Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bir Soru

jerulalimbaw

Yeni Fapstronot
Hayatımdan pmo'yu çıkaralı 250 gün oldu ve unuttum tamamen sosyal medya ve şekerli gıdalarda yok alkol sigara kullanmam ama netflixde film izlemek kahve içmek gibi şeyler yapıyorum. Bu arada kitap okumayı çalışmayı seviyorum artık demek istediğim şey netflixde uzun süre film dizi izlemek kafein tüketmek dopamin sistemimi bozup reseptörleri kapatır mı ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Kapanmaz reseptörler öyle kolay kolay bu senin sık yaptığın birşey değil

mavi

Hakikat yolcusu
Hayatımdan pmo'yu çıkaralı 250 gün oldu ve unuttum tamamen sosyal medya ve şekerli gıdalarda yok alkol sigara kullanmam ama netflixde film izlemek kahve içmek gibi şeyler yapıyorum. Bu arada kitap okumayı çalışmayı seviyorum artık demek istediğim şey netflixde uzun süre film dizi izlemek kafein tüketmek dopamin sistemimi bozup reseptörleri kapatır mı ?
Onları da bırakırsan Derviş olursun. ?

jerulalimbaw

Yeni Fapstronot
Reseptörlerin kapanması diye bir şey yoktur.Reseptörler yoğun miktarda dopamine maruz kaldıklarında duyarsızlaşmaya başlarlar.Hazıra ulaşmak ödül sistemi için daima zararlıdır.Bunun yerine bir şeyleri çalışarak çabalayarak elde etmeli ki bu sistem düzgün kalabilsin.Netflix'te uzun süre film dizi izlemek reseptörlerine zarar verir evet.
Anladım teşekkür ederim mesela 2 saat ders çalıştım sonra ödül olarakta netflixe oturabilir miyim böyle bir denklem oturtsam kendime ?

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Anladım teşekkür ederim mesela 2 saat ders çalıştım sonra ödül olarakta netflixe oturabilir miyim böyle bir denklem oturtsam kendime ?
Ders çalışmak zaten ödül olmalı, dersten zevk almalıyız. Ben de dizi izliyorum bazen. Amacın varsa ve ona ulaşmak istiyorsan ders çalışmaktan zevk al. Abartmadığın sürece sıkıntı olmaz bence. İyi Diziler, filmler izlemek iyidir

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Reseptörlerin kapanması diye bir şey yoktur.Reseptörler yoğun miktarda dopamine maruz kaldıklarında duyarsızlaşmaya başlarlar.Hazıra ulaşmak ödül sistemi için daima zararlıdır.Bunun yerine bir şeyleri çalışarak çabalayarak elde etmeli ki bu sistem düzgün kalabilsin.Netflix'te uzun süre film dizi izlemek reseptörlerine zarar verir evet.
Reseptörlerine zarar vermez yanlış yönlendirme insanları sık sık yaptığı birşey değil sonuçta izlemediğinde yoksunluk hissetmediğin sürece herhangi bir problem olmaz ona bakarsan su içerken de kapanması lazım bu tarz küçük detaylara monk modunda değilseniz takılmamanız lazım pmodan uzak durduğunuz sürece istediğiniz şekilde hayatınızı yaşayabilirsiniz ne zaman sıklık arttıkça işte o zaman dur denilmeli o zaman zarar verebilir işte

jerulalimbaw

Yeni Fapstronot
Reseptörlerine zarar vermez yanlış yönlendirme insanları sık sık yaptığı birşey değil sonuçta izlemediğinde yoksunluk hissetmediğin sürece herhangi bir problem olmaz ona bakarsan su içerken de kapanması lazım bu tarz küçük detaylara monk modunda değilseniz takılmamanız lazım pmodan uzak durduğunuz sürece istediğiniz şekilde hayatınızı yaşayabilirsiniz ne zaman sıklık arttıkça işte o zaman dur denilmeli o zaman zarar verebilir işte
Çok saolun teşekkür ederim ama ayda bir kere monk mod yapmak lazım arınmak için ayrıca kafeinide bıraktım bakın inanır mısınız ne zaman kahve içsem stres düzeyim artıyor zararlı oldugunu anladım onun yerine yeşil çay içmeye başladım :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6