Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bi̇lgi̇sayar Tavsi̇yesi̇

tranceport

Jüpiter Yolcusu
Arkadaşlar merhaba yardımcı olursanız sevinirim. Şu iki bilgisayar arasında sizlerden tavsiye istiyorum. Sizlerin bilgilerine güveniyorum. Teşekkür ederim güzel insanlar.

Lenovo Ideapad Gaming

‏.intel core i5 -11300H

‏•RAM 8GB DDR4

‏•SSD M.2 NVME 256 GB

‏•NVIDIA GTX 1650 4GB

‏DISPLAY 15.6 ips. 120 hz

‏. Backlit keyboard

‏.Windows 11

==========================
LEGION 5
AMD RYZEN 5 5600H
‏•RAM 8 GB DDR4
‏•SSD M.2 NVME 256GB
‏•NVIDIA GTX1650
‏DISPLAY 17.3

FİYATLARI HEMEN HEMEN AYNI.
AMD ve intel işlemci arasında kalıyorum.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
AMD ve Intel karşılaştırmalı siteler var. Onlara bir göz at. Eğer ki benzer puanda iseler bir performans farkı alacağını sanmam. AMD'ye karşı bir önyargım var benim maalesef, ben olsam intel olanı alırdım.

tranceport

Jüpiter Yolcusu
Benim de amdye karşı bir önyargım var.Yıllar önce amd işlemcili bilgisayarlar hep ısınma ve ses sorunu yapıyordu.Eğer önerebileceğiniz bir bilgisayar var ise onada yönelebilirim.Üst düzey bir laptop istemiyorum.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Benim de amdye karşı bir önyargım var.Yıllar önce amd işlemcili bilgisayarlar hep ısınma ve ses sorunu yapıyordu.Eğer önerebileceğiniz bir bilgisayar var ise onada yönelebilirim.Üst düzey bir laptop istemiyorum.
Açıkçası bilgisayar piyasasına bayadır uzağım. Bir kampanya felan yoksa fiyatlar direk performansı belirliyor zaten. Neyin öncelikli olduğunu bulup o konuda iyi olanı alabilirsin. Prize erişemiyorsan şarjı çok gidene bak, işlem gücü gerektiren işler yapıyorsan ekran kartı iyi olanı al. Depolama alanı , işlemci, ram gibi konular her bakımdan önemli zaten ama ciddi bir iş yapmıyor isen hepsi yeter zaten.

Hepsiburada , trendyol gibi sitelerin çok satanlarına bakabilirsin. Ya da karşılaştırma sitelerinde , epey ve cimri gibi , puanlama şeklinde belirtiyorlar zaten. Onlara da bir bak! Acele etmeye gelmiyor aslında ama fiyatlar belli olmuyor o yüzden biraz araştırdıktan sonra artık detaylarda boğuluyorsun . Düşünmeden almak gerek o noktadan sonra!

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6