Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Başlangıç Ve İlerleme

defiantwarrior

Mars Yolcusu
Nofap e dair bugüne kadar hiçbir bilgim yoktu. Büyük bir hazineyi kaçırmışım. Bu konuya dair sadece dopamin detoksunu keşfetmiştim. Aranıza yeni katılan bir üye olarak sizlere bir konuda danışmak istiyorum. İrade sahibi ve mücadeleci biriyim. Yaklaşık 60-65 gündür aralıklı açlık uyguluyorum. Sabah 8 ile öğlen 12 gibi beslenip sonra yemeyi sonlandırıyorum. Beslenme kısmında kendimi iyi bir noktaya taşıdım şimdi daha da ilerlemek hayatımın diğer kısımlarındaki dopamin bozukluklarını da gidermek istiyorum. Sosyal medyayı bırakmak, cinsel içeriği bırakmak gibi konularda iyi bir noktaya gelmek için araştırma yaparken burayı buldum.

Kendimle ilgili isteğim sosyal medyayı bırakmak ve bu sistemdeki yüksek modlara adım adım geçiş yapmak olacak. Instagram ı hayatımdan tamamen çıkarabilirim. Twitter ı haber için kullanıyordum ama fazlasıyla zaman yiyen bir uygulama. O sürekli tazelenen akışı da hiç sevmiyorum. Youtube ın anasayfasını da hiç sevmiyorum. Nokta atışı videolara ulaşmak için de zaman kaybediyorum. Yani aslında benim kendim için isteklerim (dijital için) haber okumak, makale okumak, nitelik videolardan yararlanmak şeklinde özetleyebiliriz. Özellikle okuma oranımı çok yukarılara çekmek istiyorum. Doğru bir zaman yönetimi nasıl olmalı buradaki linklerden de yararlanabilirim. Sizin tavsiyelerinizi dinlemek isterim.

Son zamanlarda odaklanma sorunları yaşıyorum. Bir çalışma setindeyken aklıma bir fikir geliyor hemen internete bakıyorum. Cinsel içerik düşüncesi geliyor. Bunlar galiba yaşantımda en nefret ettiğim kısım.

Fazla uzatmak istemiyorum. Sizlerle tanışmak ve bu paylaşımda bulunmak istedim. Gerek fikirleriniz gerek beni yönlendireceğiniz linkler varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

Linchx

Ay Yolcusu
Bir işe odaklanırken internete bakma olayını şöyle çözdüm: Gün içinde odaklanırken aklıma gelenleri not kağıdına yazıyorum sonra belirlediğim bi 30-45dk bi aralıkta notları araştırıyorum ve bir daha bakmıyorum internete.

Deku

Ay Yolcusu
Youtube için chrome eklentisi var "Unhook" ismi youtube anasayfayı gizliyor, önerilenleri gizliyor bu sayede youtubeda bi video izlemek için girdiğinde onlarca video görmüyorsun.
Hem bunu yapıp hem de arama geçmişini kapat olay 2 kat zor oluyor bende biraz da olsa işe yarıyor.

defiantwarrior

Mars Yolcusu
Yardımlarınız ve desteğiniz için teşekkür ederim. Unhook hemen dahil ettim eklentilerime. Instagram'da hikayeleri engelledim, takip edilenleri düzenledim. Not defterime kafama takılanları yazıp 30 dakikada arama da çok faydalı oldu bir günde. Arama geçmişini de temizledim. Teşekkür ederim Deku Eff kartel Linchx

defiantwarrior

Mars Yolcusu
İrade hakkında yazını bekliyorum o halde :)
Değer verdiğiniz ve desteklediğiniz için teşekkür ederim. Süreçlerimi başlattım. Haftalık ya da aylık periyotlar şeklinde kazandığım alışkanlıklarımı, dopamin reseptörlerimi fabrika ayarlarına döndürme çabalarımı, nofapte kaçıncı günde olduğumu ve diğer gelişmeleri paylaşacağım. Yaratıcı benliğimi yeniden keşfetmem gereken bir zamandayım. Özümdeki iyiliğe odaklanmalıyım. Şu hayatta bana en iyi gelenin gelişmek, öğrenme ve erdemli olmak olduğunu biliyorum. Bu doğrultuda sağlam bir yapıyı inşa edeceğim.

Mr.Twain

Adapte ol ya da yok ol!
Değer verdiğiniz ve desteklediğiniz için teşekkür ederim. Süreçlerimi başlattım. Haftalık ya da aylık periyotlar şeklinde kazandığım alışkanlıklarımı, dopamin reseptörlerimi fabrika ayarlarına döndürme çabalarımı, nofapte kaçıncı günde olduğumu ve diğer gelişmeleri paylaşacağım. Yaratıcı benliğimi yeniden keşfetmem gereken bir zamandayım. Özümdeki iyiliğe odaklanmalıyım. Şu hayatta bana en iyi gelenin gelişmek, öğrenme ve erdemli olmak olduğunu biliyorum. Bu doğrultuda sağlam bir yapıyı inşa edeceğim.
Başarılar dostum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6