Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Arkadaşlık Ilişkileri Hakkında (Soru)

SENSEY

Ay Yolcusu
Geçenlerde yakın bir arkadaşım ile konuşuyordum çocuk herkes tarafından sevilen insanlar ile çabucak iletişim kurabilen biri ve hep pozitif. Ona nasıl bu kadar rahat bir şekilde insanlarla iletişim kurabildigini ve nasıl bu kadar pozitif olduğunu sordum. O da bana aslında rahat bir şekilde iletişim kuramadığını ve bu kadar da pozitif biri olmadığını söyledi. Neden kendini bu kadar zorluyorsun diye sordum ve o da bana pozitif bir insan bence diğerleri tarafından daha çekici olarak bulunur dedi ve ciddende öyleydi.

Sonra bu konuşmayı düşündüm cidden birinin diğerleri tarafından iyi bulunması için kendini bu kadar zorlamaya gerek var mı ? Yani kendisini olmadığı biri gibi göstermek doğru bir davranış mı siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ZOMBAK82

Ay Yolcusu
Geçenlerde yakın bir arkadaşım ile konuşuyordum çocuk herkes tarafından sevilen insanlar ile çabucak iletişim kurabilen biri ve hep pozitif. Ona nasıl bu kadar rahat bir şekilde insanlarla iletişim kurabildigini ve nasıl bu kadar pozitif olduğunu sordum. O da bana aslında rahat bir şekilde iletişim kuramadığını ve bu kadar da pozitif biri olmadığını söyledi. Neden kendini bu kadar zorluyorsun diye sordum ve o da bana pozitif bir insan bence diğerleri tarafından daha çekici olarak bulunur dedi ve ciddende öyleydi.

Sonra bu konuşmayı düşündüm cidden birinin diğerleri tarafından iyi bulunması için kendini bu kadar zorlamaya gerek var mı ? Yani kendisini olmadığı biri gibi göstermek doğru bir davranış mı siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?
doğru değil tabi..bir süre sonra yorulacak ve kendi olmak isteyecek..bir söz vardı aklıma geldi..''Bir insanın dostunun olması iyidir, ama düşmanının olması daha iyidir..Düşmanı olmayan adamdan korkarım''.

BombacıMülayim

Ay Yolcusu
Merhaba dostum. Sana hayatımın bir kısmından örnek vereyim. İlk işe girdim çalışıyorum. İlk başladığımda herşeyi herkesle üzüntülerimi ve mutluluğumu belli edip konuşu kaynaşıyorum.

sonra baktım ki insanlar samimi değil yalanci iyi niyetten yoksun. İftira dedikodu çok fazla var.

Tabi dönüşüm bu gerçekleri anladıktan sonra başlıyor madem herkes yalancı iftiracı samimi değil o zaman Bana düşen görev sadece pozitif olmak, herşeye gülüp, espiriye almak, ama bunları yaparken, dedikodudan uzak kalmak, yalan söylememek, köstek olmak yerine destek olmak, işi ile meşgul olmak gibi misyonlar belirledim.

Tabi insanız yeri geliyor moralimiz bozuluyor muhabbet edecek bir dertdaş, gönüldaş arıyoruz. Kalbini açana sende samimi olacaksın.

Toplantılarda ciddiyeti korumak lazım. Aynı zamanda saygılı davranmalarınıda istiyordan işini iyi yapacaksın. Sana senin için değil, işini iyi yaptığın için saygı duyacaklar.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6