Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Cevaplarınız Benim İçin Önemli

Maraz Ali

Benim adım Ali, Maraz Ali bayılırım bela olmaya
Arkadaşlar süreçte 40. Güne az kaldı. Benim 3 önemli sorunum var sizinle paylaşmak istiyorum.

1) Sivilce izleri, arkadaşlar yüzümde eskiden kalma sivilce izleri var. Burnumda , iki kaşın arasında ki sivilce izleri beni çok rahatsız ediyor. 2-3 sene önce çıkmışlardı ve ben onları patlattım bu zamana kadar hâlâ izleri kaldı. Burnumun ortasında nokta şeklinde kırmızılık var ve hiç geçmiyor aynı şekilde iki kaşımın arasında. Bu konu ile ilgili tavsiyelerini bekliyorum

2. sorunum ise ( bu daha önemli) konuşurken karşımda ki insana kendimi tam anlatamıyorum. Mesela tek başıma iken kendi kendime konuşurken hiç yanlış kelime seçmiyorum gayette güzel konuşuyorum ancak biriyle diyaloga girince tikaniyorum, zorlanıyorum. Elbette kitap oku, yavaş konuş düzelecektir diyenler olacaktır ama bu öyle değil, sanki heyecanlanıyorum gibi... Doğaçlama konustum umarım anlatmak isteğimi anlatabilmişimdir.

3. Ve son sorum , karşı taraf konuşurken ne söyleyeceğini tahmin edip lafını kesmek ve onun yerine söylemek sizce saygısızlık mıdır?

Cevaplarınız benim için değerli
Süreciniz daim olsun inşAllah
Sevgiler saygılar...

Alevlimeteor

Jüpiter Yolcusu
1) Cilt problemlerinden eskiden muzderiptim ve onerebilecegim en iyi tavsiye cildin için hiçbir şey yapmamandır. Ne kadar ugrasirsan o kadar çok problem yaşayacaksın. Hatta biraz radikal olacak ama yüzünu bile yıkama. Sadece duş aldığında yüzünü yıkamış ol.( Umursamamaya çalış)

2) Bir şeyler yapmak, söylemek zorunda değilsin. Öncelikle mükemmel olmaya çalışmayı bırak ve basite indirge. Her şeyi doğal akışına bırak, eğer ki çok heyecanlı olursan kaygilanir ve söyleyeceğin şeyi bile soyleyemezsin.

3) Senin iletişiminde ki heyecanının temel nedeni konuşmak için sıra beklemek gibi duruyor. Empati yaparak veya gerçekte anlayarak dinlemiyorsun, konuşmak için sıra bekliyorsun bu yüzden de ne sıra geliyor ne de muhabbetin zevkli oluyor. Rahat ol ve her şeye mükemmel cevabı veya konuşmayı yapmak zorunda değilsin

Maraz Ali

Benim adım Ali, Maraz Ali bayılırım bela olmaya
1) Cilt problemlerinden eskiden muzderiptim ve onerebilecegim en iyi tavsiye cildin için hiçbir şey yapmamandır. Ne kadar ugrasirsan o kadar çok problem yaşayacaksın. Hatta biraz radikal olacak ama yüzünu bile yıkama. Sadece duş aldığında yüzünü yıkamış ol.( Umursamamaya çalış)

2) Bir şeyler yapmak, söylemek zorunda değilsin. Öncelikle mükemmel olmaya çalışmayı bırak ve basite indirge. Her şeyi doğal akışına bırak, eğer ki çok heyecanlı olursan kaygilanir ve söyleyeceğin şeyi bile soyleyemezsin.

3) Senin iletişiminde ki heyecanının temel nedeni konuşmak için sıra beklemek gibi duruyor. Empati yaparak veya gerçekte anlayarak dinlemiyorsun, konuşmak için sıra bekliyorsun bu yüzden de ne sıra geliyor ne de muhabbetin zevkli oluyor. Rahat ol ve her şeye mükemmel cevabı veya konuşmayı yapmak zorunda değilsin
Yazın için teşekkür ederim dostum

rum_kayzeri

Yeni Fapstronot
Dostum kitap okuma tavsiyesi fakat uzun vadede doğrudan ve dolaylı olarak o kadar faydası oluyor ki kesinlikle eş gecmemelisin.
Konuşmada heyecanlanma,tıkanma benim de çok muzdarip olduğum konulardi.Surecin ilerledikçe zamanla düzelecektir.Bu tür sorunlar bir anda çözülmez.İlgi duyduğun farklı konularla ilgili okumalar yap video vs izle.Arkadas ortamında da acacagin üzerine fikir yurutebilecegin konular olabilir.Onerim yakın olduğun birkaç arkadaşınla bir tema üzerinde tartış.Dili de kas gibi düşün,üzerine çalıştıkca zamanla gelişecektir.İlla konuşmak değil kendi düşüncelerini kağıda dökmeye çalışmak da fayda sağlar.

Eff

Yoda
1) Sivilce izleri, arkadaşlar yüzümde eskiden kalma sivilce izleri var. Burnumda , iki kaşın arasında ki sivilce izleri beni çok rahatsız ediyor. 2-3 sene önce çıkmışlardı ve ben onları patlattım bu zamana kadar hâlâ izleri kaldı. Burnumun ortasında nokta şeklinde kırmızılık var ve hiç geçmiyor aynı şekilde iki kaşımın arasında. Bu konu ile ilgili tavsiyelerini bekliyorum
Kanka doktora git verir bir şeyler. Sivilcende varsa roaktan isteyebilirsin.
2. sorunum ise ( bu daha önemli) konuşurken karşımda ki insana kendimi tam anlatamıyorum. Mesela tek başıma iken kendi kendime konuşurken hiç yanlış kelime seçmiyorum gayette güzel konuşuyorum ancak biriyle diyaloga girince tikaniyorum, zorlanıyorum. Elbette kitap oku, yavaş konuş düzelecektir diyenler olacaktır ama bu öyle değil, sanki heyecanlanıyorum gibi... Doğaçlama konustum umarım anlatmak isteğimi anlatabilmişimdir.
Bunu konuşarak aşarsın.

3. Ve son sorum , karşı taraf konuşurken ne söyleyeceğini tahmin edip lafını kesmek ve onun yerine söylemek sizce saygısızlık mıdır?
Yerine göre saygısızlıktır, yerine göre değil. Arkadaşlar arasında yapıyorsan gırgır şamata çıkabilir ama çok tanımadığın bir kişiye yapıyorsan hoş gözükmeyebilir.

enessj

Yeni Fapstronot
Arkadaşlar süreçte 40. Güne az kaldı. Benim 3 önemli sorunum var sizinle paylaşmak istiyorum.

Cevaplarınız benim için değerli
Süreciniz daim olsun inşAllah
Sevgiler saygılar...
Bende sivilce yarası izi sorunu yaşıyorum eczaneye gittim kükürt sabunu ve stafine diye krem verdi. Ne bulursam sürerim elimi sürer oynardım öyle daha kötü oldu bunu sakın yapma elleme rahat bırak.

Bende konuşurken kendimi anlamatda, kelime bulmada sıkıntı yaşıyorum. Ama düşünürken akıyor. Malumat sahibi olduğum konuyu bile bazen takılıyorum kendimi ifade edemiyorum. Pmonun etkisi olabilir ve zihin kalabalığı çöplüğünden olabilir. Sinir stresten olur. Ve karşında ki topluluğu insanları büyük görme rezil olmak yanlış konuşmak korkma rahat ol insanların ne dediği düşündüğü umurunda olmasın heyecan yapma.

Söz kesip ne diyeceğini söylemek bazen etkileyici olabilir. Ortama göre, mevzuya göre, şahsa göre yapılabilir.

1) kür uygula
2 zamanla düzelecek. Rahat ol takma.
3 evet ne olursa olsun dinlemek önemli karşıdaki insan kendini değersiz hissetmemeli. Sadece bu değil saygıdan dinle.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6