Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Aşırı Nefret Doluyum

nidwxs

Yeni Fapstronot
Son zamanlarda aşırı derecede nefret dolu hissediyorum. Günlük hayatta konuştuğum insanlara karşı ters bir davranış sergilemiyorum ancak anlık söylenen bir şeyi yanlış anlayıp aşırı sinir oluyorum ya da bir yerde olduğum bir yorumdaki kişiye aşırı sinir oluyorum yorumu çok salakça geliyor ve bazen ağız dolusu küfür edesim geliyor, insanlara kaba davranırsam rahatlayacakmış gibi hissediyorum ama asla kaba davranıyorum her şeyi içimde yaşıyorum tuhaf duygular içerisindeyim gerçekten. Bu duygulardan kurtulmam için ne önerirsiniz?

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Pmo’dan uzak durmanızı ve aşağıdaki video’yu tavsiye edebilirim.

izleyici1

Yoda
bendede bazen içimde
olumsuz düşünceler umutsuzluk sinirlilik vesvese herşeyi yakıp yıkma
boşvermişlik oluyor
ama bu sorunların nedenini veya düşmanı dış dünyada değilde kendi iç dünyamızın pislik içinde olmasından kaynaklanıyor
yararlı iş yaptıkça pmodan müzikten sağlıksız gıdalardan boş dizi filimlerden uzaklaştıkça
bu karanlık çukurdan kurtulabilmeyi umuyorum!

Ronaldocr7

Venüs Yolcusu
Merhabalar aşırı tepki verme, ani sinirlenmeler vs. eğer ki pmo gibi bağımlılıklarınız varsa süreçte normaldir. Zaten günümüzde etrafınızda sigara içmiş ve bırakmaya çalışmış birilerini gördüğünüzde bağımlılıktan kurtulma süreçleri sancılı geçer ne odaklanabilirler ne anlarlar, hep bir sinir kızgınlık söz konusu. Beyin bir bağımlılıktan kurtulmaya çalışıyor kolay değil ki şekerdir, sosyal medyadır, çok yemek yemek,pmo dur. Kolay dopaminden zor ulaşılabilen dopamine geçiyoruz bu süreçlerde normaldir. Eğer ki bu bağımlılıklardan kaynaklı ise.

beytullahsah

Yeni Fapstronot
Son zamanlarda aşırı derecede nefret dolu hissediyorum. Günlük hayatta konuştuğum insanlara karşı ters bir davranış sergilemiyorum ancak anlık söylenen bir şeyi yanlış anlayıp aşırı sinir oluyorum ya da bir yerde olduğum bir yorumdaki kişiye aşırı sinir oluyorum yorumu çok salakça geliyor ve bazen ağız dolusu küfür edesim geliyor, insanlara kaba davranırsam rahatlayacakmış gibi hissediyorum ama asla kaba davranıyorum her şeyi içimde yaşıyorum tuhaf duygular içerisindeyim gerçekten. Bu duygulardan kurtulmam için ne öneri

beytullahsah

Yeni Fapstronot
Zihnini bir yere yansıtman gerekiyor diye düşünüyorum. Günlük tutabilirsin. Günlük tutmak sıkıcı geliyorsa resim çizmeye çalışabilirsin. Çizilmiş resimler varsa onları boyayabilrsin. Çok sevdiğin bir şarkıyı kaydedip daha güzel söylemeye çalışabilirsin ben genele bunları yapıyorum. Umarım sana da bir faydası olur.

Nirvana

Mars Yolcusu
Travman olabilir. Ya hayatında şuan sana zarar veren birisi veya şeyler vardır. Durduk yere kimse sinirli olmaz. Ben mesela geçmişe dönük biriyim birine kafayı takarsam hem ona hem kendime zarar veren biriyim. Dürüst olman lazım. Dürüstlük basit bir kelime değildir içinde cesaret ve doğru psikoloji barındırır. Dürüst olursan sinirin azalır. Ne demek istediğimi umarım anlamışsındır.

strongenough

Curious
Bir yerde ailenle birlikte evde kalmak zorunda kaldığını yazmiştın sanırım. Bununla ilgili olabilir. Sinirini bir şeyden çıkarmaya çalış. Mesela, haykırmak istediğin şeyleri karşında biri varmış gibi konuş, kavga et. Ya da sinirini ağlayarak çıkarmak için seni ağlatacak aynı zamanda seni geliştirecek bir filme bak. Yukarıda günlük tutmak tavsiye edilmiş zaten. İnşAllah her şey düzelir. Zor zamanların güzel sonuçları olur.

nidwxs

Yeni Fapstronot
Tek tek cevap vermeye üşendim ama her şeyi okudum ve çok güzel şeyler yazmışsınız teşekkür ederim...♥️

Remember Lads

Yeni Üye
Kaba davran nolacak ben karsimdaki herkese ayar veriyorum yaptiklari seyi bir daha yapamiyorlar kimseye eyvallahim yok en ufak yanlislarinda hakaret edip igneliyorum sende oyle yap

nidwxs

Yeni Fapstronot
Kaba davran nolacak ben karsimdaki herkese ayar veriyorum yaptiklari seyi bir daha yapamiyorlar kimseye eyvallahim yok en ufak yanlislarinda hakaret edip igneliyorum sende oyle yap
Hak ettikleri zamanlar oluyor. Ama bazen de benden tek farkları belki de bir düşünce oluyor ama düşünceleri bana çok aptalca geldiği için onlara saygı duymak istemiyorum. Ve bu durum pek doğru gelmediği için başa çıkmaya çalışıyorum.

western53

Merkür Yolcusu
Son zamanlarda aşırı
Çok da kafaya takılası bir mesele değildir bence. Yani illa da bir sebebi olamalı mı ki? Hepimiz insanız nihayetinde ve her dönemimiz gülistanlık geçecek diye bir kaide yok. Hepimiz bazen sinirli bazen çok mutlu bazen melankolik dönemler geçiriyoruz, öyle olduğumuzu hissediyoruz. Önemli olan bunu fark etmek. Fark edip katlanmaya, kabullenmeye çalışmak. Zaten sonra bu şekilde geçinmeye başlıyorsun. Anahtar burada saklı bence. Ve bam.. bitiyor işte :)). Yani tabii ki seni ve ne yaşadığını vs. hiç bilmiyorum ama en azından kendi deneyimlerime dayanarak söyleyebiliyorum bunu. Yukarı kabaca bir bakıp da travma olabilir vs. gibisinden şeyler okuyunca parantez açmak istedim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6