Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Boşluk Hissi

invisible

Perdenin Arkasındaki
Pmo'yu bırak
Sosyal medyayı bırak
Fazla kafeini, şekeri bırak
Alkolu bırak
Oyun oynamayı bırak
İnsanın hayatı yıllarca, her gün saatlerce sosyal medya oyun pmo ile geçince ve bunları bırakınca insan içinde bir boşluk hissediyor.
Sanırım yapılması gereken şey "flatline" dediğimiz o boşluğa katlanıp sağlıklı yeni alışkanlıklarımızla, yeni nöral yolların güçlenmesine izin vermek.
Siz bu süreci nasıl atlattınız, canım pmo veya herhangi bir şey istemiyor, can sıkıcı iğrenç bir boşluk var ve hiçbir şey yapasım gelmiyor. Siz bu süreci nasıl atlattınız?

Adalet çetin

Yeni Fapstronot
Genelde sosyal (çalışmak gibi), spor ve diğer entelektüel faaliyetler (kitap, dil öğrenmek vs.) tavsiye edilir. şahsen bende 3. günün yarısından itibaren bir sıkkınlık duygusu baş gösteriyor ve hiçbir şeye motive olamıyorum. çözümü olan arkadaşlardan tavsiye alırım tabii ki.

erosel

Ay Yolcusu
Yaklaşık bir aydan fazla oldu sürecime başlayalı. İlk iki hafta yeni alışkanlıklar edinme vs derken çok hissetmedim fakat alışkanlık geldi okey sosyal medya, şeker, işlenmiş ürünler hayatımdan çıktı (sınav senem dolayısıyla) sosyal ortamım da azalınca iyice bi bunalım gibi oldu. Fakat yaklaşık 2 hafta öncesinde arkadaşımla bir buluşmada hem sürecimden hem de katkılarından bahsedince hem ona verdiğim ilham hem de ona verdiğim ilhamı çevirip kendime de vermiş oldum. Bu sayede derslerime daha fazla zaman ayırmaya başladım. Şuan gün içinde ihtiyaçlarım haricinde boş kalan zamanın 1 ya da 1.5 saat altı full ders ile geçiyor diyebilirim. İlham kısmını merak edenler olursa da odtü bilkent gibi üniversitelerdeki ortam ve şartlardan bahsetmiştim üzerine de odtü vlogu ve hali hazırda elimde bulunan odtü posterini odama asmam ile motivasyonum hep durağan bir kısma sabitlenmiş oldu. Disiplin olarak hala gelişiyorum fakat sınav süresi boyunca sürecimi bu gibi meşgalelerin bilinci ile rahat geçiriyorum.

BloodRien

Yoda
Pmo'yu bırak
Sosyal medyayı bırak
Fazla kafeini, şekeri bırak
Alkolu bırak
Oyun oynamayı bırak
İnsanın hayatı yıllarca, her gün saatlerce sosyal medya oyun pmo ile geçince ve bunları bırakınca insan içinde bir boşluk hissediyor.
Sanırım yapılması gereken şey "flatline" dediğimiz o boşluğa katlanıp sağlıklı yeni alışkanlıklarımızla, yeni nöral yolların güçlenmesine izin vermek.
Siz bu süreci nasıl atlattınız, canım pmo veya herhangi bir şey istemiyor, can sıkıcı iğrenç bir boşluk var ve hiçbir şey yapasım gelmiyor. Siz bu süreci nasıl atlattınız?
benimki aşırı zordu motivasyon -30 lardaydı ama işin sonucunda aldığım kazanımlar yeterli 1 ay kadar süreyi boş geçirmiştim

Varolej

Jüpiter Yolcusu
Bende de var o his. Yalnız değilsin. Umarım kurtulabiliriz, ben yoruldum bıktım relapse olmaktan ama devam ediyorum. Tünelin sonuna odaklan, orada ışığı göreceksin kardeşim.

invisible

Perdenin Arkasındaki
Bende de var o his. Yalnız değilsin. Umarım kurtulabiliriz, ben yoruldum bıktım relapse olmaktan ama devam ediyorum. Tünelin sonuna odaklan, orada ışığı göreceksin kardeşim.
Başarı hikayeleriyle motive oluyorum dayanmak cidden zor, yıllardır ertelediğim tüm problemler ve hayat üstüme geliyor. Bir savaş gibi adeta; mızraklar, oklar, süvariler. Hepsi sana saldırıyor ve tek başına savaşıyor gibisin. Neyse ki bu savaşta yalnız değiliz burada kardeşlerimiz var. Bu bizi motive ediyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6