Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bağımlılıkta Merak Duygusunun Dönüştürücü Gücü

Priv@te_reflection

Venüs Yolcusu
Evet artık itiraf edelim hepimiz bu bağımlılığa çevreden sağdan soldan duyduğumuz sözlerle başladık. Eh tabi biraz da cinsel içgüdüler... Zamanla nasıl oldu anlamadan çekiliverdik. Sorup da soruşturmadık üstelik. Bunların ana cevabı merak duygusunda saklı. Merak öyle bir duygudur ki insanı istediği tarafa çeker ve insanın sorgulama yeteneğini elinden alır ama kimi zamanda insana faydalı alışkanlıkları keşfetme açısından ön ayak olma işlevi görür. Ancak biz madalyonun karanlık tarafına esir düşerek uyanmış bir nesil olarak dünyaya geldik. Öyle olmasak bile en azından insanların etki altında olduğu üst akıl tarafından yönetilen bir dünyada ve zamanda büyüdük. Ama sorun bu değildi. Sorun sorgulamadan olup biteni alıp kabul etmemizde saklı olan düşünceydi. Bu duyguyu kendi lehimize kullanmadığımız için sorunlar yaşıyoruz zaten. İçinde güçlü bir enerji var ve bu seni sürekli zorluyor. Ama senin hayat kaliten düşük ve vizyonun da yoksa eğer bu gücü düşman olarak algılıyorsun. Ne yapmalı ,nasıl kurtulmalıyım fikri geliyor aklına.

Sen de diğer insanlar gibi bağımlı zihin yapısına sahipsen özellikle de cinsellik bağımlılığından söz ediyorum. Şöyle bir düşünce aklına geliyordur: Acaba hangi kadınlar ya da moseller gelid beni hangi açık sitelerdeki kadınlar bekliyor ve bana neler hazırlıyorlar düşüncesine kapılırsın.Ama akıllı ve geleceğini düşünen bir insansan bu kadar insan arasında Pmo yapmayan onca insan var ve yüksek sayıda günlere ulaşmışlar .Şu durumda ben de onlar gibi yüksek sayıda günlere ulaşmanın tadını alabilirim. Acaba ileride beni hangi özel günler ve etkileşimler bekliyor .Biraz daha ilerlersem ne gibi yaşamın kolaylıkları beni bekliyor gibi düşüncelerin içinde olarak süreçte ilerlemenin heyecanı ve keyfi içerisinde olarak rahat bir biçimde hareket edecektir. Bu anlattığım sadece bir örnek. Olayın anlaşılması açısından sizlere bir perspektif çizmek istedim ki, siz benim dediğimi anlamışsınızdır diye düşünüyorum. Her duygu onun pozitif eşdeğeri bir duyguyla yer değiştirmek için kullanılır. Sen de bunu başarabilirsin. Zor bir şey değil olayın farkına varıp ve o duygunun tadına varınca o zaman demek istediğimi çok daha net bir biçimde anlayacaksınız. İçinde korku olabilir, içinde öfke duygusu olabilir ama önemli olan bunu senin kendi yararına olarak nasıl kullanıp kullanmadığındır. Ana mesele diyorum, sizlere duygularınızı sağlıklı şekilde yönetebildiğiniz süreçler diliyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6