Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bir Şeyi 40 Defa Söylersen Olur! - Olumlama Meydan Okuması

• Konuyu başlatan gordon
  • Başlangıç tarihi
G

gordon

Misafir
Neredeyse hepimizin hayatındaki ilk kişisel gelişim uzmanlarının anneanne, babaanne, dede dediğimiz insanlar olduğunu düşündünüz mü hiç? Genelde atalarımızdan alıp bize aktardıkları bu kadim öğretilere burun kıvırıp göz ardı etmişizdir. Bunun en önemli nedeni de; ninelerin ve dedelerin söylediklerinin, sadece sonuca işaret eden ama şüpheci zihnimizi ikna edecek bir teknik öğretmeyen buyurgan söylemler olmasından kaynaklanıyor. Mesela olumlamanın büyükanne karşılığı şudur: “Bir şeyi 40 defa söylersen olur”.

Kısaca tanımlamak gerekirse olumlama; özel olarak yapılandırılmış cümlelerle bilinçaltını programlamak diye tanımlanabilir.

Düşüncelerimizi oluşturan şeyler kelimelerdir. Ve nasıl ki karşımızdakinin enerjisini düşüncelerimizle etkileyebiliyorsak, kendi enerjimizi de aynı şekilde etkileyebiliriz. Yüksek sesle söylediğimiz kelimeler de düşüncenin bir formudur ve hepsi enerji yüklüdür
. Bu enerji öylesine güçlüdür ki çok inandığınız ve güvendiğiniz biri size iyi hissettiğiniz bir anda “Neyin var solgun görünüyorsun” dediğinde anında kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Ya da tam tersi, keyifsiz olduğunuz bir anda bir arkadaşınızın gelip “Saçların harika görünüyor” gibi basit bir şey söylemesi bile enerjinizi bir anda yükseltebilir.

Bunun sebebi frekanslardır, yani enerjinin titreşim sıklığı. Olumlu kelimelerin titreşim sıklığı (frekansı) yüksektir ve bu direkt olarak atomlarınızın da frekansını etkiler. Her sabah kendinize söyleyeceğiniz yüksek frekanslı kelimeler atomlarınızın frekansını düzenler ve güne zımba gibi başlamanızı sağlar.

Redpill camiasında da "Fake it until make it." yani yapana kadar yapmış gibi mottosu vardır.

1684439929068.png

Bu meydan okumada yaklaşık olarak 30 gün boyunca her sabah olumlama yapacağız. Birlikle yapılan eylemlerin katkısı da daha büyük oluyor bunu daha önce İrade kampı gibi etkinliklere katılan arkadaşlar daha iyi bilecekler. Katılanların kendilerine ne kadar büyük bir iyilik yaptığı meydan okuma sonunda ortaya çıkacaktır.

Başlangıç: 20.05.2023

Sonlama (Son rapor tarihi): 16.05.2023

Katılıyorum yazmanız yeterlidir.

Meydana okuma boyunca Telegram grubunda aktif olacağız. Katılmak isteyen özelden ya da buraya Telegram adresini paylaşsın.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Mr.Twain

Adapte ol ya da yok ol!
Dostum dediğini mantıklı buldum her yerde bunları görüyoruz, kendinize olumlu telkinler verin v.s diye ama bir şans verip bir türlü harekete geçmiyoruz. Bu güzel bir meydan okuma. Katılıyorum !

emre0048

Merkür Yolcusu
Son dönemde yaşadığım yoğun kaygı ver stres umutsuzluk için güzel bir konu olmuş.
Umarım bu durumdan kurtuluruz.

The King

Deneyimli Üye
Katılıyorum. Ortak bir wp ya da telegram grubu kurabilirsek her gün oradan takibini sağlayabiliriz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6