Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bana Göre Neverfap

hakansalmn

Yeni Fapstronot
Neverfap bina inşa etmek değildir. Binanın inşa edilmesi ve bitme süreci vardır ama neverfap böyle bir şey değil bir oluştur, akan nehirdir, sürekliliktir, kesinti değildir, bitiş ise hiç değildir. Bir adımdır yaşama karşı. Peki nasıl bir adım? Toplumsal olarak şekillenen beynimiz ve düşüncelerimize karşı bir kuşku ve şüphenin düşmesiyle başlayan bir adım. Çünkü toplumlarda kısa vadeli olarak haz veren ( sigara, alkol, uyuşturucu, pmo vb. ) gibi yapay ve suni dopamin arttıran şeylerin reklamı televizyon ve internet üzerinden adeta propaganda derecesine varan düzeyde yapılmaktadır.
Neverfap insanın kendi içine dönmesi ve gayet somut olan sorunlarına karşı köklü bir itiraz ve alternatifi inşa etme hareketidir. İnşa edilecek olanın bitmesi diye bir durum söz konusu değildir. Çünkü bilginin sonu yoktur ve yaşamda öğrenilecek olanların bu anlamda sonu da yoktur neverfapta bilimsel bir bilgi olarak çağlara göre değişen bir uygulanma ve pratik süreci olacaktır. Aslında neverfap sürecinde olan her insanın neverfap adına bir manifestosu olması gerekir yaşama ve kendisine ve geleceğe dair...

Moderatörün son düzenlenenleri:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6