Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

64. Gündeyim Neler Hissetmem Lazım ?

nopherios

Yeni Üye
Arkadaşlar bundan daha öncesinde hiç bu kadar uzun süre nofap yaptığım olmamıştı tam 64 gün oldu ve nerdeyse sürekli sert gezmem haricinde hiç bir etki göremiyorum. Tecrübeli nofapçılardan yardım istiyorum 60 gün barajını aştıktan sonra ne gibi değişikler fark ettiniz veya ettiniz mi ?

erosel

Ay Yolcusu
Kendime çok tecrübeli diyemem hatta 40 gün bile henüz olmamış olabilir. Ama derslerimde ve sosyal çevremde iyileşmeler görüyorum. Onun dışında fayda olarak odağım gerçekten düzeldi diyebilirim.

Re'lar Kvothe

Neverfap Hancısı
Benim için gözle görülür olan tek faydası enerjimi koruyabilmem.300 günü aşmış durumdayım ve bağımlı olduğum zamanlara kıyasla inanılmaz bir enerji akışı var.Yorulmak nedir bilmiyorum.Diğer arkadaşlar buna ek olarak farklı faydalar da gördüklerini söylüyorlar ama benim fark ettiğim ve benim için önemli olan tek fayda pmo ile enerjimin mahvolmaması.Astronomik değişiklikler beklemenin hayal kırıklığı yaratacağını düşünüyorum.

Whiplash

Satürn Yolcusu
Gün sayısı birçok kişi öyle sanmasına rağmen çok belirleyici değil, sadece PMO yapmayıp çok büyük değişiklikler görmenizin de hiçbir gerçekçi tarafı yok. Zamanını ne kadar verimli kullanırsan o kadar çok faydasını görürsün burada belirleyici olan; PMO ile beraber aklına gelebilecek bütün kötü alışkanlıklardan kurtulup, yerini iyi olanlarla ikame etmektir. Ben askerde 140 günlük sürecimde enerji dışında pozitif bir etkisini görmemiştim nofap'in mesela, akıllı telefon bile kullanmamış olmama rağmen ama geçen yıl PKBY kitabını okuduğumda bunun çok stres yaptığımdan mütevellit bir şey olduğunu anladım ve şimdi 5 gün zamanımı iyi değerlensem çok daha fazla etkisini görüyorum. Kendi iyiliğiniz için şu gün sayma takıntısından kurtulun lütfen.

bguven28

Yeni Fapstronot
Ben 85.gündeyim.Uykum günde 4-5 saate düştü, 1-yorulmuyorum
2-Kadınlarla ve insanlar stressiz düşünmeden ve akılcı iletişim kurabiliyorum.
3-Mantıklı kararlar verebiliyorum.
4-Saatlerce sıkılmadan ders çalışabiliyorum,beynim sürekli uzansam bile boşa vakit geçirme git birşey öğren diyor.
5-Yataktan koşarak çıkabiliyorum.
6-Odaklanabiliyorum ve okuduğumu anlayıp aklımda çok uzun süre kalıyor.

şimdilik bu kadar.

nopherios

Yeni Üye
Ben 85.gündeyim.Uykum günde 4-5 saate düştü, 1-yorulmuyorum
2-Kadınlarla ve insanlar stressiz düşünmeden ve akılcı iletişim kurabiliyorum.
3-Mantıklı kararlar verebiliyorum.
4-Saatlerce sıkılmadan ders çalışabiliyorum,beynim sürekli uzansam bile boşa vakit geçirme git birşey öğren diyor.
5-Yataktan koşarak çıkabiliyorum.
6-Odaklanabiliyorum ve okuduğumu anlayıp aklımda çok uzun süre kalıyor.

şimdilik bu kadar.
Süreçle beraber başladığınız başka bir şey var mı ? çünkü yazdıklarınızın hiç biri bende yok :D

bguven28

Yeni Fapstronot
Süreçle beraber başladığınız başka bir şey var mı ? çünkü yazdıklarınızın hiç biri bende yok :D
Spor yapıyorum.Seni tembelliğinden kurtaracak birşeyle uğraş vermen gerekiyor. Çalışabileceğin bir konu bir iş bulman lazım boş durmaman gerekiyor.Kesinlikle fazla uyuma 7 saatten fazla uyuduğum zaman beynim kapanıyor ciddi manada söylüyorum çok denedim.Ne zaman 5 saat altı uyusam sürekli öğrenme isteği geliyor bana,bu bana özelmi bilmiyorum.Ama çevrem az uyuyan herkes duygusal olarak sakin,fiziksel olarak enerjik ve başarılı.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6