Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Aşk Acısı Çekmek (Soru)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hesapkapali

Yeni Üye
2 gün önce 1 yıllık ilişkim sona erdi sınav senemdeyim karnımda garip bir acı var yemek yiyemiyorum iştahım yok ders çalışabiliyorum ama karnımdaki acı hissi geçmiyor üzüntüden galiba ama ne zaman geçecek cidden çok koydu bu konu hakkında bana tavsiye verip bakış açımı genişletebilir misiniz

Dingin Savaşçı

%100 🧠
Dostum başka bir konuda da karın acısı gibi bir konudan bahsetmiştin. Bence bir doktora gitmen senin açından iyi olur. Psikolojikse eğer çözüm veren arkadaşlar olacaktır mutlaka.

Son Samuray

Mars Yolcusu
2 gün önce 1 yıllık ilişkim sona erdi sınav senemdeyim karnımda garip bir acı var yemek yiyemiyorum iştahım yok ders çalışabiliyorum ama karnımdaki acı hissi geçmiyor üzüntüden galiba ama ne zaman geçecek cidden çok koydu bu konu hakkında bana tavsiye verip bakış açımı genişletebilir misiniz
İlişkiyi falan boşver sınavına odaklan delikanlı. Karı kız işleri emin ol evlenme gibi bir niyetin yoksa fos şeyler ve sağlam temeller üzerinde değilse bir cacık olmaz. 1 yıllık ilişki boyunca güzel şeyler yaşamışsındır önüne bak ve geçmişte kalan şeyleri kafandan at, atamıyorsan bile zamanla o acı kavramı hem ruhunda hem de zihninde azalır. Ve evet seni derinden etkilediyse bazı fizyolojik ve psikolojik sıkıntılar yaratabilir ( depresyon, bitkin olma vs. ) bu yüzden kendini rahatlat işine odaklan eğer geçmiyorsa bir psikoloğa gözük.

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
Bence aşk acısı çok büyük ve ele alınması gereken bir konu. Genelde başkasının aşk acısını görünce amaan bu işler fıs, ne dertler var hayatta modunda bakıyoruz hep ama kendimizin başına gelince nedense çok farklı bir şey oluyor oneitis sendromları geliyor (o kadından başkası zor) , işte bu hep beynin kimyasalları..

Aşk acısı bence kesinlikle erkek için gerekli bir şeydir. Ne mastürbasyon yapıp uyuşturulmalı, ne de aşırı yaşanıp intihara kendine zarar vermeye sürüklemeli, fakat olması gerektiği gibi gereklidir. Bir kız için değer mi vb. gibi cümlelere bakma hiç. Şimdi neden önemli olduğunu açıklayacağım...

Andrew Tate bile bazı editlerinde 'heartbreak' adı altında bu durumdan bahseder. Kendisi ve kardeşi Tristan bile heartbreak (yani kalp kırıklığı) yaşamanın çok normal olduğunu, ancak bunu bir güce dönüştürmenin veya mastürbasyona çevirmenin sizin elinizde olduğunu söyler.

Yani "bırak o kızı yıkık gibi düşünmeyi, focus on cash moruq" mindsetine gerek yok en baba adamlar bile bu durumu bilirler.

Yani evet, aşk acısının olumsuz sonuçlanması, size güçlenmekten ve büyük adam olma yolculuğuna çıkmaktan başka çare bırakmaz. Şayet aşk acılarım olmasaydı şuan bu vücuda, mentaliteye, mesleğe ve başarılara sahip olacağımı zannetmiyorum çünkü konfor seven bir şeytani kurt var içimde. Bu acılarla kendimi bulma yolunda ilerliyorum. Sevdiğim kadın yanımda değil, ama kendimi gerçekleştirmeye çok yakın olduğum günlerdeyim. Belki de o hiç gitmese, ben de "herkes" olabilirdim.

Aşk acısı yaşamadan, sadece mutlu yaşayarak çoğumuzun aklı başında olmaz ve rehavet içinde yaşarız. Bu ise tüm erkeklerde olsa toplumun sonunu getirirdi. Erkekler olarak aşk acısını benimseyin.. Ha Messi gibi örnekler de var önümüzde ama illa aşk acısı çekmek gerekmiyor zaten başarı için, ama başarıdan başka çaremiz kalmaması için aşk acısı şart. Onun dışında her şey yolundayken de insan kendini geliştirebilir tabii.

Sözün özü, aşk acını yaşa sevgili dost. Dar çerçeveden bakınca kendini ağır bir acının içinde bulsan bile, emin ol dışarıdan bakınca gelmek istediğin noktaya gelmenin anahtarının bu olduğunu anlayacaksın. Bu acıyı güce ve sıkı çalışmaya döndürünce sınav senendesin bak madem Nisan Mayıs aylarında beni daha iyi anlarsın. Bakış açını böyle genişlet.

Sevgiler..

(Ulan öyle bir anlattım ki umarım barışırsınız dersem kötülüğünü isteyecekmiş gibi oldu. :D Neyse umarım barışırsınız... Messi örneği de var sonuçta yukarıda, ama olmazsa da ne yapman gerektiğini biliyorsun.)

BloodRien

Yoda
Kırmızı hap
spor
daha fazla ders çalışma

SDG

Yoda
Bir süre acı çekeceksin ve karşındakine alışmışken yokluğunu kabullenmekte zorlanacaksın. Acı çekmemeye ya da unutmaya çalışma. Acını kabullen ve hayatına devam et. Bir süre sonra daha az acı verici hale gelecek. Biraz daha süre sonra sadece eski bir anıdan ibaret kalacak. Hayatın uzun ve daha başlardasın bir sürü güzel insanla karşılaşırsın. Bir kişide takılıp kalma, hayatının kritik bir dönemindesin. Sınava odaklan. Sınavdan sonra hala onu hayatında istiyorsan adım atarsın olursa olur olmazsa hayatına devam edersin, üni de ya da sonraki iş hayatında kendine yakın hissettiğin biriyle karşılaşır yeni bir birlikteliğe başlarsın

King Elessar

Mars Yolcusu
Aynı şeyleri seninkine kıyasla daha hafif düzeyde yaşadım ama zaman geçtikçe bazı şeylerin ne kadar anlamsız olduğunu anlıyorsun. Daha önünde uzun yol var, hayatına birçok kişi girip çıkacak; dönüp baktığında da bazı şeylerin zamanla nasıl silinip gittiğini öğreneceksin. Odaklanman gereken tek şey var tıpkı benim gibi: Sınava hazırlanmak.
Kısacası zaman her şeyin ilacı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6