Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bunalım Ve Kalp Sıkışması

mustafa78

Mars Yolcusu
Arkadaşlar çok fazla uzatmayacağım yaşım 26 ve tek çocuğum.Küçüklükten beri hep küfürle hakaretle dayakla büyütüldüm.Lisede sosyal fobi olduğumu öğrendim ve ağır derecede yaşadım bunu.Ayrıca çene ameliyatı olmam gerekiyor dişlerim ve çenemden dolayı sürekli ağrı yaşıyorum psikolojimi de etkiliyor bu.inşallah yakında doktora gideceğim bakalım ne olacak sonucu aşırı merak ediyorum baya kilo verdim titreme kalp çarpıntısı oldu 1 aydır ne zaman gideceğim diye diye. bir kaç yıldır kpssye giriyorum ama atanamıyorum sürekli kendimi geri çekiyorum benden olmaz ben yapamam deyip duruyorum. motor ehliyeti almak istedim annem sen yapamazsın sen süremezsin deyip durdu her şeyde böyle yaklaşıyor sürekli moral bozuyor. ben uyandıktan sonra saatlerce yemek vs getirmiyor sormuyor bile kedisi geldiğinde yiyene kadar başında bekliyor yahu gel bir kere sev beni nasılsın de diyorum yok.bir kere yahu ulan bir kere gel işte hal hatır sor yok abi yok. arkadaşın evlendi 2 çocugu oldu diyor gel benim yanıma dediğimde yahu ulan kafamı bozma diyorum odadan çık bilmem ne yahu nasıl insanlar bunlar ya. artık önümü göremiyorum kalbim çarpıyor sürekli.bir kere olsun sevgi görmedim çıkmazdayım psikiyatra gitsem ne ilaç verir ne tavsiye edersiniz önümü göremiyorum çıldıracak gibi oluyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Psikiyatristten önce psikoloğa gitmen daha iyi olur bence. İşinde iyi bir psikoloğun seni analiz etmesi iyi olur. Direkt ilaç odaklı gitmemek lazım bence. Ama terapinin iyi geleceğime eminim.

Psikiyatriste gitme bence psikoterapiste gitsen daha iyi olu diye düşünüyorum çünkü psikiyatristler direk ilaç verip yollayabiliyor ama psikoterapistler ise sadece travmalardan ve konuşarak yürüyorlar faydasını göreceğini umuyorum. Ama tabi sen bilirsin iyice düşün ve araştır.

Skirmisher

Jüpiter Yolcusu
Şimdi hocam anlattığın hikaye gerçekten içime dokundu, bu kadar ağır olmasa bile ben de öz babamdan sevgi görmedim. Annem ve babam küçük yaşta ayrıldı ve babam başka bir kadınla evlendi. 18 yaşına kadar ben bu insanları görmek zaruretinde kaldım senede bir hiç değilse zira öz anneme sözümü geçiremedim, öz babam ve üvey annem zorba mizaçlı diyebileceğin insanlardı. Ben intikam aldım o insanlardan ancak gidebileceğim daima başka bir ailem vardı, bunu bilerek öcümü aldım. Bu insanlardan kop abicim, bir gün çık git, müsait olan bir akrabanın ya da dostunun yanında kal, sıfırdan başla. Bir psikologa görün, onun tavsiyesine dayanarak psikiyatra git gerekirse, ilaçlarını muntazam al. İyileşmen zaman alabilir ve pmo bağımlısıysan buna da bağlayabiliriz durumu, Nofap'e devam et, uzmanlık edin, maddi durumun iyiyse kurslara git ama ne yaparsan yap, bu insanlarla iletişime geçme. Unut onları... İnsanın ailesinin bu kadar yıkıcı olabilmesi gerçekten acı verici. Hayatında başarılar dilerim, bir şey olursa daima yazabilirsin.

mustafa78

Mars Yolcusu
Psikiyatristten önce psikoloğa gitmen daha iyi olur bence. İşinde iyi bir psikoloğun seni analiz etmesi iyi olur. Direkt ilaç odaklı gitmemek lazım bence. Ama terapinin iyi geleceğime eminim.
kardeşim zerre param yok obezim iki adım atsam bayılacak gibi oluyorum karaciğerimde yağlanma var diyete başlamak istiyorum psikologa gidecek durumum yok maalesef.Anca devlette psikiyatra giderim duramıyorum artık intiharı düşünüyor insan aklına geliyor.Kedisiyle 1 saat ilgileniyor ben kafasını bozuyormuşum 5 dk yanıma gel yahu yok gelmiyor işte öteki zaten bundan beter çocuk mu bu deyip duruyor.Çene ameliyatı olmam lazım ben seni dişçiye götüreyim senin diş etlerinde sıkıntı vardır ilaç yazsın geçer diyor hocaya götüreyim okusun sana diyor çıldıracağım artık

mustafa78

Mars Yolcusu
Psikiyatriste gitme bence psikoterapiste gitsen daha iyi olu diye düşünüyorum çünkü psikiyatristler direk ilaç verip yollayabiliyor ama psikoterapistler ise sadece travmalardan ve konuşarak yürüyorlar faydasını göreceğini umuyorum. Ama tabi sen bilirsin iyice düşün ve araştır.
daha önce gittim 2 seans aldım ama aile evinde kalıyorum şuanda mecburum başka gidecek yerim yok bir kez olsun nasılsın iyi misin demiyorlar yahu çenemde dişlerimde sıkıntı var ameliyat olmam lazım haftaya İstanbula gideceğiz zor bela ikna ettim doktor ameliyat olamazsın derse hayatım bitecek artık yaşamak istemiyorum sosyal fobi obezite hepsi var bende 3. günüm bugün nofap yapıyorum 15 20 gün yaptığımda bile baya baya rahatlattı beni ama artık kesin kararlıyım bozmak yok bu iyileştirir belki beni

mustafa78

Mars Yolcusu
Şimdi hocam anlattığın hikaye gerçekten içime dokundu, bu kadar ağır olmasa bile ben de öz babamdan sevgi görmedim. Annem ve babam küçük yaşta ayrıldı ve babam başka bir kadınla evlendi. 18 yaşına kadar ben bu insanları görmek zaruretinde kaldım senede bir hiç değilse zira öz anneme sözümü geçiremedim, öz babam ve üvey annem zorba mizaçlı diyebileceğin insanlardı. Ben intikam aldım o insanlardan ancak gidebileceğim daima başka bir ailem vardı, bunu bilerek öcümü aldım. Bu insanlardan kop abicim, bir gün çık git, müsait olan bir akrabanın ya da dostunun yanında kal, sıfırdan başla. Bir psikologa görün, onun tavsiyesine dayanarak psikiyatra git gerekirse, ilaçlarını muntazam al. İyileşmen zaman alabilir ve pmo bağımlısıysan buna da bağlayabiliriz durumu, Nofap'e devam et, uzmanlık edin, maddi durumun iyiyse kurslara git ama ne yaparsan yap, bu insanlarla iletişime geçme. Unut onları... İnsanın ailesinin bu kadar yıkıcı olabilmesi gerçekten acı verici. Hayatında başarılar dilerim, bir şey olursa daima yazabilirsin.
Kardeşim akrabalar çok mu iyi sence? anlatsam neler olduğunu şaşarsın o işler o kadar kolay değil.Hangi arkadaşımın dostumun yanında kalacağım ki valizimi alıp gidecek miyim yani? Psikolog işi olmaz param yok. Bu bağımlılık beni sosyal fobiye obeziteye itti 3.günüm bugün inşallah bırakırım bu pisliği.Haftaya randevu aldım istanbula gidiyoruz çene ameliyatımı bir olabilsem hayatım tamamen değişecek normalleşeceğim ama müthiş bir korku var içimde. Odama kapanıp duruyorum ulan aç mısın bile demiyor ne yiyeceksin diyor akşama doğru.getirsene ulan yemeği her gün ne yiyeceksin diye soruyor ne varsa onu yiyeceğim anlamıyor abi anlamıyor ikisi de ilk okul mezunu anlamıyorlar. sevgi görmek istiyorum bir kere başımı okşa ya bir kere yapmıyor yorgunum deyip yanıma gelmiyor kafasını bozuyormuşum ne yaptıysam artık sevmediler beni anlamadım.

daha önce gittim 2 seans aldım ama aile evinde kalıyorum şuanda mecburum başka gidecek yerim yok bir kez olsun nasılsın iyi misin demiyorlar yahu çenemde dişlerimde sıkıntı var ameliyat olmam lazım haftaya İstanbula gideceğiz zor bela ikna ettim doktor ameliyat olamazsın derse hayatım bitecek artık yaşamak istemiyorum sosyal fobi obezite hepsi var bende 3. günüm bugün nofap yapıyorum 15 20 gün yaptığımda bile baya baya rahatlattı beni ama artık kesin kararlıyım bozmak yok bu iyileştirir belki beni
Kişiden kişiye değişir sana öyle bitane denk gelmiştir.
Bu arada nofap kesinlikle sana fayda sağlar bununla beraber spora başlamanı öneririm.

mustafa78

Mars Yolcusu
Kişiden kişiye değişir sana öyle bitane denk gelmiştir.
Bu arada nofap kesinlikle sana fayda sağlar bununla beraber spora başlamanı öneririm.
3.günüm artık değişsin bazı şeyler yeter artık tesbih çekeceğim rahatlarım inşallah haftaya istanbula gidiyorum doktor ameliyatını olabilirsin ben yaparım derse hayatım değişecek spora da başlayacağım.20 30 kilo vermem lazım stresten zaten 4 5 kilo verdim bir ayda

mustafa78

Mars Yolcusu
Seninle konuşmuştuk.Bu kalp çarpıntısı ,anksiyeteler ,panik ataklar vs sende ağır şekilde var sanırım bunu anlıyorum.Nofapı yapıp diğer bağımlılıkların tamamını bırakman lazım ve süre tanıman lazım bana göre sadece pmoyu bırakman yeterli bu sorunların düzelmesi için.Çünkü zamanla bağımlılık ilerledikçe sorunlarının arttığını düşünüyorum.Eğer bu sorunlar bağımlılık yüzündense bu etkileri yapabilecek potansiyel sorumlu PMO'dur.Bu yüzden nofap bu konuda işe yarayabilir ama baktın uzun süre geçti düzelmedin hala,dayanılmaz geliyor.O zaman ilaç yardımına başvurup başvurmamak senin kararın.Benim sorunlarım işin psikolojik boyutlarıyla pek alakalı olmadığı için psikoloğu kendim için gereksiz buluyorum mesela.Ha bilinçlenme açısından olur ,bağımlılıkları iyi tanımak için olur başvurulabilir.Ama halihazırda bu kadar yazılmış yazı,internette online olarak birçok bilgi varken kendim için pek anlamlı bulmuyorum.Ha ayrıca teknikleri vardır onların.Terapi felan uygularlar bilemem belki sende yarar.Ama kalp çarpıntısı olduğunu sandığın anksiyeteyi konuşmayla psikolojiyle nasıl çözecekler onu da bilemiyorum.

Dediğim gibi senin insiyatifinde biraz.İlaç konusunda şüphede kaldığım konu ise şu: ssrı aldın diyelim selective serotonin reuptake inhibitor,aldın diyelim mesela.Bazı arkadaşlar şöyle bir iddiada bulunuyorlar : "İşte beyne dışarıdan bir hormonu ,nörotransmitteri verirsen,kendisi üretmeyi bırakır." vs. yorumlarda bulunuluyor.Öncelikle ben de kimyasal olan bir şeyin durduk yere kullanılmasına karşıyım ama seninki gibi durumlarda -ki senin sıkıntıda olduğunu hissedebiliyorum- hayat kurtarıcı olabiliyor.Bu konuda farmakoloji yardımcı olabiliyor.O dışarıdan verme olayı da öyle olmuyor bu arada bu konuda kaygın varsa aydınlatalım : İlaç seçici serotonin inhibitörü olduğu için gidip bu serotonini sinaptik boşluktan geri toplayan Serotonin taşıyıcısına yapışıyor.Geri alım olmadığı için de serotonin birikiyor.Böylece o kimyasal dengesizlik giderilmiş oluyor.Beynin dengesi yerine gelince de kullanmana gerek kalmaz büyük ihtimalle.Hani televizyona çalışmadığı için yandan bir tane ufak vurdum kendine geldi gibi.Zaten sürekli vurmayız kendine gelince bırakırız değil mi ? İşte beyin kimyası da dengeye binince kullanmana gerek kalmaz.O beynindeki serotonin fazlası olduğu zamanlarda o anksiyeteleri yenmen sağlanıyor.Gördüğün gibi dışarıdan bir şey vermedik.Sende olan eksik parçayı yine senden aldık.O serotoninler sende zaten mevcuttu.Mükemmel yaratılmışız ama kusursuz değil.İşte 1/1000'de bir kusur çıkabiliyor beyinde.Böylece üretim azalmayacaktır.Ama diyelim azaldı.Sorun olacağını düşünmüyorum.Hep ilaca bağımlı kalınsaydı dünya çapında yasaklanırdı zaten.Diyelim ki üretim azaldı.İlaca artık ihtiyaç duymadığın zaman bırakınca beyin eski haline gelecek üretimi devam ettirecektir.Böyle olmasaydı neverfapte dopamin artışı sağlayamaz o etkileri alamazdık.Kaldı ki kokain,eroin kullananlarda bile üretim büyük çoğunlukta düzeliyor.Buysa sadece bir ilaç.

Bunun yanında ilaçla beraber bilişsel davranışçı terapi vs. alırsın psikolog veya psikiyatr yardımıyla ,olabilir ,faydası olabilir onun da.Ama devlete gidersen büyük ihtimalle 10 dklık sürede doktor şikayetlerini dinleyecek ilaç yazacak yollayacaktır.Bu konuda doktora anlatacaklarını önceden iyice kafanda derle topla düşün.Kendini iyi gözlemle.Sıkıntılarını iyi gözlemle.Şikayetlerini aktar.Tek seferde hallolsun teşhis meselesi.Devletteki psikolog veya klinik psikologların seanslarına hiç gitmedim (daha önce psikoloğa gitmedim).Dinliyorlar mı ,ilgileniyorlar mı bilmiyorum.Onu sen tecrübe edeceksin.Buradan da kimseye bir şey atfetmeden sadece toplumun bir kısmındaki yanlış bir bakış açısını da eleştirmek istiyorum.Bazı insanlar kendileri yaşamadıkları için her insanda olabilen örneğin anksiyeteyi yani endişeyi hafife alıyorlar.Her insanda olabilir ama hastalık derecesinde olan ağır kişiler özellikle daha ağır durumlar yaşıyorlar.Ve kendi sıkıntıları gelip geçici bir sıkıntı olduğu için geçiyor egzersiz,beslenme vs. dikkat ettiklerinde daha kolaylaşıyor ama bu iyi olma durumunun sebeplerini sadece bu yaptıkları şeylere atfediyorlar,tabiatın kendi işleyişine,beynin de kendi yapısı olduğuna ve en önemlisinin beynin çalışma şeklini düzeltmesi gerektiğine odaklanmıyorlar.Sadece bu durumun kendi doğal yöntemleriyle her şeyin çözüleceği bakış açısına kapılarak buna inanıyorlar.Malesef olmuyor.Egzersiz,diyetle vs. kimyasal dengesizlik düzeltilmeye çalışılıyor.Bana spontan reddit tavsiyelerini hatırlatıyor.İşe yaramaz demiyorum bunlar ama tek başına böyle bir problemi çözmek için bana göre yetersizdir.Ya da bende olmadı başka arkadaşlarda oldu bilemiyorum sebebini.Ha seninki olmaz demiyorum.Sen yine dene diyetini,egzersizini,nofape tabiki de devam et ama olmazsa insiyatif dahilinde deneyebilirsin, ben öcü gibi görmüyorum ilaçları.

İlaç olarak da seçenek çok onu doktorun bilir.Trisiklik antidepresan veya ssri olabilir.Örneğin : Prozac ssri olarak libidoyu zayıflattığı için sürecine katkısı da olabilir.

Bunun dışında sağlık sorunun varsa Dikkat Eksikliği varsa örneğin: Verebileceği iki ilaç vardır.Biri concerta diğeri ritalin.Concerta uzun salınımlı ,ritalin ise kısa süreli salınımlı.Bu ilaçlar uyarıcı ilaçlardır ve kırmızı reçetelidir.Eğer sormak istediğin buyduysa.Eğer doğuştan gelen bir beynin frontal (ön) lobunun eksik faaliyetle çalışması gibi bir durum varsa bu sıkıntıyı düzeltecektir.Birçok insanda temelde anksiyete,depresiflik olaylarının DEHB temeline dayandığı görülmüştür.Çünkü nasıl serotonin yokluğunda anksiyete ,depresyon görülebiliyorsa dopamin yokluğu da bu durumlara yol açabiliyor.Bu ilaçların sürece yararı olacak önemli bir özelliğiyse : Cinsel isteği,libidoyu tamamen söndürmesi.Anlık haz kaynaklarını kısıtlıyor gibi bir şey.Zaten erekte olmada da problem yaşattığını söylemiş olayım.Ha ama geçicidir.Senin için kar-zarar durumuna bak ağır basan taraf işine geliyorsa yapabilirsin.Ama senin için kesin çare olacak diye bir şey yok.Denemeden bilemezsin.Kendini gözlemle kararını ver

Yazdıklarımdan aklına takılan olursa rahatsız etmekten çekinme.Biraz uzun oldu ama umarım yardımcı olur.Şansın bol olsun.
reis valla haftaya istanbula gidiyorum doktor ameliyatını yaparım derse hayatım değişecek ama yok derse ben intihara kadar giderim.Artık duramıyorum olmuyor zerre sevgi yok kafamı bozmaya çalışıyor sürekli ilkokul mezunu ikisi de anlamıyor mermer derler ya öyle işte.Artık ben dayanamıyorum 3 gün oldu nofap başladım artık kesin kararlıyım bırakıyorum derin bir boşluktayım bu mallarda anlayacak kafa yok seni hocaya götüreyim okusun seni dişçiye götüreyim diş etlerinde problem vardı hap versin diyor ulan ameliyat olmam lazım alt çenem ileride konuşmam ısırmam gülmem sıkıntı gülemiyorum ulan dişlerim gözükmüyor çenenin pozisyonundan dolayı. Çarptığımın kedisinin başında bekliyor yemek yiyene kadar 2 dk gel yanıma diyorum yorgunum diyor gel ulan gel.Ailelerinden zerre sevgi görmemiş ikisi de dayakla küfürle aşağılanmayla büyütülmüşler artık dayanmıyor vücut bittim ben

falanso

Mars Yolcusu
Arkadaşlar çok fazla uzatmayacağım yaşım 26 ve tek çocuğum.Küçüklükten beri hep küfürle hakaretle dayakla büyütüldüm.Lisede sosyal fobi olduğumu öğrendim ve ağır derecede yaşadım bunu.Ayrıca çene ameliyatı olmam gerekiyor dişlerim ve çenemden dolayı sürekli ağrı yaşıyorum psikolojimi de etkiliyor bu.inşallah yakında doktora gideceğim bakalım ne olacak sonucu aşırı merak ediyorum baya kilo verdim titreme kalp çarpıntısı oldu 1 aydır ne zaman gideceğim diye diye. bir kaç yıldır kpssye giriyorum ama atanamıyorum sürekli kendimi geri çekiyorum benden olmaz ben yapamam deyip duruyorum. motor ehliyeti almak istedim annem sen yapamazsın sen süremezsin deyip durdu her şeyde böyle yaklaşıyor sürekli moral bozuyor. ben uyandıktan sonra saatlerce yemek vs getirmiyor sormuyor bile kedisi geldiğinde yiyene kadar başında bekliyor yahu gel bir kere sev beni nasılsın de diyorum yok.bir kere yahu ulan bir kere gel işte hal hatır sor yok abi yok. arkadaşın evlendi 2 çocugu oldu diyor gel benim yanıma dediğimde yahu ulan kafamı bozma diyorum odadan çık bilmem ne yahu nasıl insanlar bunlar ya. artık önümü göremiyorum kalbim çarpıyor sürekli.bir kere olsun sevgi görmedim çıkmazdayım psikiyatra gitsem ne ilaç verir ne tavsiye edersiniz önümü göremiyorum çıldıracak gibi oluyorum.
Aramızda 8 yaş olsa da (18 yaşındayım) büyütülme konusunda hemen hemen aynı şeyleri yaşadık diyebilirim sadece küfür ve dayak yerine psikolojik baskı ve hakaret vardı. Ailem yüzünden 5-6 yaşımdan beri tedaviye dirençli ve şiddetli OKB, Misofonya ve Anksiyete var, bir aralarda sosyal fobi vardı ama ortadan kalktı diyebilirim. Psikiyatri ye gidersen büyük ihtimalle SSRI grubu bir ilaç verecekler bana verdikleri gibi, kendi deneyimimden yola çıkacak olursam günde 150 Mg Lustral kullanıyorum ve kullandığımdan beri kendimi her alanda çok daha iyi hissediyorum. Bu ilacın bana temelde veriliş nedeni OKB ama sosyal fobi, depresyon tarzı şeyleri de ortadan kaldırma konusunda oldukça başarılı diyebilirim. Kullandığımdan beri çoğu şeyi kafaya takmayı kestim ve hayatım düzene girmeye başladı kendimi kendim gibi hissettim, psikiyatri zaten devlet bazında ücretsiz ve 40 dakika seansı var bu gayet yeterli, gitmeni tavsiye ederim. Kariyer konusuna gelecek olursam da şahsi düşüncem şu an ki kişi değişene kadar kpss sınavına girme derim çünkü dayın olmadığı sürece bir işe yaramayacak, maalesef işin üzücü gerçeği bu. Yaşıtlarını da asla takma, herkesin kendi yaşama tarzı vardır hiç kimse birbiri ile bir tutulamaz. Ailen anladığım kadarıyla sana eziklik psikolojisi uygulamış, sağolsunlar zamanında banada uygulamışlardı ama bundan da bir şekilde kurtuldum, nasıl oldu dersen de uzun bir süre boyunca psikolojik araştırmalar yaptım ve kendimi başarısız bulacağım şeylerde geliştirip kendimi, kendime kanıtladım. İnsanın kendi psikolojisi hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. Psikoloji kitapları, makaleleri okumanı ve videoları izlemeni tavsiye ederim.

mustafa78

Mars Yolcusu
Aramızda 8 yaş olsa da (18 yaşındayım) büyütülme konusunda hemen hemen aynı şeyleri yaşadık diyebilirim sadece küfür ve dayak yerine psikolojik baskı ve hakaret vardı. Ailem yüzünden 5-6 yaşımdan beri tedaviye dirençli ve şiddetli OKB, Misofonya ve Anksiyete var, bir aralarda sosyal fobi vardı ama ortadan kalktı diyebilirim. Psikiyatri ye gidersen büyük ihtimalle SSRI grubu bir ilaç verecekler bana verdikleri gibi, kendi deneyimimden yola çıkacak olursam günde 150 Mg Lustral kullanıyorum ve kullandığımdan beri kendimi her alanda çok daha iyi hissediyorum. Bu ilacın bana temelde veriliş nedeni OKB ama sosyal fobi, depresyon tarzı şeyleri de ortadan kaldırma konusunda oldukça başarılı diyebilirim. Kullandığımdan beri çoğu şeyi kafaya takmayı kestim ve hayatım düzene girmeye başladı kendimi kendim gibi hissettim, psikiyatri zaten devlet bazında ücretsiz ve 40 dakika seansı var bu gayet yeterli, gitmeni tavsiye ederim. Kariyer konusuna gelecek olursam da şahsi düşüncem şu an ki kişi değişene kadar kpss sınavına girme derim çünkü dayın olmadığı sürece bir işe yaramayacak, maalesef işin üzücü gerçeği bu. Yaşıtlarını da asla takma, herkesin kendi yaşama tarzı vardır hiç kimse birbiri ile bir tutulamaz. Ailen anladığım kadarıyla sana eziklik psikolojisi uygulamış, sağolsunlar zamanında banada uygulamışlardı ama bundan da bir şekilde kurtuldum, nasıl oldu dersen de uzun bir süre boyunca psikolojik araştırmalar yaptım ve kendimi başarısız bulacağım şeylerde geliştirip kendimi, kendime kanıtladım. İnsanın kendi psikolojisi hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. Psikoloji kitapları, makaleleri okumanı ve videoları izlemeni tavsiye ederim.
haftaya doktora gidiyorum acı içerisindeyim istanbula gidip çene ameliyatımı olmak istiyorum doktor olumsuz cevap verirse artık hayatla hiç bir bağım kalmayacak.Bak bu gece bekledim dışarı çıktı girdi ulan bekledim bir kere gel yanıma yok gelmiyor kafasını bozuyormuşum sende sinir etme beni git başımdan falan deyip duruyor.Kapşonlu bir şey giymiştim yıllar evvel onu çıkar köyde beni rezil edeceksin dedi diye köye gitmedim kavga etti yeter yahu sen kimsin ki rezil olacaksın.çene ağrısından duramıyorum intiharı düşünüyorum bana diyor ki sakallarını kesme. neden biliyor musun? sivilcem var doktor görürse midesi bulanırmış.midesini ... onun ben. yeter lan ne bu yahu.ikisi de değer görmemiş annem ilkokul mezunu köyde büyümüş.ötekini ise dedem dövmüş okutmamış sırtına odun fırlatmışlar biriktirdiği parasını çalmış dedem yemiş böyle bir herifmiş.küçüklüğümden beri küfür aşağılanmayla artık delirmek üzereyim.küçükken ağlama krizine giriyordum atanamazsam markette mi çalışacağım alt çenem önce konuşmamda sıkıntı oluşturuyor başkası olsa çoktan çocuğunu doktora götürüp ameliyat ettirmişti seni hocaya götüreyim okusun falan deyip duruyor.çenem ameliyatlık bana diyor ki dişçiye gidelim diş etlerin için hap verdin ... hapını da seni de ne hapı ameliyat olmam lazım yok anlamıyor.haftaya gidelim de şu istanbula bakalım dua ediver artık bitsin çilem şu ameliyatı olamazsam ben ederim büyük ihtimalle yaşamaya mecalim yok

falanso

Mars Yolcusu
haftaya doktora gidiyorum acı içerisindeyim istanbula gidip çene ameliyatımı olmak istiyorum doktor olumsuz cevap verirse artık hayatla hiç bir bağım kalmayacak.Bak bu gece bekledim dışarı çıktı girdi ulan bekledim bir kere gel yanıma yok gelmiyor kafasını bozuyormuşum sende sinir etme beni git başımdan falan deyip duruyor.Kapşonlu bir şey giymiştim yıllar evvel onu çıkar köyde beni rezil edeceksin dedi diye köye gitmedim kavga etti yeter yahu sen kimsin ki rezil olacaksın.çene ağrısından duramıyorum intiharı düşünüyorum bana diyor ki sakallarını kesme. neden biliyor musun? sivilcem var doktor görürse midesi bulanırmış.midesini ... onun ben. yeter lan ne bu yahu.ikisi de değer görmemiş annem ilkokul mezunu köyde büyümüş.ötekini ise dedem dövmüş okutmamış sırtına odun fırlatmışlar biriktirdiği parasını çalmış dedem yemiş böyle bir herifmiş.küçüklüğümden beri küfür aşağılanmayla artık delirmek üzereyim.küçükken ağlama krizine giriyordum atanamazsam markette mi çalışacağım alt çenem önce konuşmamda sıkıntı oluşturuyor başkası olsa çoktan çocuğunu doktora götürüp ameliyat ettirmişti seni hocaya götüreyim okusun falan deyip duruyor.çenem ameliyatlık bana diyor ki dişçiye gidelim diş etlerin için hap verdin ... hapını da seni de ne hapı ameliyat olmam lazım yok anlamıyor.haftaya gidelim de şu istanbula bakalım dua ediver artık bitsin çilem şu ameliyatı olamazsam ben ederim büyük ihtimalle yaşamaya mecalim yok
Hocam bir çene ameliyatını bu kadar büyütmeye inan değmez, hayat sadece tek bir şeyden ibaret değildir. Senin ailen sana karşı çok hata yapıyor dostum, ailen resmen senin kanından değil gibi sana karşı zarar veriyor bunu ancak düşmanın yapar. Ailene karşı kendini savunmalısın pasif kalmamalısın. Şu söylediklerine bakar mısın ? Bunu düşmanın bile belki söylemez. Kendileri kötü muamele gördü diye sana da aynısı yaşatmak istiyorlar. Buna karşı çıkmalısın eğer çıkmazsa bu huylar sana da işleyecek. İntihar falanda düşünme hallolacak sorunlar için hayatını karartmaya inan değmez. Devlet hastanesi halletmiyor mu da bu diş sorununu ?

The King

Deneyimli Üye
Yaşın 26. Hayat maalesef hepimize mükemmel şartlar sunmuyor. Senin burada yapman gereken şey olmak istediğin adamı resmetmek. Kilon mu fazla? Verilebilir. Sosyal fobin mi var? Aşılabilir. Her şeyi düzgün ve sağlıklı bir düzenle aşabilirsin ancak. Bu yaşına kadar cüret edemediğin şeyleri artık ani bir kararla bir sabah uyandıktan sonra değiştirmek zorundasın. Annen bu şekilde davranışlar sergiliyorsa, senin hayatına dair birtakım ipleri/sorumlulukları eline alarak erkek adam olduğunu ona göstermen gerekiyor. Bugün bir kararını ver ve adam akıllı diyete başla. Bir müddet sonra spora yazıl. Yazılacak parayı bulamıyor ya da sosyal olarak çekinceler yaşıyorsan gerekirse kimsenin olmadığı saatte uyanıp çıkıp yürüyüşler yap. Bir şeyleri değiştirmek zorundasın.

Kafana bir şey koy. Ve onu gerçekleştirmeden peşini bırakma. Çarpıntılarının büyük bölümü muhtemelen psikolojik. Youtube'da İzzet Güllü'nün playlistleri var. Onları otur dinle, uygula. Bol bol oku, araştır, hayatını başka bir plana kaydırman gerekiyor.

Burada sadece sana yol gösterebiliriz. Hiçbirimizde sihirli değnek yok. Sihirli değnek sen olacaksın. Hayatına dokunmalısın. Değiştirmelisin. Bunun farkındasın ve artık aksiyona geçmen gerekiyor. İpleri eline al.

mustafa78

Mars Yolcusu
Hocam bir çene ameliyatını bu kadar büyütmeye inan değmez, hayat sadece tek bir şeyden ibaret değildir. Senin ailen sana karşı çok hata yapıyor dostum, ailen resmen senin kanından değil gibi sana karşı zarar veriyor bunu ancak düşmanın yapar. Ailene karşı kendini savunmalısın pasif kalmamalısın. Şu söylediklerine bakar mısın ? Bunu düşmanın bile belki söylemez. Kendileri kötü muamele gördü diye sana da aynısı yaşatmak istiyorlar. Buna karşı çıkmalısın eğer çıkmazsa bu huylar sana da işleyecek. İntihar falanda düşünme hallolacak sorunlar için hayatını karartmaya inan değmez. Devlet hastanesi halletmiyor mu da bu diş sorununu ?
devlette zaten böyle oldu.Özele gidiyoruz haftaya inşallah olur.Olmazsa zaten ben yaşamak istemiyorum.Ailem de kendi ailelerinden şiddet görmüş sürekli zerre değer görmemiş

mustafa78

Mars Yolcusu
seni de anlıyorum kardeşim sen bu durumda değilsin.Bak dişlerim gözükmüyor gülerken dişlerim ağrıyor ısıramıyorum birbirine değmiyorlar alt çenem önce ve dişler de önce konuşurken zorlanıyorum dışarıdan bakınca ne var ya büyütme denebiliyor nofap gibi işte.Birisine anlatsan lan oğlum çekme işte bırak der ne kadar kolay öyle değil mi? sen 20 yıldır sigara içen günde 2 paket 40 tane sigara içen birine içme ya bırak desen ne der o adam sana? olmuyor işte kilo verirsem bundan çok daha iyi hissederim öteki arkadaş bahsetmiş bundan zaten üstte gerçekten de kilo vermem lazım artık iç yağlanmam sınırda

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6