Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Azaltmaya Çalışmak Yada Tekte Bırakmak

Zallana6666

Ay Yolcusu
Merhabalar ben uzun bir süre relapse döngüsünden çıkamıyordum hemen hergün günde 1den fazla relapse oluyordum bu durum bende sıkıntılara yol açtı insanlarla göz kontağı kuramaz oldum ciddi bir karar alarak bunu tekte kesmeye karar verdim süreçte 3. Günümdeyim şuana kadar iyi ilerliyorum bir sıkıntı yok. Ama içimden bir ses azaltarak bırak tekte yapamazsın başaramazsın diye sürekli bana içerden sesleniyor. Haftada bir yapsan bir zararı olmaz diye. Hergün yapan biriyken şimdi son sürecimi yapmaya karar verdim. Arkadaşlar böyle azaltarak değilde tekte bırakan varmı motivasyon ve moral olması açısından cevaplarınızı merak ediyorum.

Joe229

Mars Yolcusu
Bırakırsan tekte bırakırsın

azaltarak bırakamazsın, belki bırakırsın

ama azaltman sayesinde değil azaltmana rağmen bırakmış olursun

PBKY kitabını okumanı şiddetle tavsiye ederim

o kitapta bu tür konulara çok rasyonalist bir yaklaşımla değiniliyor ve kafadaki soru işaretlerini gideriyor

Whiplash

Satürn Yolcusu
%99 son sürecin değil. Çünkü; bir şeyden fedakarlık yapıyormuşsun gibi bir hükme kapılmış durumda zihnin "bırakamıyorum, bırakmak imkansız" diyen birçokları gibi. Lütfen üstteki arkadaşımızın da yazmış olduğu gibi PKBY kitabı başta olmak üzere forumda sabitlenmiş birçok kıymetli konuyu oku. Beyinde PMO'nun yarattığı etkileri tam olarak kavra ondan sonra zaten azaltarak bırakmak gibi bir yöntem olmadığını net bir şekilde kavrayacaksın çok büyük ihtimalle. Zaten buradaki mücadelenin adı "neverfap" veya "nofap" olarak geçiyor. Haftada bir yapmanın mantığı olsaydı forumun adı "rarelyfap" veya "sometimesfap" gibi bir şey olurdu öyle değil mi? :)

Son düzenleme:

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Sen tekte bırakmaya çalışarak uzun vadeye bakarsan zaten azaltarak bırakmış sayılıyorsun. Hedefin tekte bırakmak olmalı ancak özeleştiri yaparken bu dediğimi de göz önünde bulundur.

Eff

Yoda
Bırakırsan tekte bırakırsın

azaltarak bırakamazsın, belki bırakırsın

ama azaltman sayesinde değil azaltmana rağmen bırakmış olursun

PBKY kitabını okumanı şiddetle tavsiye ederim

o kitapta bu tür konulara çok rasyonalist bir yaklaşımla değiniliyor ve kafadaki soru işaretlerini gideriyor
+1

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6