Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

9 Ayda Derece Yapılır Mı ?

Gaucho

Mars Yolcusu
Herkese selam öncelikle şuanki deneme sonuçlarımı yazayım (Tyt)
Türkçe 22 8
Sosyal 11 9
Matematik 14 8
Fizik 3 2
Kimya 2 1
Biyo 2 2
Geçen aylar ilk başladığımda 3 4 doğru anca geliyordu matematikten onu biraz artırdım. Dershaneye gidiyorum okulum var biraz vakit konusunda sorun yaşayabilirim.
Onun dışında şuan komple 10 günlük bir boşluk var abanmayı düşünüyorum. Hedefim ilk 10 bine girmek bu yüzden tempolu çalışabilirim. Daha demin biraz forumlarda takıldım ve çoğu 9 ayda yks bitmez demiş. 200k felan anca gelir demişler bilemedim şimdi gerçekten geç mi kaldık anlamadım pek.

Eff

Yoda
Benim temelim iyiydi, 3 ayda 70 k yaptım. Temelin kötü 9 ay çalış sen de 70 k yap. Derece istiyorsan daha çok çalış derece yap. Benim burada hayır yapamazsın veya yapabilirsin demem bir şey değiştirmez. 9 ay uzun bir süre. İnstagramını kapat. Hayatına odaklan.
buders.com matematik için kullanacağın kaynak bu olsun. Defter tut. Hocayla beraber her sorusunu yaz. AYT'ye girmeden önce toplamda maksimum 3 ayt denemesi, 10-15 tane TYT denemesi çözmüşümdür. Çok fazla soru eksiğim vardı. Defter tutarak, konuların mantığını oturtarak 3 ayda 70k yaptım.

Defter tut, defter tut, defter tut. Bir kere daha yazayım. Defter tut. Git her ders için ayrı defter al. Konu anlatımlarını youtube'dan dinle. Dershaneye gitmeni önermem. Dershanedeki hocaların 10x kalitesinde hocalar youtube'dan hizmet veriyorlar.

Al defterini başla tyt biyoloyi, konuları sırayla devam ettir. Her dersten en az 2 tane kanalın olsun. Matematik için buders boğaziçiliden özel ders kanalını kullan. Konuların mantığını, algoritmik düşünceni bu kanal sağlayacaktır. En basitten zora doğru gider. Onun dışında yeni nesil sorular için diğer kanallara göz atabilirsin. Önemli olan mantığını oturtmak.

Konular çok azaldı. İntegral yok sanırım. Türev de kalkacak diyorlardı çok takip etmedim. Yaz dönemindesin. Okullar başlamadan tyt'ye giriş yapman iyi olacaktır. Düzenli çalışıp da başaramayan adam görmedim ben. Kendini başkalarıyla kıyaslama. Çevrende illaha kendi netlerini seninkiyle kıyaslayan dangalaklar olacakmış. Onlarla vakit kaybetme bile.

Tekrar hatırlatayım. İnstagramı kapat. Defter tut.

Tempest

Deneyimli Üye
Türkçe 22 8
Sosyal 11 9
Matematik 14 8
Fizik 3 2
Kimya 2 1
Biyo 2 2
Geçen aylar ilk başladığımda 3 4 doğru anca geliyordu matematikten onu biraz artırdım. Dershaneye gidiyorum okulum var biraz vakit konusunda sorun yaşayabilirim.
Onun dışında şuan komple 10 günlük bir boşluk var abanmayı düşünüyorum. Hedefim ilk 10 bine girmek bu yüzden tempolu çalışabilirim. Daha demin biraz forumlarda takıldım ve çoğu 9 ayda yks bitmez demiş. 200k felan anca gelir demişler bilemedim şimdi gerçekten geç mi kaldık anlamadım pek.
Geç kalmışlık hissi hep olacak birinin sana yaparsın demesini mi bekliyorsun anlamadım .
Bu yetişir yetişmez olayı tamamen kişiye bağlı .
tabiki temeli olan birine göre ilk 20k yapman daha zor bunu da bilerek çalışman gerekiyor.
Sosyal Medya sıfırla ve Yanlış sorularını biriktirip tekrar çöz . Konu bitirmeden fazla deneme çözmek de mantıklı değil . 3 Ay tyt konu soru + tyt denemesi / 4 ay Ayt konu soru + tyt denemesi / kalan 2 ay full deneme bu tarz planlar oluştur . Sürecin seni yönetmesine izin verme süreci sen yönet.
Günlük paragrafı bilmem de günlük problem ve geometriyi de unutma :)
Başarılar

SDG

Yoda
Türkçe 22 8
Sosyal 11 9
Matematik 14 8
Fizik 3 2
Kimya 2 1
Biyo 2 2

Hocam 9 ayda çok şey yaparsın da düzenli ve istikrarlı çalışmaya günlük 7 saat çalışmaya tamam diyor musun ? Ben yapanların öyle yaptığını gördüm. Matematikte bastan sona 3 kitap bitirmişlerdi mesela. Bu yola baş koyarsan neden olmasın. Yok günde 4 saat çalışıp yaparız yea dersen bence o zor.

Gaucho

Mars Yolcusu
Benim temelim iyiydi, 3 ayda 70 k yaptım. Temelin kötü 9 ay çalış sen de 70 k yap. Derece istiyorsan daha çok çalış derece yap. Benim burada hayır yapamazsın veya yapabilirsin demem bir şey değiştirmez. 9 ay uzun bir süre. İnstagramını kapat. Hayatına odaklan.
buders.com matematik için kullanacağın kaynak bu olsun. Defter tut. Hocayla beraber her sorusunu yaz. AYT'ye girmeden önce toplamda maksimum 3 ayt denemesi, 10-15 tane TYT denemesi çözmüşümdür. Çok fazla soru eksiğim vardı. Defter tutarak, konuların mantığını oturtarak 3 ayda 70k yaptım.

Defter tut, defter tut, defter tut. Bir kere daha yazayım. Defter tut. Git her ders için ayrı defter al. Konu anlatımlarını youtube'dan dinle. Dershaneye gitmeni önermem. Dershanedeki hocaların 10x kalitesinde hocalar youtube'dan hizmet veriyorlar.

Al defterini başla tyt biyoloyi, konuları sırayla devam ettir. Her dersten en az 2 tane kanalın olsun. Matematik için buders boğaziçiliden özel ders kanalını kullan. Konuların mantığını, algoritmik düşünceni bu kanal sağlayacaktır. En basitten zora doğru gider. Onun dışında yeni nesil sorular için diğer kanallara göz atabilirsin. Önemli olan mantığını oturtmak.

Konular çok azaldı. İntegral yok sanırım. Türev de kalkacak diyorlardı çok takip etmedim. Yaz dönemindesin. Okullar başlamadan tyt'ye giriş yapman iyi olacaktır. Düzenli çalışıp da başaramayan adam görmedim ben. Kendini başkalarıyla kıyaslama. Çevrende illaha kendi netlerini seninkiyle kıyaslayan dangalaklar olacakmış. Onlarla vakit kaybetme bile.

Sağ olun hocam her yazdığınızı uygulayacağım. Defter tutma kısmı çok vaktimi alsa da yapmaya çalışacağım. Tekrardan teşekkürler.

Gaucho

Mars Yolcusu
Geç kalmışlık hissi hep olacak birinin sana yaparsın demesini mi bekliyorsun anlamadım .
Bu yetişir yetişmez olayı tamamen kişiye bağlı .
tabiki temeli olan birine göre ilk 20k yapman daha zor bunu da bilerek çalışman gerekiyor.
Sosyal Medya sıfırla ve Yanlış sorularını biriktirip tekrar çöz . Konu bitirmeden fazla deneme çözmek de mantıklı değil . 3 Ay tyt konu soru + tyt denemesi / 4 ay Ayt konu soru + tyt denemesi / kalan 2 ay full deneme bu tarz planlar oluştur . Sürecin seni yönetmesine izin verme süreci sen yönet.
Günlük paragrafı bilmem de günlük problem ve geometriyi de unutma :)
Başarılar
3 ay tyt 4 ay ayt yazmışsın hocam da 4 ayda ayt biter mi o konuda emin değilim. 11.sınıfım fena değil de 12yi henüz görmedim. Paragraf ve problemi düzenli, çözüyorum onun yanına geometri de ekleyeceğim o zaman. Teşekkürler

Fyodor Mihayloviç

Ay Yolcusu
Eğer gerçekten isterseniz yapılır. Gerçekten isteyip istemediğinizi sabah erkenden kalkıp uzun saatler ders çalışıp çalışmadığınıza bakarak anlayabilirsiniz.

Strafe

Venüs Yolcusu

Dediklerin çok doğru ufak bir kısmı düzelteyim. İntegral bu sene lise 1’e geçenler görmeyecek yani şu anki 12-11-10.sınıflar integralden sorumlu. Türev de kalkmadı ama 4 tane türev alma kuralı kalmış yani sadece adı var öyle söyleyeyim.

Son düzenleme:

Strafe

Venüs Yolcusu
Türkçe 22 8
Sosyal 11 9
Matematik 14 8
Fizik 3 2
Kimya 2 1
Biyo 2 2
Bu sınav %30 çalışma %70 psikoloji. Bunu anladığın zaman istediğin dereceyi elde edersin. Çalışmalarını da eksiğine göre yap kendine daima dürüst ol eksiğin varsa yapamıyorsan üstünü örtme.
9 ay okulun olsa da olmasa da önemsiz benim arkadaşım açığa geçmişti 12’de baya da ders çalıştı ama hedefi 1k iken 30k yaptı. Ben mayısa kadar her gün okula gittim 5k’ya girdim.
Bir de sınıftakilerin çoğu çok stres ederdi deneme netlerini falan ben ise bir gün 110 net yaparken bir gün 85 net yapmıştım, 1 ay falan netlerim çok düşmüştü ama kafaya takmadım sorumluluk aldım çalışmaya devam ettim. Başarı her ne olursa olsun, hangi durumda olursan ol ne kadar devam edebildiğine ne kadar kararlı olduğuna bağlı bunu unutma.
+ ekstra tavsiye
Bu yılki sınav ösymnin diğer sınavlarına hiç benzemiyordu seneye de bu bakan varsa (büyük ihtimalle var ) benzemez o yüzden sen ösym ne sorar değil de konuları iyi öğrenmeye bak karşına hangi tip soru gelirse yapabilmeye çalış. İyi çalışmalar

ibendobekindabuns

Merkür Yolcusu
Türkçe 22 8
Sosyal 11 9
Matematik 14 8
Fizik 3 2
Kimya 2 1
Biyo 2 2
Bu sınavın %10'u zeka %50 çalışma ve %40 sınav anı ve stresi yönetme becerisiyle ilgili %10'dan sorumlu değilsin ancak %90'ı alırsan ortalama ilk 5-10 bine oynarsın sayısal alan için konuşuyorum. Yapman gereken basit doğru bir şekilde oturup çalışmak bu kadar hatalarını analiz etmek, doğruları öğrenmek ve eksik kapatmak ve bol bol deneme çözmek. Konuyu öğren ve bol bol bunları uygula orda burda YKS Koçluk, şu kitap sınav kazandırır şu yayını çözersen ilk bine girersin gibi kişilere de güvenme sadece kendine zekana güven yeterince çalış her şeyi başarabilirsin. 9 ayda TYT'de 60 AYT'de 25 gibi netler yapan arkadaşım sayısalda bu yıl 3 bine girdi tek yaptığı çalışmak ve bol bol soru çözmekti.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6