Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

50. Günde Gelen Flatline

zetminol

Ay Yolcusu
Flatline diye birşey yok inanmıyorum diye düşünen arkadaşlar rica ediyorum yorum yapmasın.

Arkadaşlar 50 günlere yaklaştıgımda kaygılı depresif hayattan zevk alamayan hatta yerinden kalkıcak enerjisi bulunmayan bir insana dönüşüyorum. Herşey tamam üstesinden gelirimde bunun yanında Şehvetin artması öldürücü darbeyi vuruyor. Hiçbirşey yapasım gelmiyor uzanmak istiyorum bir yandanda şehvet dürtüyor ve relapse oluyorum. Ne tavsiye edersiniz 50 günde bozunca biraz koyuyor.

Son düzenleme:

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Flatline diye birşey yok inanmıyorum diye düşünen arkadaşlar rica ediyorum yorum yapmasın.

Arkadaşlar 50 günlere yaklaştıgımda kaygılı depresif hayattan zevk alamayan hatta yerinden kalkıcak enerjisi bulunmayan bir insana dönüşüyorum. Herşey tamam üstesinden gelirimde bunun yanında Şehvetin artması öldürücü darbeyi vuruyor. Hiçbirşey yapasım gelmiyor uzanmak istiyorum bir yandanda şehvet dürtüyor ve relapse oluyorum. Ne tavsiye edersiniz 50 günde bozunca biraz koyuyor.
Sabir ve mesguliyet. Veyahut baska yerden dopamin ihtiyacini gidermek. Kahve, oyun, gezmek, adrenalin.

Marty

Ay Yolcusu
Flatline, kesinlikle ama kesinlikle var.Üstelik sadece nofap değil bütün bağımlılıklarda var. İşin kötü tarafı kitap okusan anlamıyorsun, ders çalışsan anlamıyorsun o kadar kötü bir şey ki böyle zamanlarda yapabileceğin şeyler de sınırlı ne yazıkki. Dışarı çıkmak böyle zamanlarda yapılacak en iyi şeylerden biri bunun yanında radyo tiyatrosu veya Black Rose'un yazmış olduğu gibi dopamin ihtiyacını giderecek başka bir şeye tutunmak müzik, rafine şeker, oyun vs. tabi bunların tadını kaçırmamak en önemlisi. Aşağıda paylaşmış olduğum radyo tiyatrolarını dinleyebilirsin son saydıklarımı tercih etmek yerine dilersen.

Keyif aldığın şeyleri yap bir de bunun geçici bir durum olduğunu bil. Özellikle 65.günden sonra azaldığını kendim yaşadım, birçok forumda da okudum. Biraz dişini sıkmaya bak.

zetminol

Ay Yolcusu
Resmen gençligimiz en güzel dönemlerimiz eriyip gidiyor. Bir yine birşeylerin farkındayız farkında olmayanlar ne yapsın.. bir pmo insanın hayatını bu kadar mı etkiler Oyunlar şekerler sosyal medya bunlarda tuzu biberi eriyoruz resmen

BloodRien

Yoda
Flatline kimyasal bir süreç nofap gibi 40 gün acı çekip ömür boyu sefasını süreceksin bunu bir düşün

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti

Yaşadığın bu durumun geçici olduğunu bilmen ve bunu kendine sürekli hatırlatman gerekiyor. 50 gün nofap yapıp sonrasında bozmak gibi bir alışkanlık edinmemelisin. Şartlarını zorla ve bir meşguliyet bul. Sabretmen ve flatline durumunun geçeceğini bilmen çok önemli!

hiko baba

Yeni Üye
Resmen gençligimiz en güzel dönemlerimiz eriyip gidiyor. Bir yine birşeylerin farkındayız farkında olmayanlar ne yapsın.. bir pmo insanın hayatını bu kadar mı etkiler Oyunlar şekerler sosyal medya bunlarda tuzu biberi eriyoruz resmen
biraz sürer böyle dopamin reseptörlerinin yenilenmesi lazım eğer vücudunda yeterince reseptör yoksa aynı zamanda dışarıdan uyaran yoksa dopamin eksikliğine neden olabiliyor sana bağlı olarak ileriki zamanlarda düzelir. fakat bu herkes için geçerli değil eğer nofap yapıp boş boş duruyorsan yararlı şeyler yapmıyorsan nofap sana bir şey kazandırmamış gibi hissettirmesinden böyle hissedebilirsin

B

Brock

Misafir
Untitled 7 (3).jpg
Diğer arkadaşlarda demişler dopamin. Bir şekilde vücudun yapay yoldan almaya alıştığı dopamini doğal yollardan almalı der dinlediğim uzmanlar.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6