Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Açık Öğretim

enessj

Yeni Fapstronot
Okula git gel 10 saat vaktim gidiyor. Ve rezalet bir ortam artık iğreniyorum. Kesinlikle gitmek istemiyorum. Hiç bir verim almıyorum sınavdan 2 gün önce kendim halledebiliyorum. 2. Dönem açığa geçmek istiyorum tecrübe sahibi abiler ne dersiniz? Ne tavsiye edersiniz?

Son düzenleme:

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Dershaneye gidiyorsan öneririm ancak dershaneye gitmiyorsan açık öğretim 12. sınıfa kadar tavsiye etmem.

12 ye kadar yapma ama 30 gün devamsızlığın iyi kullan sonuna kadar(çalışmak icin).
Ben 10.sinifi bitirdim ve berbattı çevre. Ama yaşadıklarımdan ders çıkardım. Okulda vaktini iyi degerlendirmen gerekiyor ve iyi arkadaşlıklar edinmen iyi olacak. Bu zamanların kıymetini çok bil.sosyalleş ve iyi insanlarla vakit geçir.Aktiviteler yapın.

mandalorian

Yeni Üye
10. Sınıfım. Okula git gel 10 saat vaktim gidiyor. Ve rezalet bir ortam artık iğreniyorum. Kesinlikle gitmek istemiyorum. Hiç bir verim almıyorum sınavdan 2 gün önce kendim halledebiliyorum. 2. Dönem açığa geçmek istiyorum tecrübe sahibi abiler ne dersiniz? Ne tavsiye edersiniz?
Enes selam sana tamamen saf tecrübelerimi aktarıyorum. Bundan 3 yıl önce pandemi başladığında 10. sınıfta açığa geçme kararı aldım. Seninle aynı şeyleri düşünüyordum ve aldığım en doğru karar oldu. Okul senin bütün enerjini ve verimliliğini alıyor. Devlet okulana gidiyorsan bölümün ne olursa olsun tamamen zaman ve enerji kaybı bunu kendinde fark etmişsindir zaten.
Açık öğretim faydaları
+günde 10 saat cebinde kalır
+30-40 kişi bir sınıfta ders dinlemek zorunda kalmazsın bu çok verimsiz
kendine ait bir odan varsa kendine bir çalışma ortamı yaratacaksan dostum bu yaşında geç hemen açığa
zaten çok kolay mezun olunuyor. Sınav derdin olmuyor bütün odağını yks ye verebilirsin hedeflerin doğrultusunda.
başarılar dilerim

Ronaldocr7

Venüs Yolcusu
Senin için avantaj olabilir evden takip edersen önceliğini dersler yaparsan hem vaktin olur spor kitap okumak vs. Güzel şekilde değerlendirebilirsin ama açıköğretim derslerini çok sıkı takip edip notlar alman lazım. Sorumluluk ve irade gerektiren iş eğer ki sıkı tutamazsan ipi patlarsın sonra problem yaşarsın o yüzden temkinli dikkatli bir şekilde yürütmen lazım açıköğretimi.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6