Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bir Senede Dilde B2 Seviyesine Gelmek ?

Iron Knight

(👍 ͡❛ ͜ʖ ͡❛)👍
Bir senede B2 seviye İngilizce mümkünmüdür?Kursa gitmekteyim ek olarak neler yapabilirim? tavsiye ederseniz sevinirim şuan dil seviyem A2.

Grammer anlamında gelişmek istiyorsan B1-B2 anlatan Youtube'da birçok hoca bulabilirsin. Birini seç ve düzenli olarak ilerle. Shadowing egzersizleri yapmak da epey geliştiriyor. Uygulama kısmı için
bu arkadaşın anlattıklarının önemli olduğunu düşünüyorum. Bende belli bir yerde takılı kalıyorum. Düzen ve istikrar çok önemli

Iron Knight

(👍 ͡❛ ͜ʖ ͡❛)👍
Grammer anlamında gelişmek istiyorsan B1-B2 anlatan Youtube'da birçok hoca bulabilirsin. Birini seç ve düzenli olarak ilerle. Shadowing egzersizleri yapmak da epey geliştiriyor. Uygulama kısmı için
bu arkadaşın anlattıklarının önemli olduğunu düşünüyorum. Bende belli bir yerde takılı kalıyorum. Düzen ve istikrar çok önemli
Verdiğin tavsiye için teşşekkür ederim değerli dostum.

IV.Murad

Venüs Yolcusu
Bir senede B2 seviye İngilizce mümkünmüdür?Kursa gitmekteyim ek olarak neler yapabilirim? tavsiye ederseniz sevinirim şuan dil seviyem A2.
geçtiğimiz sene üniversitemin hazırlık sınıfını bitirdim. başladığımda seviyem A1'di yaklaşık olarak B2 seviyesindeyim diyebilirim (pratikte eksiklerim var tabii ki). naçizane birkaç tavsiye verecek olursam:

1) Beni en çok geliştiren şey sanırım Türkçe gördüğüm her şeyi çevirmeye çalışmak oldu. Adeta bir hastalık gibi olmuştu bi ara :) yani nerede bir kelime ifade görsem bunu İngilizce'de nasıl söylerim diye düşünüyordum bulamazsam Tureng sözlükten bakıyordum. Chatgpt gibi dil modellerini altif kullamanı tavsiye ederim. Neticede bu modellerin en uzman olduğu alanlardan birisi 'dil'. Türkçedeki bir deyimi, ifadeyi İngilizce'de nasıl karşılayacağını sorabilir, writinglerini kontrol ettirebilirsin. Bildiğim kadarıyla ücretsiz versiyon için Özelleştirilimiş GPT kısmı da açıldı, speaking praktiği de yapabilirsin.

2) TABU oyununu İngilizce oynamak bende baya etkili olmuştu, dilim açılmıştı diyebilirim :)

3) Kelime konusunda ise kelime defteri tutmuştum. kelime ezberi yapmak yerine bilmediğim kelimenin geçtiği cümleyi tamamen yazıyordum. Çünkü kelimeler cümle içinde, diğer kelimelerle birlikte bağlam kazanıyor. Ayrıca kelime anlamlarına İngilizce-İngilizce sözlükten bakmak da faydalı olabilir.

1 sene içerisinde (çabana da bağlı olarak) rahatlıkla B2 seviyesine ulaşırsın bence. başarılar

ibendobekindabuns

Merkür Yolcusu
Dile göre değişir bu durum ama 1 senede çok rahat bir şekilde herhangi bir dilde B2 hatta C1 seviyesine bile gelinebilir doğru yöntem ve çalışmayla

Eff

Yoda
Okumak yapmak kısa sürede hızlıca geliştiriyor. Ben dökümantasyon okuyorum, bilmediğim kelimeleri not alıyorum. Bu sayede bir sürü yeni kelime öğrenip aynı zamanda hangi zamanda cümleler kurulmuş bunları takip edebiliyorum.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
1725720467958.png

Sonrasında da telefonunun dilini o dile çevirmen, yabancı forumlardaki kısa yazıları o dilde okuman ve o dilde istediğin basit şeyleri yapman yeterli.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6