Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

77 Günde Tyt Bitirme

UBERMAN

Ay Yolcusu
Merhabalar dostlarım, mezun senemdeyim hedefim software developer olup bilgisayar programcılığı okumaktı ama ağabeyim bana software engineer olmam için bana destek oldu. (moral motivasyon açısından) Sınava 226 gün kaldı şu ana kadar pek çalıştığım söylenemez daha çok yazılım çalıştım ama bugünden sonra ders çalışmaya başlayacağım. Bir youtube kanalından 77 günde tyt bitirme programı buldum ve günde 8 saat çalışmam gerekiyor. Tahminime göre son 148 gün kala tyt bitecek. Bu arada tyt de 9. sınıfım yok, 10. sınıf da yarım var. 77 gün sonra her hafta denemeye gireceğim ondan sonra full ayt ve tyt tekrar kasacağım. Hedefim Muğla Sıtkı Koçman Yazılım Mühendisliği yani ilk 50k bide sizin fikrinzi alayım dedim. Ne diyorsunuz son 225 gün kala 50k sıralama gelir mi? Ve sınav hazırlığı için önereceğiniz bir şey varsa söylereseniz çok memnun olurum. :)

G

gordon

Misafir
Bir defa 8 saat çalışman mümkün değil. Bu yorumu nasıl yapıyorum? "Bu zamana kadar pek çalışmadım" dedin bir anda 8 saatle başlayamazsın. Ha başlarsın 4-5 gün çalışırsın enerjin biter. Tavsiyem tyt-ayt birlikte götürmen olacaktır.

Örneğin çarpmanlara ayırma bilmeden ikinci dereceden denklem yapamazsın hatta parabol, fonksiyon... Çarpanlara ayırma çalıştın diyelim üstüne ikinci dereceden denklemler ardından parabol çalış.
Ayt kimya tyt ile bağlantılı ama bilmeden de yapabilirsin. Aynı şekilde biyoloji de öyle ama fizik öyle değil. Fiziği birikimli götürmen gerekiyor.

Zaten tyt-ayt birçok ortak konu var bu yüzden tyt-ayt birlikte götürmen doğru olur diye düşünüyorum.

Kendini de ilk 50 bin ile sınırlama sağlam çalışırsan daha 8 aya yakın süre var.

Bir defa 8 saat çalışman mümkün değil.
İradeyle ilgili bir durum. Çok zor bir anda yapmak hatta gereksiz.

Tavsiyem: maksimum çalıştığın süreyi belirle hergün 10 dk arttır hiç olmuyorsa 5dk artır. Ama arttır. Bu disiplin sağlar. Önemli olan hergün yapmak yani devamlılık.

UBERMAN

Ay Yolcusu
Bir defa 8 saat çalışman mümkün değil. Bu yorumu nasıl yapıyorum? "Bu zamana kadar pek çalışmadım" dedin bir anda 8 saatle başlayamazsın. Ha başlarsın 4-5 gün çalışırsın enerjin biter. Tavsiyem tyt-ayt birlikte götürmen olacaktır.

Örneğin çarpmanlara ayırma bilmeden ikinci dereceden denklem yapamazsın hatta parabol, fonksiyon... Çarpanlara ayırma çalıştın diyelim üstüne ikinci dereceden denklemler ardından parabol çalış.
Ayt kimya tyt ile bağlantılı ama bilmeden de yapabilirsin. Aynı şekilde biyoloji de öyle ama fizik öyle değil. Fiziği birikimli götürmen gerekiyor.

Zaten tyt-ayt birçok ortak konu var bu yüzden tyt-ayt birlikte götürmen doğru olur diye düşünüyorum.

Kendini de ilk 50 bin ile sınırlama sağlam çalışırsan daha 8 aya yakın süre var.
Sakin bir kafayla temel konuları bitirmem lazım dostum, üslü sayılar köklü sayılar gibi konuların yeni nesil sorularını hâla çözemiyorum...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6