sonra tekrar yazarsan iyi olur.

puV

Yeni Üye
Sosyal medya ve tetikleyici her türlü görsel içerikten uzak durmalısın. Başlangıç sürecindeki birisi için en önemlisi bu. Süreç ilerledikçe kafein, şeker ve fast food tarzı yiyecek ve içecekleri sınırlayarak bir süre sonra tamamen uzaklaşmak faydalı olacaktır. Kişisel gelişim ve hobi yada farklı bir uğraşta önemli! Nice 30’lara diyelim. 90 gün sonra tekrar yazarsan iyi olur.
Tetikleyicilerden olabildiğince kaçmaya çalışıyorum.Lakin arada ister istemez istisnalar olabiliyor.Şeker ve fastfood a gelicek olursak pek fazla tüketmiyorum ayrıca kafein olmazsa olmazım günde 6 saat uyuduğum için kullanmak zorundayım.Önerilerini dikkate alacağım teşekkür ederim.

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Tetikleyicilerden olabildiğince kaçmaya çalışıyorum.Lakin arada ister istemez istisnalar olabiliyor.Şeker ve fastfood a gelicek olursak pek fazla tüketmiyorum ayrıca kafein olmazsa olmazım günde 6 saat uyuduğum için kullanmak zorundayım.Önerilerini dikkate alacağım teşekkür ederim.

Fazla kafein tüketimi beraberinde anksiyete'yi tetikliyor. Çok dikkatli olmalısınız. Bizzat yaşadığım için yazmak istedim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6