Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

60.Günden Sonra Süreç Bozulursa Ne Yapılmalı?

mustafa78

Mars Yolcusu
Arkadaşlar diyelim ki 50. 60. günlerde süreç bozuldu mutlak surette sıfırlamak mı lazım yoksa trafik kazası gibi oldu bir kere kaldığımız yerden devam mı demeliyiz? Ben eskiden bozduğum zaman tamamen eskiye dönüyordum ve uzun süre haftalarca aylarca yeni sürece başlayamıyordum siz ne yapıyorsunuz sıfırlıyor musunuz yoksa oldu bir kaza deyip unutup yolunuza mı bakıyorsunuz?

devrimciyeniçeri

Mars Yolcusu
Kesinlikle sıfırlanmıyor. Relapse analizi yapıp devam etmek doğrusu. Bir neverfap içeriği veya yayınında şöyle bir benzetme yapılmıştı. Neverfap yolunda yürürken relapse olduğun zaman yoldaki bir çukura düştün. Yapacağın şey o çukuru kapatmak, yani bir daha aynı tuzağa düşmemek. Örnek veriyorum, 5 günde bir sürecini bozan kişi ile 100. Günde 300. Günde bozan kişinin analizi aynı olmaz.

Ayrıca dopamin reseptörleri konusunda da emeğinin yalnızca bir kısmı gidiyor.

mustafa78

Mars Yolcusu
Kesinlikle sıfırlanmıyor. Relapse analizi yapıp devam etmek doğrusu. Bir neverfap içeriği veya yayınında şöyle bir benzetme yapılmıştı. Neverfap yolunda yürürken relapse olduğun zaman yoldaki bir çukura düştün. Yapacağın şey o çukuru kapatmak, yani bir daha aynı tuzağa düşmemek. Örnek veriyorum, 5 günde bir sürecini bozan kişi ile 100. Günde 300. Günde bozan kişinin analizi aynı olmaz.

Ayrıca dopamin reseptörleri konusunda da emeğinin yalnızca bir kısmı gidiyor.
çok teşekkür ederim sağol kardeşim

mustafa78

Mars Yolcusu
bende 57. günde relaps oldum ama nofap'a devam ediyorum şu an 16. gündeyim motivasyonunu kaybetme.
1 martta basladim surece devam ediyorum hocam sen bir kere mi bozup hemen sifirlayip basladin bir kere bosalinca izleyince sifirlanmıyormus arastirdigim kadariyla terleme titreme ic huzursuzluk baya gecti bende senin durum nasil yas kac ozelden konusabiliriz istersen yardimlasiriz

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6