Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Çeki̇ngenliğimi Nasıl Yenebilirim ?

VarOlan

Yeni Üye
Gelmişim 11. sınıfa hiç doğru dürüst arkadaş ilişkisi kuramadım hep sessiz ve çekingendim ve bu sorun canıma tak etti. Lütfen baştan yazıyorum bilen kişiler yardımcı olsun. Nasıl çekinikliğimi yenebilirim evet üstüne gitmenin çözümlerinden biri olduğunu biliyorum ama bilen kişiler olarak ne önerirsiniz direk şöyle yap bunları bunları yap daha hızlı gelişirsin gibi. Tek olduğumu sanmıyorum diğerlerine yardımcı olacağınızı varsayıyorum.

Eastwood

Yeni Üye
Takim sporlariyla ugras. Cok kotu durumdaysan yaninda terapi alamak ise yarayabilir.

SENSEY

Venüs Yolcusu
Gelmişim 11. sınıfa hiç doğru dürüst arkadaş ilişkisi kuramadım hep sessiz ve çekingendim ve bu sorun canıma tak etti. Lütfen baştan yazıyorum bilen kişiler yardımcı olsun. Nasıl çekinikliğimi yenebilirim evet üstüne gitmenin çözümlerinden biri olduğunu biliyorum ama bilen kişiler olarak ne önerirsiniz direk şöyle yap bunları bunları yap daha hızlı gelişirsin gibi. Tek olduğumu sanmıyorum diğerlerine yardımcı olacağınızı varsayıyorum.
Dostum öncellikle bende seninle aynı şeyleri yaşıyorum bende de hala bu çekingenlik durumu devam ediyor ama biraz daha aza indirebildim diyebilirim bunu minimum seviyeye indirmemdeki asıl sebeplerden biri sürece girmek oldu bunun haricinde bu sosyalleşme olaylarına bir ara o kadar kafayı taktım ki belli bir yerden sonra kendime bir çözüm bulmam gerekiyor du bu çözüm de insanlar ile biraz daha içli dışlı olmakdı aslında bu yazdığımı önceden de biliyordum ama bu takıntı sürecinde bu düşünce kafama o kadar net oturdu ki bundan başka bir şey etki etmez diyerek uygulamaya ve çabaya koyuldum ve bunu kendimide arada gazlayarak insanlar ile biraz daha kaynaştım yani dostum uzun lafın kısası sosyalleşmekden başka çaren açıkçası pek yok şimdi bazıları sana belkide özgüven için spora vb yerlere git diyebilir ama şundan emin olabilirsin sen gitsende gitmesende sosyalleşmen gerekecek umarım yardımcı olabilmişimdir

Priv@te_reflection

Mars Yolcusu
İlk basta yapacağın şey düşünceyi gözlemlemek olacak. Bedenin hangi durumda ne tepki verdiğine bak .Yorum yapmadan düşünceyi izle.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6