Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Çevre Sürecinizi Nasıl Etkiliyor ?

YaşamSanatı

Yeni Fapstronot
Mezun olmuş ya da sürecinde en az 30 40ları görmüş kişilere sorumdur:

Çevre sizin sürecinizi nasıl etkiledi? İyi bir çevre şart mı yoksa zero contact şeklinde de ilerlenebilir mi?
Soruları dijital çevre / gerçek hayatınızda bulunan çevre (Okul çevresi vb.) olarak ikiye ayırırsanız çok iyi olur.

Şimdiden cevaplayan, yardımcı olmak isteyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Son düzenleme:

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Erkekler etkiliyor süreci, çünkü sürekli fap hakkında falan muhabbet ettiğimiz için hatırlamama neden oluyor.

Kadınlar varlığıyla sürecimi çok rahatsız ediyor içgüdüsel olarak ilgi duyuyorum ve bana sürekli fapı anımsattırıyor, konuşacak cesaretim de olmadığı için.

Ya iyi bir çevre hali hazırda varsa sürecini çok rahatlatır bu, hele ki kız arkadaşın veya konuştuğun samimi olduğun kızlar da varsa çok daha rahatsın.
Fakat hali hazırda elinde yoksa veya olanda berbat haldeyse olabildiğince az muhabbet kur, samimiyeti kesme gördün mü selam vermeyi unutma ama çağırdığı zaman da gitme işim var de. Ben daha çok yalnızlığı seviyorum desem de hayır sevmiyorum, buna zorunluyum sanırsam. O yüzden bu kafada ilerliyorum.

YaşamSanatı

Yeni Fapstronot
ne demek istediğin net olarak anlaşılmıyor
Demek istediğim çevrenin sürece etkilerinin ne olduğu ( süreç ile ilgili her yönünden, nerden bakarsan bak). Hiç çevresi olmayanların ciddi anlamda yalnızlık çekenlerin süreç ile alakalı deneyimlerini ve süreçte çevresi geniş olanların süreç ile alakalı deneyimlerinin ne olduğuydu.

Antifapderneği

Merkür Yolcusu
Mezun olmuş ya da sürecinde en az 30 40ları görmüş kişilere sorumdur:

Çevre sizin sürecinizi nasıl etkiledi? İyi bir çevre şart mı yoksa zero contact şeklinde de ilerlenebilir mi?
Soruları dijital çevre / gerçek hayatınızda bulunan çevre (Okul çevresi vb.) olarak ikiye ayırırsanız çok iyi olur.

Şimdiden cevaplayan, yardımcı olmak isteyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.
Çevre etkiliyor, tetikleyici olarak. Zero contact zaten nofapin çoğu faydasını göstermez. Ayrıca süreçleri en çok etkileyen faktör bana kalırsa boş kalmak, sürekli faal halde olmazsan süreci bozma ihtimali yüksek, bu hata nedeniyle çok süreç bozdum zamanında

Nirvana

Mars Yolcusu
Gözlerine hakim olmak lazım diye düşünüyorum benim iş ortamım üniversite civarı olduğu için çok fazla dekolte giyen kız var fakat hemen kafamı çeviriyorum çünkü bu tip görüntüler birikim yapınca relapsa sürüklüyor. İkincisi 2 haftadır Instagram kapalı çünkü bir anda tahrik edici birşeyler çıkıyor.

Eff

Yoda
Merhabalar. Benim sanal çevrem yok. Sosyal çevreme de çok fazla anlatmaya çalıştım bu mevzuyu. Şu ana kadar hiç kimsenin umrunda olmadı. Bende birilerine bahsetmekten vazgeçtim artık.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6