Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Anksiyete Ve Askerlik Erteleme

mustafa78

Mars Yolcusu
Arkadaşlar ben kötü olduğum halde doktordan askerlik yapabilir raporu aldım kaç defa sordu bana ister misin gitmek diye bende isterim dedim aile baskısıyla. Benim bir kaç ay sonra mülakatım var ona çalışmam lazım askerde daha kötü olacağımı düşündüm şubeyi aradım durumu anlattım askerlik yerleri açıklanınca gel dilekçe yaz aile hekimine sevk edeyim ben seni dedi. Bende oradan psikiyatra gidip durumu anlatacağım. İlk gittiğim doktora atanamadığım için bu hale geldim demiştim zaten eğer önümdeki mülakatı kaçırırsam en az 2 senem yanacak askerlik önüme engel oluyor ah keşke erteletseydim diyorum şimdi aklım başıma geldi baskıya boyun eğdim maalesef. Bu durumu yaşamış anksiyete tedavisi gören var mı?

Moderatörün son düzenlenenleri:

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Anksiyete yaşayanları askere göndermiyorlar mı?

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Anksiyete ve panik atak tanısı ile askerlikten muaf tutmazlar. Askerliğe elverişli değildir tanısı almanız için, çok daha ciddi ruhsal sorunlarınız olmalı ve yüksek dozda ilaçları size reçete etmiş olmaları gerekir. Size düşük doz da uygun bir ilaç yazarak bir müddet kullanmanızı söylerler, bu ilaçlar sizi rahatlatacaktır. Askerlik yapmanıza da engel bir durum olmaz.

Ben okumadığım için 18 ay yapmıştım. Şu an 6 ay askerlik inanın bana göz açıp kapayıncaya kadar bitip gider. Boşuna stres ve sıkıntı yapmayın, rahat olun.

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Anksiyete ve panik atak tanısı ile askerlikten muaf tutmazlar. Askerliğe elverişli değildir tanısı almanız için, çok daha ciddi ruhsal sorunlarınız olmalı ve yüksek dozda ilaçları size reçete etmiş olmaları gerekir. Size düşük doz da uygun bir ilaç yazarak bir müddet kullanmanızı söylerler, bu ilaçlar sizi rahatlatacaktır. Askerlik yapmanıza da engel bir durum olmaz.

Ben okumadığım için 18 ay yapmıştım. Şu an 6 ay askerlik inanın bana göz açıp kapayıncaya kadar bitip gider. Boşuna stres ve sıkıntı yapmayın, rahat olun.
Dizlerde menisküs, bel ve sırtta fıtık var muaf olur muyum?

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Muaf olmaktan ziyade eğitim göremez raporu verebilirler. Askerlik şans işi iyi bir yerede düşebilirsin, kötü bir yerede. Benim arkadaşım Marmaris'te yaparken ben Konya'da çölde yaptım 😄 umarım iyi bir yere düşersin dostum. Çok kafana takma askerliği eskisi gibi değil inan bana çok güzel günler geçireceksin. Bir erkeğin erkek olduğu yerdir.

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Muaf olmaktan ziyade eğitim göremez raporu verebilirler. Askerlik şans işi iyi bir yerede düşebilirsin, kötü bir yerede. Benim arkadaşım Marmaris'te yaparken ben Konya'da çölde yaptım 😄 umarım iyi bir yere düşersin dostum. Çok kafana takma askerliği eskisi gibi değil inan bana çok güzel günler geçireceksin. Bir erkeğin erkek olduğu yerdir.
Spordan muaf olmak mı demek eğitim göremez raporu?

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti

Muaf olunabilmesi için, ruhsal ve bedensel ciddi sağlık sorunlarınızın olması gerekiyor. Doktor heyeti öyle her önüne geleni muaf tutmuyor. Bahsettiğiniz sorunlar için belki o da bir ihtimal spor yapamaz raporu alırsınız o kadar.

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Muaf olunabilmesi için, ruhsal ve bedensel ciddi sağlık sorunlarınızın olması gerekiyor. Doktor heyeti öyle her önüne geleni muaf tutmuyor. Bahsettiğiniz sorunlar için belki o da bir ihtimal spor yapamaz raporu alırsınız o kadar.
Cevap için teşekkürler hocam. Konuyla biraz alakasız olacak ama nofap forumundaki başarı hikayelerini okumaya başladım, çok başaran kişi var. Birinin kepeği bile geçmiş, bende de kepek var. Ama hep diyordum ki ben yapamam çünkü yalnızım evdeyim falan, başaranlar sosyal vs. Sonra aynı kendim gibi birini de buldum, o motive etti. Garip tipler de vardı, her ay başlık açıp abuk subuk seksüel enerjiden bahseden biri var, babası keşiş mi neymiş :D Bir de anime fotoğraflı biri var 3-5 kere başlık açmış ama adam akıllı faydalardan bahsetmemiş hikaye anlatmış.

mustafa78

Mars Yolcusu

muaf demiyorum zaten erteleme diyorum 1 sene erteleme.Askere gidersem 2 senem yanacak mülakat eğitim vs tarihleri çakışıyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6