Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Cinsel İlişki Ya Da Mastürbasyon İnsan İçin Hayati Midir ?

devrimciyeniçeri

Venüs Yolcusu
Burada ve birçok yerde insanların ''partnerim yok uzun süre nofap'ı sürdüremem'' ''xx gün geçti devam etmek için eskort bulmalıyım'' benzeri düşüncelere girdiğini gördüğüm için bu konudaki düşünce ve deneyimimi sizlerle paylaşmak isterim.

Bana göre, cinsellik temel bir ihtiyaç değildir. Yani 5 gün su içmezsek 2 yıl sonraki sınava veya kariyerimize odaklanamayız, tek derdimiz sudur. Gece başımızı sokacak bir yer yoksa o soğukta boğaza karşı yatıp yatmadığımız pek umrumuzda değildir. Cinsellik ise insan için öyle bir ihtiyaçtır ki yokluğu bizi başka hiçbir şeyi düşünemez hale getirmez, yalnızca arkaplanda bizi dürter, ''ben de bir ihtiyacınım aklında bulunsun'' diye. Edepli bir ihtiyaçtır, yokluğunda hiçbir şey düşünmeksizin sokaklarda kendisini aramamız için bizi dolaştırmaz, onu kızgınlık dönemindeki köpekler yapar. Onun yerine karşı cinsle sağlıklı bir ilişki sahibi olmamızı planlarımız arasına almamız ve bir gözümüzün bu iş için açık olması için bize sakince uyarıda bulunur.

Bunu yanında, örneğin mastürbasyon yapmadığımızda koruduğumuz cinsel enerji dönüşüme uğrayarak bize güç katabilir.

Bu anlattıklarımı deneyimlerimden çıkardıklarım da gerçekten destekledi. Zamanında bir tiyatro ekibine dahildim ve yakın temaslar olduğu için doğal olarak zaman zaman kendimi kontrol etmem ve cinselliğe değil oyuna-çalışmaya odaklanmam gerekebiliyordu. 3-4 ay boyunca nofap yaptığım bir süreçti ve inanın, nofap cinsel enerjimi başka işlerde beni güçlendirmesi için dönüştürüyordu ve ilginç bir şekilde pmo yaptığım zamanlara göre cinselliğe çok daha az odaklıydım. Yani bir cinsel hayatım olmadığı halde nofap beni daha cinsellik düşkünü yapmak yerine ona daha az odaklanıp hayatın kendisine odaklanabilmemi sağlamıştı, tıpkı çocukluğumuzda yaşadığımız yıllar gibi.

Özetle cinsellik su gibi yokluğunda başka şey düşündürtmeyen bir ihtiyaç değil uzun vadeli bir hedef için var olan kontrollü bir dürtü, ve nofap (özellikle p*r*o'yu bırakmak) onu daha da çileden çıkartmak bir yana dursun onu kontrol etmeyi kolaylaştırıp bizi özgürleştiriyor. Bu enerji ise hayatın farklı yerlerinde bize güç katıyor.

Tofita

Ay Yolcusu
Çok güzel açıkladın, bazı arkadaşlar kadınları kafaya çok takıyor, kadınlar olmasa yaşayamayacak var tanıdığım bir komşumuz var adam sol kolunu kaybetti evleneceği kız uçtu gitti şuan adam ağlamıyor yada ölmedi, kolunun kopmasına bile üzülmüyor emin olun üzülmüyor bende diyordum bu kesin gizli gizli agliyordur doğal olarak ama adam kafasında herşeyi bitirmiş nasıl bir kafa yapısıdır anlamadım, konuşması duruşu herşeyi anlatıyor, adam krallar gibi yaşıyor çok maskulin bir adam işine koşturuyor ve hayatından çok memnun herşeyi kafasında bitirmiş, çok karizmatik adam, özgüveni sağlam, ve tahmin edin ne oldu hemen giden kızdan sonra yeni biri geldi 1 hafta sonra düğünleri var, bu abimiz müslüman arkadaşlar öyle şunla tabak bunla tabak yok ama kızları mıknatıs gibi çekiyor. Hayata karşı böyle olun sırtınızı sağlam bir yere dayayın, başınıza herşey gelebilir ölsem daha iyi olurdu diyeceğiniz günler gelebilir, zihin ve kafa yapısı sağlam olursa sizi hiçbirşey alt edemez yani ölümün pençesinde bile olsanız dayanacağiniz birşey olur ve olseniz bile bir duruşu vardı derler, neye dayanacağınızı siz bulacaksıniz inandiginiz sürece isterseniz ineğe dayayın.

Son düzenleme:

zümrütAnka

Venüs Yolcusu
Dostum gitmekten vazgeçtim
1.aksilik oldu ve bu aksilik iyi ki oldu
Bı anda kendime olan saygimi kaybettim
Sanki çölde bı Damla Su diye yalvarirsin ya zihin mantıktan tamamen uzaklati o aksilik olmazsa yapardım büyük ihtimalle lakin duygusal başka bir şey düşünmedi zihim sanki yapmasan olmaz kesin ihtiyaç lakin ihtiyaç diyelim, benim kendime saygım var neden bu işi olan biriyle ilişkiye girim
Alfa bı duruş değil emek yok hazır,

zümrütAnka

Venüs Yolcusu
Çok güzel açıkladın, bazı ergen arkadaşlar kadınları kafaya çok takıyor, kadınlar olmasa yaşayamayacak var tanıdığım bir komşumuz var adam sol kolunu kaybetti evleneceği kız uçtu gitti şuan adam ağlamıyor yada ölmedi, kolunun kopmasına bile üzülmüyor emin olun üzülmüyor bende diyordum bu kesin gizli gizli agliyordur doğal olarak ama adam kafasında herşeyi bitirmiş nasıl bir kafa yapısıdır anlamadım, konuşması duruşu herşeyi anlatıyor, adam krallar gibi yaşıyor çok maskulin bir adam işine koşturuyor ve hayatından çok memnun herşeyi kafasında bitirmiş, çok karizmatik adam, özgüveni sağlam, ve tahmin edin ne oldu hemen giden kızdan sonra yeni biri geldi 1 hafta sonra düğünleri var, bu abimiz müslüman arkadaşlar öyle şunla tabak bunla tabak yok ama kızları mıknatıs gibi çekiyor. Hayata karşı böyle olun sırtınızı sağlam bir yere dayayın, başınıza herşey gelebilir ölsem daha iyi olurdu diyeceğiniz günler gelebilir, zihin ve kafa yapısı sağlam olursa sizi hiçbirşey alt edemez yani ölümün pençesinde bile olsanız dayanacağiniz birşey olur ve olseniz bile bir duruşu vardı derler, neye dayanacağınızı siz bulacaksıniz inandiginiz sürece isterseniz ineğe dayayın.
Zihin Dostum kesinlikle nasıl ulaşılıyor o zihin yapsina

Wise

Ancient Wise
Ağustos 2020den beri nofap yapan dostum var. Her gün konuştuğuma göre hayatta kalmış.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6