Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Cinsel Filtreyi Kapatıyorum - 7

Gölge

Ay Yolcusu
Merhabalar. Yaklaşık 10 aylık sürecimin öncesi ve sonrasında kendi kişisel gelişim aşamalarımı aktarmıştım. Bakış açım ile sonucu farkındalık üzerinden bağlamıştım. Evet souç olarak bilinçli farkındalığımızın yüksek olduğu süre zarfında dürtülerin bizi ele geçirme ve yönlendirme etkisi minimum hatta sıfır seviyesindedir arkadaşlar. Bunu tekrar bir somut örnek ile açıklığa kavuşturmak istiyorum. Farkındalığımızın düşük veya hiç olmadığı anlarda bilinçaltından gelen görüntüler ve yargılar üzerinden hayatlarımızı uykuda sürdürüyoruz. Anda kalmak ve bilinçli olmak ile alakalı detaylı yazılarda açıklamalarda bulunacağım tekrar . Ancak konunun ne kadar önemli olduğunu belirttiğimi düşünüyorum.

Kendi açımdan hayatımı manuel pilota alma ile ilglili çalışmalarım meditasyon yapmaktan ibaretken bu işi daha ileriye götürerek günün herhangi bir anında aklıma cinsellik veya cinsel görüntülerin gelmeye başladığı an hemen dikkatimi bulunduğum ortama getirmeye çabaladım. Bunun için belli bir müddet bu şekilde bir alışkanlığı kazanmaya gayret ettim. Geldiğim noktada bu çabam sonucunda bu davranışı otopilot seviyesinde bir alışkanlığa dönüştürdüm. Dürtü kontrolünde bunun inanılmaz faydasını da gördüm.

Her cinsel dürtünün gelmesini takip eden zamanda dikkatimi bulunduğum ortama veya nefesime getirdiğim zaman kendimde şu şekilde bir durumun olduğunu da görmüş bulundum. Uzun süreler P içerik tüketmekle beraber zihinsel durumumuz tahrik anındaki modda sıkışıp kaldığı ve insanlar ile olan ilişkilerimize kadar yansıdığını da farkettim. Durumu biraz detaylandıracak olursam. Meslek hastalığı veya rol çatışması şeklinde tabir edilen psikolojik rahatsızlıkları duymuşsunuzdur. Burada işine çok fazla konsantre olmuş kişiler yaptıkları işleri tüm sosyal ortamlarda devam ettirme ve bu durumdan çıkamama hali yaşarlar. Örneğim rol çatışması yaşayan bir öğretmenin öğrencilerine gösterdiği davranış ve tavırları eşine ve çocuklarına da yansıtması ve onları öğrenci gibi görmesi gibi düşünebiliriz. P kullanıcısı olmakla biz de zihin değirmenimize sürekli olarak zararlı içerikleri dolduruyoruz ve vardığımız noktada her gördüğümüz insanda ilk olarak (ileri düzeyde rahribat varsa) cinsel birliktelik fantezileri kuruyoruz. Çünkü tahrik olmuş olan zihin yapımız sürelikli olarak aktif durumda ve her gördüğümüz kişi veya nesneleri cinsel dürtümüz ile bağdaştırmaya çalışır. Sağlıklı yapıda olan zihin yapısında ise tahrik olan yapımız ile insani düşünen yapımız arasında ak ile kara kadar fark bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse ibadet yapıyorsanız ruhani bir hale bürünürsünüz hayvan ve çocuk seviyorsanız sevgi ve şefkat duygularının yoğun olduğu bir zihinsel yapıda olursunuz. Tersi durumda verdiğim örneklerdeki zamanlarda bile cinsel fanteziler devrededir ve hayatınızı altüst eder. Karşı cins ile cinsellik dürtüsü altında olmadan iki kelime sohbet edememek demek hayatımızda yaşadığımız en büyük kayıplardan bir tanesidir.

Peki P nedeni ile tahrik olmuş zihinsel halimizden çıkma ve sosyal ortamlarda aseksüel şeklinde tabir edilen bir durum ile hayatımıza devam edemez miyiz? Kendi bulduğum çözüm şu şekildedir arkadaşlar. Sürekli olarak tahrik olmuş halimizi güneş gözlüğüne benzer bir filtre ile gözümüzde bulunduğunu hayal etmekle işe başlamalıyız. Yani bilinçli farkındalık seviyesine geçerek çocukken henüz dürtülerinizin uyanmadığı bir zamanı düşünün. Ya da P ile zehirlenmeden önceki anılarınıza bakın. (Bunu mümkünse meditasyon esnasında yapmanızı tavsiye ederim. ) Eğer yeterince iyi şekilde kişilere ve nesnelere sağlıklı dönemlerinizdeki gibi bakabilmeyi bir defa bile başarabilirseniz zihniniz o zihinsel bakış açısını yakalayacaktır. Bu aşamadan sonra artık bunu şu anki durumunuz ile kıyaslayabilir ve iki durum arasında geçiş sağlayabilirsiniz. Zihinsel gözünüz ile görmeniz gereken görüntü, gözünüzde her şeyi ve herkesi cinsel obje olarak göstecek şekilde tasarlanmış bir gözlüğü çıkarmaktır. Umarım açıklayabiliyorum fakat bir defa yapabildiğiniz taktirde artık bakış açınızın değiştiğini göreceksiniz ve bunu yapmaya devam ettikçe otomotik pilot devrelerine koyarak zahmetsiz ve kalıcı olarak gerçekleştirebileceksiniz. Bu aşamadan sonra kolaylık olması açısından kendimce bulduğum bir olumlama cümlesi olan “Cinsel Filtreyi Kapatıyorum.” Olumlama cümlesini her tahrik olacak durumlara varmadan söylediğiniz taktirde sağlıklı zihin yapısını yakalayacaksınız. Ve biliçaltını da yalnızca tahrik olabileceğiniz veya tahrik olmayı istediğiniz (cinsel ilişki yaşamak istediğiniz ) durumlara izin verecek şekilde programlayabileceksiniz. “Cinsel Filtreyi Kapatıyorum.” Cümlesi kendim için özel olarak bulduğum bir cümledir. Siz eğer yukarıda anlattığım tekniği bir defa bile uygulayabilirseniz kendinize özel modlarınız arasında geçiş yapabileceğiniz ifadeler bulabilirsiniz . Örnek olarak ; Ben aseksüelim, ben insan modundayım. Ben bir savaşçıyım. Adam gibi adamım. Üremeye odaklı yaşamayı bırakıyorum. Yüce hedefler peşinde koşuyorum. vs vs..

Arkadaşlar yukarıda açıkladığım yöntem size uçu kaçık, deli saçması ve zırva gibi gelebilir aynı zamanda mümkün veya heyecan verici olduğunu düşünebilirsiniz. neverfap e cinsel perhiz ile başlayıp zihnin analitik olarak güçlenmesi ile amacın yalnızca pasif bir eylem olmadığı ve işin derin bir felsefe ve alt yapı ile dolu olduğu gerçeği ile devam edebildiğiniz oranda kalıcı ve etkili değişimi yakalayabileceksiniz. Eğer ilerleme kat edemiyorsanız siz hala olayın salt irade ile cinsel perhiz kısmı ile uğraşıyorsunuz demektir. Bunun irade terbiye etmesindeki faydasını kimse inkar edemez ama gürül gürül akan bir nehir gibi olan libidonuzla savaşarak hayatı ıskalamaya devam edersiniz. Tercih sizin!

Son söz yerine neverfap başarı hikayemi ve kullandığım argümanları bir sonraki yazıma sakladım. Başta anlatılması gerekeni sonra anlatmak gibi bir huyum var. Nereye vardığını bilmediğniz bir insanın tavsiyelerine kulak kabartmak pek akıllıca görünmeyebilir ama olaya bir de şu açıdan bakmak gerekir. Biri mantıklı bir şeyler anlatabiliyorsa veya anlatmakta kendine hak buluyorsa iyi bir noktaya gelmiş olması gerekiyor. (Mi acaba?)

(EK’te tekniğimde uyguladığım olumlama cümlesinin ses kaydı var. İsteyen tekrar modunda müzik çalardan dinleyebilir. Etkileri gözlemleyin ve lütfen geri bildirimde bulunun! )

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6