Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Ben Mi Aptalım Yoksa Cidden Bir Sorunum Mu Var?

Nfalin

Yeni Fapstronot
yks ye hazırlanıyorum ama her test çözdüğümde ufak hatalar yapıp duruyorum 10 test çözüyosam en az yarısında çarpma yı bölmeyi karıştırıyorum. 20 ile 12 toplayınca sounucu 22 diyorum bakıyom şıklarda yok soruya bakıyorum nerde hata yaptım yok 22 ile 12 toplayınca nasıl 22 der insan bir kere olur dalgınlık olurda sürekli böyle mi olur. Psikiyatriye gitmiştim bi ara anlattığımda dikkat eksikliği ilacı verdi ilacı bıraktıktan sonra mı böyle oldum bilmiyorum bu kadar basit hatalar yapmazdım.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
O ilaçlar doping dışında işe yaramaz. Ancak trafikte hata yapmanı vs. düzeltir. Ayrıca dikkatsizlik doğru bir teşhis olsa da ilaçsız üstüne gidilmeliydi. Kaç mg olduğuna bağlı.

Eğer ilaç sana iyi gelmediyse alma derim. Onun yerine hayatını YKS yap. Yemek yerken de tuvaletteyken de soru çöz. Yaklaşık 2 hafta sonra günlük 16-18 saatlik bir rutini derse ayırırsan hem dikkatsizlik gider hem de hayvan gibi netlere çıkarsın. Tabi bu konuda tek ders girme. Gün içerisinde en az 4 branşa gir.

Nofapci Vezir

Jüpiter Yolcusu
Soru çözerken her anı şuurlu olarak yap, refleks veya alışkanlık ile hareket etmemeye çalış. Her adımı hisset

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Açıkçası dikkat eksikliği gibi duruyor. Dikkat hatalarını gidermek için sadece ilaç kullanmak ahmaklık olur bunu baştan söyleyeyim. Ben de bu kadar olmasa da nadir olarak çarpma vs. işlemlerini yanlış yapardım. Bu konunun üstüne gidince olayın tamamen kendini ne kadar o ana motive edebildiğin ile ilgili kısacası konsantrasyon. Bununla beraber müzik ( burada bahsettiğim dopamin sistemini bozan tarzda yani aşırı ritimli , kendi kişisel fikrim müzik dinlemek özellikle bir öğrenci için eğer dikkatli biri olmak istiyorsa dinlememesi gerek. Dediğim gibi kişinin kendi tercihi. ), aşırı yağlı yemekler, aşırı şeker tüketimi vs. Beyne ve dopamin sistemine PMO kadar olmasa da zarar verir ve bu da bunlara sebep olabilir.

Gerekli vitamin, besinleri düzenli bir şekilde almaya da dikkat et. Gerekirse git tahlil yaptır ve eksik değerlerin varsa bunları kapat ( omega 3 kullanımı vs. ).

Son olarak daha dikkatli biri olmak istiyorsan sana tavsiyem zihnini biraz zorlayacak olan satranç, sudoku gibi aktivitelere yer ver. Kitapta okuyabilirsen fena olmaz bunlar dikkatini arttırmana yardımcı olacak şeyler..

Maraz Ali

Benim adım Ali, Maraz Ali bayılırım bela olmaya
yks ye hazırlanıyorum ama her test çözdüğümde ufak hatalar yapıp duruyorum 10 test çözüyosam en az yarısında çarpma yı bölmeyi karıştırıyorum. 20 ile 12 toplayınca sounucu 22 diyorum bakıyom şıklarda yok soruya bakıyorum nerde hata yaptım yok 22 ile 12 toplayınca nasıl 22 der insan bir kere olur dalgınlık olurda sürekli böyle mi olur. Psikiyatriye gitmiştim bi ara anlattığımda dikkat eksikliği ilacı verdi ilacı bıraktıktan sonra mı böyle oldum bilmiyorum bu kadar basit hatalar yapmazdım.
O sorun bende de var yanlız değilsin , emin ol herkes böyle sadece ekstra çabalayanlar kazanıyor. Tavsiye vericek olursam bol bol meyve tüket ben hiç meyve sevmezdim 2-3 aydır sürekli tüketiyorum bana odaklanmam konusunda faydalı oldu ( öyle Süpermen gibi de özellikler kazanmadim tabi ) Abur cubur, şeker, oyun, bu tür şeyler hem odağımızı bozuyor hem de bizi mas 'a itiyor. Emin ol bunları ve mas i ve bırakırsan odaklanman artacak

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6