Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Alışkanlık Treni - 1 - Yazarlığa Giriş - Günlük Yazma

• Konuyu başlatan Brock
  • Başlangıç tarihi
B

Brock

Misafir
Merhaba arkadaşlar. Malum sitede günlük bölümleri var ama bu ayrı bir alan. Çünkü gerek hergün siteye girip yazcak durum olmuyor hemde bazı şeyler sadece kağıtla bizim aramızda kalması gereken şeyler olması gerek. İşte bundan dolayı size benim çoğu zaman (belli dönemler aksattığım) bir şey önericem.Hergün düzenli günlük tutmak.

Günlük yazmaktan benim anladığım : o günün gün sonu raporu gibi : gün içinde aklınızdan ne geçiyorsa veya o gün size ne ifade etmişse bunu yazmak. 1 cümlede olabilir 5 sayfada bu tamamen bize bağlı.

Size ilham olması açısından kendi methodumu söyleyim : Ben genelde günlüğü 3 başlıkta yazıyorum : 1-kabaca yaşanan olayları yazıyorum : örn evden çıktım işe gittim vs gibi.
2-duygularımı yazıyorum olumlu ve olumsuz : örneğin günün başında güzel bir uyku çektiğimden : çok ferah zihni açık bir halde hisseder şekilde uyandım. 3-düşünceler : olumlu ve olumsuz olaylar sonrasında düşüncelerim : Örneğin okuldaki bana destek ve yardımcı olan arkadaşım bana eski zamanlardaki dostluklarımı insanlara destek ve yardımcı olarak yeniden olışturabilceğimi hatırlattı. gibi.

Bu günlük tarzını ben youtubede gördüğüm syn psikiolog gürkaş tan esinlendim. Tabi bunu örnek verdim siz farklı şekillerde de yapabilirsiniz.

Evet arkadaşlar bu girizgahtan sonra klasik katılımcı toplama bölümüne geçelim. Raporlar haftalık puanlama şeklinde : pazardan pazara raporlarımızı veriyoruz. İsterseniz bir günde 7 gününkini toplu yazın isterseniz de hergün 10 dk yazın (ki bu çok daha makul çünkü 1 gün geçtikten sonra hatırlaması zor olur o günün ayrıntılarını) . Yine baştada dediğim gibi miktarı size kalmış 1 cümlede olur 5 sayfada : Ama tabi bi cümle gibi kısa olcaksa haftalık kabul olmaz. Günün sonunda yazma şartı var 1 cümleyse.

Puanlar tahmin ediceğiniz gibi 1 den 7 ye kadr. (1 : bu hafta 1 gün günlük tuttum . 7 : bu hafta 7 gün günlük tuttum manasında).

Toplamda 2 ay sürecek bir meydan okuma.

KATILIMCILAR
1-guest01
2-novrain
3-delifisek
4-

Örnek olarak şu şekilde entry girmeniz kafi:

1-devam-6 (başa katılımcı numarası : sona da günlük sayısı)

HAFTALIK SKOR TABLOSU (BU HAFTA İÇİN ÖRNEK)

1-novrain - 7
2-guest01- 3
3- 3.örnek kullanıcı - 4
4-
5-

AYLIK SKOR TABLOSU

1- 1.örnek kullanıcı - 49 ayın kazananı

Katılıyorum demeniz yeterli.
Evet arkadaşlar katılımcıları toplamaya başlayalım.

Planlanan Başlangıç tarihi : 4 haziran pazar
Bitiş tarihi : 30 temmuz pazar

Moderatörün son düzenlenenleri:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6