Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

72 Gün

slade

...
Aslında 50. günden sonra saymayi biraktim ama bir yere not almistim. Pbky kitabini okuyarak bırakmıştım ve hedefim (bu yıl sınav senem) bu yıl boyunca izlememek çekmemekti. Prn ve mastın bende oluşturduğu yan etkileri biliyorum zaten hepimiz biliyoruz. 20-30 gün boyunca hiç aklima gelmemişti çünkü irademi kullanmiyordum, istemiyordum. Birkaç haftadır çalışma düzeni oturtmaya çalışıyorum ve bir türlü olmuyor. İstediğim şeye odağımı veremiyorum. Sürekli dikkatim dağılıyor ve irademe türlü türlü şeylerle yenik düşüyorum. Birkaç gündür edging ile devam etti ve en sonunda surecimi bozdum üzgün ve bir o kadar umutsuzum. Çünkü ben nofap ile 72 gün önce tanışmadım, yaklaşık 2 yıldır biliyor ve 10-15 günlük süreçler ile sona eriyordu. Pbky ile ciddi ve umutlu bir şekilde 72 gün boyunca ilerledim. Kendime bir şeyler kanıtladım şimdi daha iyi anlıyorum ama bunun bu kadar sürmesi beni ve tekrar başlama bu bataklığa düşme düşüncesi beni cok korkutuyor. Sınav kaygısı yetmiyormus gibi birde tekrardan bu sorun ile uğraşıyorum :(

Aslında bunları yazmamin nedeni kendime olan sinirimi, üzüntümü paylaraşarak belki sizlerinde tavsiyeleriyle tekrar umut ışığını yakalayabilmek.

Son düzenleme:

AslaPesEtmeZ

Ay Yolcusu
Bazen süreçlerimizde düşebilirsiz önemli olan düştüğümüzde kalkmamız ve neden relapse olduğumuzu ve yaptığımız hatalardan ders çıkarmalıyız canını sıkma ne güzel 72 gün ilerlemişsin ve daha iyilerini yapabilirim diye düşün. çok gün sayma takıntısına girme akışına bırak pmoyu hayatının merkezine koyma. Bunun yerine sınavlarına kendine odaklan

Iron Knight

(👍 ͡❛ ͜ʖ ͡❛)👍
Aslında 50. günden sonra saymayi biraktim ama bir yere not almistim. Pbky kitabini okuyarak bırakmıştım ve hedefim (bu yıl sınav senem) bu yıl boyunca izlememek çekmemekti. Prn ve mastın bende oluşturduğu yan etkileri biliyorum zaten hepimiz biliyoruz. 20-30 gün boyunca hiç aklima gelmemişti çünkü irademi kullanmiyordum, istemiyordum. Birkaç haftadır çalışma düzeni oturtmaya çalışıyorum ve bir türlü olmuyor. İstediğim şeye odağımı veremiyorum. Sürekli dikkatim dağılıyor ve irademe türlü türlü şeylerle yenik düşüyorum. Birkaç gündür edging ile devam etti ve en sonunda surecimi bozdum üzgün ve bir o kadar umutsuzum. Çünkü ben nofap ile 72 gün önce tanışmadım, yaklaşık 2 yıldır biliyor ve 10-15 günlük süreçler ile sona eriyordu. Pbky ile ciddi ve umutlu bir şekilde 72 gün boyunca ilerledim. Kendime bir şeyler kanıtladım şimdi daha iyi anlıyorum ama bunun bu kadar sürmesi beni ve tekrar başlama bu bataklığa düşme düşüncesi beni cok korkutuyor. Sınav kaygısı yetmiyormus gibi birde tekrardan bu sorun ile uğraşıyorum :(

Aslında bunları yazmamin nedeni kendime olan sinirimi, üzüntümü paylaraşarak belki sizlerinde tavsiyeleriyle tekrar umut ışığını yakalayabilmek.

Sakın korkma hocam bu beynimizin boş bir düşüncesi bende neverfapi 1.5 seneden beri bilmeme rağmen 5 kere 1 aylık süreç 1 kere 60 günlük süreç 1 kere 90 günlük ve en uzun süre olarak 130 gün uzak kaldım bu süreçte anladımki hayatımda bazı problemlerim var ve bunları çözmeden kusursuz sürecime başlayamayacağımın farkındalığı var ve en büyük sorunum sosyalleşme ve süreçlerime önceden nasıl olsa bir gün gelecek ve ben relapse olacağım kafasında başladığım için nihai sürecime başlayamadığımı anladım bu sefer relapse olmayacağım şuan 23. Gündeyim

random

Ay Yolcusu
Bunca günden sonra tekrar bağımlılığa düşmek kitapta da belirtildiği üzere tek bir şeyle açıklanabilir: Bazı beyin yıkamalar hâlâ duruyor. Seni pmoya tekrar iten bir düşünce kalıbı hâlâ içinde saklı, bunları aşman için kitabı tekrar okumanı tavsiye ediyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6